Michta Andrzej

Szczegóły

Serdecznie witam wszystkich uczniów klas ITK i I TiA .

Sprawdziłem wasze kartkówki, które ostatnio pisaliście- wypadły dość dobrze, zwłaszcza tradycyjnie w klasie TiA (3bdb i 12 db), w klasie TK trochę słabiej (3 bdb i 3 db). Przypomnę, że do tej pory zrealizowaliśmy tematy do str. 257, zostały jeszcze trzy tematy z działu VI - pełnia i schyłek średniowiecza.

Przeczytajcie proszę temat "Kościół w średniowieczu" i zróbcie w zeszycie lekcyjnym ćw. 1 i 3 str 264, przeczytajcie również temat "Europa późnego średniowiecza" i wykonajcie ćw. 1 str. 271.

 

 

Zadania sprawdzę wraz z zeszytami szkolnymi po naszym powrocie w mury szkoły.

Proszę o wykonanie zadań w tym tygodniu.

W razie pytań podaję mój e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy.

Serdecznie pozdrawiam 1 kwietnia 2020 r. wszystkich uczniów klasy  I TK i I TiA.

Proszę pilnie do godziny 21.00 w dniu dzisiejszym o wykonanie następujących poleceń:

1). Proszę przesłać zdjęcie zadań o których zrobienie prosiłem w zeszytach lekcyjnych w ubiegłym tygodniu w następujący sposób:

a) numery od 1 do 10 włącznie w dziennikach lekcyjnych zadanie 1 str. 264

b) numery 11 do 20 włącznie zadanie 3 str. 264

c) numery od 21 do końca listy zadanie 3 str 271.

Proszę wykonać to polecenie gdyż w dniu jutrzejszym jestem zobowiązany wysłać informację wychowawcy.

2). Proszę przeczytać temat "Kultura średniowiecznej Europy str. 272 do 279 w naszym podręczniku. Proszę odpowiedzieć na pytanie: Na czym polegał uniwersalny charakter kultury dojrzałego średniowiecza? Zadanie proszę zrobić do poniedziałku 6 kwietnia w zeszycie lekcyjnym.

Andrzej Michta

 

Pozdrawiam wszystkich uczniów klas I TK i I TiA w dniu 2 kwietnia 2020 r.

1). Dziękuję  wszystkim, którzy wysłali zadania i zachęcam pozostałych do wysłania- wydłużam czas do godziny 13.00.

2). Proszę wszystkich o wysłanie zadania dotyczącego kultury średniowiecznej najpóźniej 6 kwietnia.

Andrzej Michta

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, dziś jest 21 kwietnia. Został nam jeszcze ostatni rozdział podręcznika Polska w późnym średniowieczu. Proszę o przeczytanie dwóch tematów: 1) Polska dzielnicowa, 2)Odbudowa Królestwa Polskiego.

Proszę wykonać  w zeszytach lekcyjnych ćwiczenie 2 str. 290 i ćwiczenie 3 str. 296 (do poniedziałku 27 kwietnia). Przypominam, że po powrocie do szkoły zbiorę wasze zeszyty, sprawdzę i ocenię waszą pracę.

Życzę zdrowia Andrzej Michta

 

Witam 8 maja, mam nadzieję, że wiecie co wydarzyło się 75 lat temu. Do końca podręcznika zostało nam tylko 5 tematów dlatego nawiązując do daty 8 maja 1945 r. zadaję dla chętnych następujące zadanie: Jaki był bilans II wojny światowej dla narodu polskiego?

Zadanie na kartkach co najmniej 1 strona,  maksymalnie 3. Proszę przesłać (zdjęcia) do 17 maja.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Andrzej Michta

 

21 maja 2020 r.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę o przeczytanie dwóch tematów i wykonanie dwóch ćwiczeń:

1) Od Jagiellonów do Andegawenów - str. 303 - 307 i ćwiczenie 3 str. 307

2) Wielka wojna z Zakonem Krzyżackim - str. 310 -316 i ćwiczenie 3 str. 316

Proszę do dnia 27 maja zamieścić skany wykonanych zadań, zadania powinny wykonać zwłaszcza osoby, które do tej pory nie zamieściły żadnego zadania. Jest to dla nich jedna z ostatnich szans na ewentualną poprawę oceny na koniec roku szkolnego.

Andrzej Michta

 

4 czerwca 2020 r.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Proszę o przeczytanie ostatnich dwóch tematów z podręcznika:

1) Kazimierz Jagiellończyk i wojna trzynastoletnia.

2) Kultura Polski średniowiecznej.

Proszę najpóźniej do 14 czerwca 2020 r. wykonać ćwiczenie 2 str. 322 i ćwiczenie 1 str. 329. Przypominam, że jest to ostatnia szansa na ewentualną poprawę proponowanej oceny. Jest to również ostania szansa dla osób, które do tej pory nie przesłały żadnego zadania.

Andrzej Michta

 

12 czerwca 2020 r.

Pozdrawiam,

ponieważ są jeszcze osoby chcące poprawić proponowaną ocenę zadaję następujące zadanie dla chętnych, które należy wykonać do 15 czerwca (od 1 do 3 stron). Treść zadania:

W 1349  i w 1385 roku miały miejsce dwa wydarzenia, które wywierały duży wpływ na historię Polski przez następne 600 lat. Na podstawie tablic chronologicznych na stronach 338 i 339 podręcznika napisz jakie to były wydarzenia i uzasadnij dlaczego były tak ważne dla naszego państwa przez wieki.

Andrzej Michta

 

25 czerwca 2020 r.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Zwracam się do Was ostatni raz przed wakacjami. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w zdalnym nauczaniu. Sądzę, że nie biorący w nim udziału nie mieli do tego możliwości. Mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym wrócimy do normalnych warunków z przed epidemii. Życzę Wam zdrowych i miłych wakacji w tym szczególnym roku. Do zobaczenie we wtorek 1 września.

Andrzej Michta

 

 

 

 

 

 

   
© ALLROUNDER