Kaczak Iwona

Szczegóły

Dzień dobry wszystkim! Drodzy Uczniowie, dzisiaj krótko z podziękowaniami za Waszą pracę w domach i zrozumienie sytuacji oraz za napływające do mnie wykonane już prace Uśmiech. Spokojnie czekajcie na wyniki, będę je wg wcześniejszych ustaleń przesyłać.

Jeszcze jedna moja prośba co do terminów, a mianowicie klasy maturalne prosiłabym o dostarczenie mi prac do 06 .04.2020 r., bo nie wiem, jak z zakończeniem roku szkolnego maturzystów, a oceny będzie trzeba wystawić pewnie wcześniej. Osoby, które nie zdają egzaminu proszone są , wg ustaleń jeszcze w szkole, o dostarczenie mi prac z odpowiedzią na pytanie z rozprawki, ale tylko z jednym argumentem.

Pozostałe klasy systematycznie niech dostarczają mi zadania i na bieżąco będę wszystkich informować co dalej.

No i już naprawdę na koniecPuszcza oczko , polecam tym z Was, którzy uwielbiają YouTube' aŚmiech , zerknięcie na dwa kanały: Mówiąc Inaczej i Wiedza z Wami. Trochę inaczej o języku polskim, ale i dla Maturzystów porcja powtórek, omówienia lektur itp.( na Wiedza z Wami).

Pozdrawiam, cały czas życząc zdrowia, IK.

 

 Jeszcze jedna informacja, niestety niechcący usunęłam wcześniejsze zapisy, ale mam nadzieję, że wszyscy byli z nimi na bieżąco. Gdyby coś komuś umknęło, proszę się ze mną kontaktować. IK.

 

2020-03-20

Dzień dobry wszystkim! Dzisiaj tylko jedna informacja dotyczącą klasy I TA/Ż- kontakt z Wami mam już przez Martynę, której za to dziękuję!

Pozdrawiam, życząc zdrowia. IK.

 

2020-03-23

Dzień dobry wszystkim!

Kolejna porcja informacji dotyczy głównie Maturzystów. Przesłałam przez Wiktorię ( 4TAK ) i Martynę ( 4 TOR ) wytyczne na najbliższy czas i tydzień. Mam nadzieję, że  będziecie mieć zapał do pracy, mimo niesprzyjających do końca warunków zewnętrznychDezaprobata. Oczywiście cały czas pamiętajcie o możliwości kontaktu ze mną! Pamiętajcie również o zdrowym podejściu do  przygotowań przedmaturalnych, żebyście nie siedzieli po kilkanaście godzin przed komputerem!

Pozostałe klasy dzisiaj lub jutro otrzymają ode mnie, przez wyznaczone w klasach osoby, wytyczne  do realizacji od 25.03.2020 r. Przy tej okazji przypomnę osobom objętym pomocą psychologiczno-pedagogiczną, że ocena ich zadań czy prac odbywa się tak, jak w szkole, zgodnie z ustalonymi zasadami, także bez obaw!

Mojej osobistej klasiePuszcza oczko przypominam, że gdyby coś się działo ważnego, to macie do mnie kontakt, więc dzwońcie! No i ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Kończąc, zwracam się jeszcze do Rodziców wszystkich klas, które uczę. Szanowni Państwo, gdybyście mieli jakieś pytania czy wątpliwości, to również zachęcam do kontaktu , np. e-mailowego lub przez Wychowawcę klasy, ze mną. Proszę też w miarę możliwości zachować we wszystkim, czego dostarcza nam ta epidemiologiczna sytuacja, rozsądek i spokój. To, Wam i dzieciom, jest najbardziej teraz potrzebne. I proszę pamiętać, że zdrowie i życie, szczególnie teraz, są najważniejsze !

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IK.

 

2020-03-24

Dzień dobry wszystkim!

Wiem, że macie teraz dużo stresów, sporo pracy, może niektórzy robią sobie w ogóle wolne od szkołyDezaprobata  , ale na pewno większości z Was nie jest łatwo! Postaram się nie dokładać do Waszych stresów, ale parę spraw muszę podać:

- pracujcie sobie wg własnego tempa , ale pamiętajcie, że do końca nikt nie wie, kiedy wrócimy do szkoły. Od 25.03.2020 r. tematy muszą być realizowane wg programu nauczania i po powrocie do szkoły będą uznane jako zrealizowane.

- będę podawała Wam tematy z datami na każdy tydzień i wskazówki, na co powinniście zwrócić szczególną uwagę. Notatki, jeśli nie zaznaczę inaczej, proszę robić w zeszycie wg własnego uznania ( tzn. może to być krótki tekst, tabela, myślniki itp.), korzystając przede wszystkim z podręcznika. Na ten tydzień wytyczne już podałam.

- o jakiekolwiek zadania na ocenę będę wyraźnie prosić i podam formę ich realizacji. Szczególnie proszę osoby z oceną niedostateczną na 1 semestr o poważne podejście do tego ! Proszę też o cierpliwość w czekaniu na oceny.

Mam nadzieję, że uda Wam się spokojnie nad wszystkim zapanować. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, to macie kontakt przez wyznaczone osoby w każdej klasie lub możecie je kierować na mój adres e-mailowy.

 

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech

 

 

2020-03-25

Dzień dobry wszystkim!

Bardzo dziękuję za Wasze dotychczasowe zaangażowanie i przesyłane zadania. Cieszy mnie, że staracie się pracować systematycznie. Niektórzy nawet potrafią mnie zaskoczyć tempem wykonywania tych zadań, czego w normalnych warunkach szkolnych mogłabym nie zauważyćPuszcza oczko, tu pozdrawiam 1 TA/ŻUśmiech.

Jedna uwaga do wszystkich klas, ponieważ pojawiają się pytania odnośnie przesyłania do mnie notatek robionych  pod nowymi tematami lekcji - jeśli wyraźnie nie poproszę o to, żeby coś do mnie przesłać, jakieś zadanie do oceny, to nie macie obowiązku dostarczania mi jakichkolwiek Waszych zapisów do tematów lekcji. Moje wskazówki i sugestie do każdej jednostki lekcyjnej są obowiązkowe do realizacji, czyli  m.in. zapis pod tematem powinien się wg nich pojawić, ale nie podlega on ocenie bieżącej! Także spokojnie!

Oczywiście, jeśli ktoś z Was chce dowiedzieć się, czy prawidłowo opracował taką notatkę, odpowiedzi na pytania itp., to oczywiście jestem do dyspozycji. Jednak oceny z takiej konsultacji nie będzie.

Pozdrawiam, życząc zdrowia i wytrwałości w pracy! IKUśmiech

 

2020-03-26

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj jedna informacja odnośnie terminów omawiania zadanych do przeczytania lektur szkolnych.

Dla tych klas, które maja wyznaczone lektury ( bez klas maturalnych ), podam konkretne terminy po świętach. Będzie wtedy wiadomo, tak myślę, kiedy wracamy do szkoły, a to ułatwi nam organizację tematów z  lektur ( teksty obowiązkowe wolałabym z Wami omówić wspólnie!). Klasom pierwszym po szkole podstawowej podam po świętach tytuł lektury do przeczytania.

Przypominam, że możecie do czytania wykorzystywać zasoby online za darmo ( linki m.in. w zakładce p. B. Mazepki - Biblioteka szkolna Puszcza oczko).

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech

 

2020-03-27

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj krótkie przypomnienie. Skończył się tydzień nauki w takiej formie, więc podam niebawem tematy i zakres wiedzy na kolejny tydzień. Podam też dla  poszczególnych klas propozycje na poprawę ocen z prac, szczególnie tych pisanych jeszcze  w szkole. Bardzo mocno zachęcam do skorzystania z takiej możliwości poprawy i uzupełnienia zaległości i jak zwykle kieruję ten apel do tych z Was, którzy mieli na 1 semestr ocenę niedostateczną! Postaram się też ustalić z Wami, w jaki sposób chcecie mieć przekazywane informacje o zdobytych ocenach .

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokojnego weekendu, IK Uśmiech

 

2020-03-30

Dzień dobry!

Dzisiaj, jak zwykle, krótka informacja. Dziękuję za nadsyłane prace i proszę o cierpliwość w czekaniu na oceny. Podałam na nowy tydzień  tematy dla klasy 2TI i 1TF-5, jutro kolejna porcja. Wysyłając zagadnienia do poszczególnych tematów, podaję konkretne wytyczne i tego starajcie się trzymać. Oczywiście można poszerzać swoją wiedzęPuszcza oczko, ale moje uwagi też wystarczą.

Klasy pierwsze po szkole podstawowej informuję, że kolejną omawianą lekturą będzie Odprawa posłów greckich Jana Kochanowskiego. Nie podaję konkretnego terminu ze względu na rozwój sytuacji epidemicznej, ale zachęcam do korzystania z teksów literackich dostępnych w Internecie.

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokojnej pracy, IKUśmiech

 

2020-03-31

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj przekazuję krótką informację: kolejne klasy otrzymały tematy na ten tydzień, tj. 1TA-5 i 3TA/K. Zachęcam do systematycznej pracy, ale proszę pamiętać, żeby nie odpuszczać, ale pracować w swoim tempie!

Pozdrawiam, życząc zdrowia,IKUśmiech

2020-04-01

Dzień dobry! Dzisiaj przypomnienie i prośba o oddawanie, w miarę możliwości, terminowo zadań. Trzymajcie się tego, oczywiście te klasy, które mają wyznaczony termin. Pozostali mają wytyczne podane w przesłanych przeze mnie informacjach. Jutro wyślę tematy dla klasy 1TA/Ż. I jeszcze dziękuję Maturzystom za cierpliwośćUśmiech.

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokojnej pracy, IKUśmiech

 

2020-04-02

Dzień dobry wszystkim! Dzisiaj klasa 1TA/Ż otrzymała kolejne wytyczne na cotygodniowe godziny lekcyjne i jedna uwaga w związku z tym, proszę nie martwić się brakiem dostępu do kolejnej części naszego podręcznika, damy sobie radę! Proszę więc spokojnie pracować i pytać, gdyby była taka potrzeba. Zachęcam oczywiście do systematycznej nauki, ale zachowujcie w tym rozsądek!

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech

 

2020-04-06

Dzień dobry wszystkim, a szczególnie moim Maturzystom!

Jak zwykle garść informacji przede wszystkim dla 4 klas:

-dziękuję za wywiązywanie się z pisania rozprawek i zaległych prac!Uśmiech Oczywiście te wypracowania , które są  przez Was dostarczane, będę sprawdzać na bieżąco i informować o ocenach.

- znacie już nareszcie wyniki próbnych matur i gdyby ktoś chciał skonsultować za mną swoją pracę, oczywiście zapraszam do kontaktu!

-Waszym Wychowawcom podałam propozycje ocen na koniec roku. Myślę, że już indywidualnie omówię konkretną  ocenę z zainteresowaną osobą, gdyby była taka potrzeba i gdyby ktoś miał co do mojej propozycji jakieś uwagi. Sytuacja, w której jesteśmy dla wszystkich jest uciążliwa, ale myślę, że w razie czego znajdziemy jakiś kompromis klasyfikacyjnyPuszcza oczko i będziecie zadowoleni!

-jutro podam Wam kolejne informacje do naszej pracy, ale już nie przewiduję dłuższych wypowiedzi pisemnych do oddania na ocenę. Skupimy się na maturze ustnej, powtórkach i Waszych bieżących problemach, które mi zgłaszacie.

-bardzo Was zachęcam do skorzystania ze strony NINATEKA, można tam nadrobić wiele zaległości filmowych, muzycznych i ogólnie spotkać się ze sztuką potrzebną Wam teraz do matury. Polecam, szczególnie teraz przed świętami, film pt. Mazurek w reż. J. Kolberger. Trwa ok.30 minut, ale uśmiechniecie się i wzruszycie, a do egzaminu kolejny tekst kultury się przyda! Poza tym warto zobaczyć filmy krótkometrażowe, etiudy filmowe i inne propozycje, które naprawdę gorąco polecam Waszej uwadze.

-cały czas mam nadzieję, że potraficie zachować spokój w przygotowaniach do matury. Pamiętajcie, że jestem do Waszej dyspozycji i naprawdę postaram się Wam pomóc na bieżąco. Nie panikujcie, nie działajcie chaotycznie. J. polski też lubi porządekPuszcza oczko, więc powtórki muszą być przez Was zaplanowane. I nich każdy z Was dostosuje je do swoich potrzeb, a niekoniecznie patrzy na innych.

To tyle do Was moi Maturzyści.

Jutro podam też kolejne tematy klasom 1TF-5, 2TI , 1TA-5 i 3TA/K realizowane do środy włącznie.

Pozdrawiam, życząc nieustannie zdrowia, IKUśmiech

2020-04-07

Dzień dobry wszystkim!

Mam nadzieję, że mimo ciągłej kwarantanny udaje się Wam spokojnie realizować wszystkie zadania i poznawać kolejne zagadnienia. Pamiętajcie, co już podkreślałam, żeby starać się angażować systematycznie w pracę i nie martwić się na zapas, bo wszystko w swoim czasie sobie usystematyzujemy i w razie potrzeby, powtórzymy najważniejsze zagadnienia już w szkole.

Dzisiaj podałam Wam to, co powinniśmy zrealizować w tym tygodniu do świąt.  Podałam też ostateczne terminy na rozliczanie zadań, które przysyłacie do mnie na ocenę. Pamiętajcie, też już o tym pisałam, że o zadania wykonywane na ocenę będę zawsze wyraźnie prosić! Klasa 1TA/Ż zagadnienia otrzyma po świętach, zgodnie z naszym tygodniowym wymiarem godzin, ponieważ od czwartku mamy przerwę świąteczną Puszcza oczko. Odpocznijcie więc trochę wszyscy od komputerów i telefonów!

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokoju, IKUśmiech

 

2020-04-09

Dzień dobry wszystkim, szczególnie  moim Maturzystom!

Już pewnie znacie nowe decyzje odnośnie Waszych egzaminów maturalnych. W związku z tym prześlę Wam, choć pewnie już macie dość tych moich wiadomościPuszcza oczko, jak wg mnie możemy zagospodarować ten czas do matury. Odsyłam Was też do polecanego już przeze mnie kanału Wiedza z Wami, tam pojawił się nowy materiał o egzaminach ustnych. Pozostałe klasy spokojnie niech realizują podane zagadnienia. Spotkamy się ponownie po przerwie świątecznej.

Zarówno Maturzystom, jak i pozostałym klasom, życzę spokoju na ten świąteczny czas! Pozdrawiam, zostańcie w domach, IKUśmiech

 

2020-04-15

Dzień dobry wszystkim po przerwie świątecznej! Mam nadzieję, że odpoczęliście i nabraliście sił na kolejne dni naszych nietypowych spotkań i pracy. Dzisiaj klasa 2TI otrzymała już tematy lekcji z informacjami do nich. Jutro kolejne klasy i kolejne tematy.

W związku z zakończeniem roku Maturzystów i klasyfikacją klas 4 proszę wszystkich Uczniów tych klas o przesłanie zaległych prac i zadań do 17.04.2020 r. To dla Was ostateczny termin, ponieważ do tego czasu muszę wystawić Wam oceny na koniec roku !!! Bardzo proszę o wywiązanie się z zadań również te osoby, które chciały  podwyższyć sobie ocenę wg wcześniejszych ustaleń.

Pozdrawiam, niezmiennie życząc zdrowia, IKUśmiech

 2020-04-16

Dzień dobry! Jak zwykle, pisząc do Was tutaj, podaję tylko najważniejsze informacje. Pozostałe przesyłam bezpośrednio do poszczególnych klas. Dzisiaj ,zgodnie z umową, kolejne klasy otrzymały tematy i wytyczne do nich.

Dziękuję Maturzystom za nadsyłane zadania, szczególnie te dotyczące matury ustnej. Cieszę się, że mimo napiętego grafiku, znajdujecie chęci i czas na odsyłanie mi tych planów wypowiedzi tym bardziej, że macie termin do 17.04.2020 r. Jednak pomijając datę, najzwyczajniej ćwiczycie do matury i możecie jeszcze choć trochę z tego skorzystać Puszcza oczko.

Pozostałym klasom przypominam o terminach dotyczących oddawania zadań! Wszystko macie podane w przesłanych informacjach! Proszę nie zostawiać wszystkiego na "później", bo nikt nie wie, kiedy to "później" będzie  i niepotrzebnie pojawią się oceny niedostateczne!

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy, IKUśmiech

2020-04-17

Dzień dobry! Jak zwykle przekazuję bieżące informacje. Dzisiaj pozostałe klasy otrzymały tematy i zakres pracy. Tak jak pisałam wcześniej, pracujcie spokojnie, ale systematycznie. Czytajcie też moje sugestie i prośby, szczególnie dotyczące zadań na oceny. Jeśli wyraźnie nie poproszę, nie odsyłajcie mi zadań, chyba że ktoś z Was chce, żebym sprawdziła, czy napisaliście dobre rozwiązania i odpowiedzi.

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokojnego weekendu, IKUśmiech

2020-04-20

Dzień dobry wszystkim! Oczywiście mam nadzieję, że spokojnie, ale systematycznie pracujeciePuszcza oczko .Dzisiaj część klas otrzymała nowe tematy i wytyczne do nich.

Zwracam szczególną uwagę na informacje dla klasy 2TI. Mianowicie od dzisiaj zaczynamy omawiać „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. To lektura obowiązkowa, często pojawiająca się na maturze i wiem, że to nie są  dobre warunki do realizacji tematów z nią związanych, ale niestety wizja powrotu do szkoły oddala się . Od września, jeśli oczywiście nie wrócimy wcześniej,  spróbujemy sobie pewne rzeczy usystematyzować i na pewno do egzaminu powtórzyć. Przypominam , że utwór jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie wolnelektury.pl

Klasa 1 TF-5 otrzymała kolejne zadanie domowe na ocenę , więc bardzo proszę dokładnie zapoznać się z zasadami wykonania tego zadania. Wytyczne przesłałam dzisiaj klasie. Termin odesłania prezentacji do mnie, to ostatecznie 11.05. 2020 r.

Dzisiaj też moi Maturzyści otrzymali ostatnie w tym roku szkolnym informacje. Jeśli ktoś z Was miałby do nich jakieś pytania, dajcie znać.

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech

 

2020-04-21

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj, oprócz informacji o podaniu tematów kolejnym klasom, przede wszystkim ważne przypomnienie dotyczące terminów zadań domowych. Proszę starać się ich bezwzględnie przestrzegać! Jeśli z jakichś uzasadnionych powodów ktoś z Was nie może zadania wykonać i przesłać, proszę o osobisty kontakt ze mną lub Waszym Wychowawcą:

ZADANIA I TERMINY DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS - PRZYPOMNIENIE NA 21.04.2020 r. :

KL. 1TA-5 :

-wypracowanie na wybrany temat do 16.04.2020 r., termin przedłużony do 23.04.

-zadanie dla chętnych ,ćw.6 str. 148, do 12.05.2020 r.

-prezentacja do 14.05.2020 r.

-krótkie zadania o  Hiobie i Księdze Koheleta ( na bieżąco, do sprawdzenia w późniejszym terminie wg podanych ustaleń)

KL. 1TF-5:

-poprawa pracy klasowej do 30.04.2020 r.

-zadanie ze str.139 do 10.04.2020 r., termin przedłużony do 19.04.2020 r.

-przemówienie, do wygłoszenia w szkole

-zadanie dla chętnych , ćw. 6 str.148, do 11.05.2020 r.

-krótkie zadanie o Hiobie i Księdze Koheleta ( na bieżąco, do sprawdzenia w późniejszym terminie wg podanych ustaleń)

-prezentacja do 11.05.2020 r.

KL. 1TA/Ż:

- zadanie ze str. 179 do 26.03.2020 r.

-wyjaśnienie pojęcia Deus artifex z dodatkowym poleceniem ( na bieżąco, do sprawdzenia w późniejszym terminie wg podanych ustaleń)

KL.2TI:

-opis wybranego obrazu romantycznego do 15.04.2020 r., termin przedłużony do 20.04.2020 r.

-dla chętnych zadanie na podstawie filmu Buntownik z wyboru, termin bez ograniczenia

-dla chętnych wyjaśnienie  podanych nazw roślin z Pana Tadeusza, termin do 27.04.2020 r.

-recytacja wybranego sonetu, z cyklu Sonety krymskie A. Mickiewicza, termin w zależności od powrotu do szkoły 

KL.3TA/K:

-opis wybranego obrazu modernistycznego do 16.04.2020 r., termin przedłużony do 21.04.2020 r.

-plany wypowiedzi o charakterze maturalnym na podany temat do 05.05.2020 r.

 

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKIE KLASY O PILNOWNIE TERMINÓW!!! To powinno być dla Was szczególnie ważne w obliczu przedłużającego się pobytu w domu i świadomości klasyfikacji końcoworocznej bez możliwości powrotu do szkoły i uzupełniania braków w tradycyjny sposób! 

Pozdrawiam, IKUśmiech

 

2020-04-22

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj chciałam podziękować tym z Was, którzy od wczoraj nadsyłają mi zaległe i nowe prace!!! Postaram się je sprawdzać na bieżąco!

Dzisiaj też przesłałam informacje dla kl. 2TI. Starajcie się systematycznie, z tygodnia na tydzień, realizować zagadnienia związane z omawianą lekturą. Pytajcie, jeśli czegoś nie rozumiecie.

Pozdrawiam, IKUśmiech

2020-04-23

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj krótka informacja, klasy pierwsze otrzymały swoje tematy i zwracam tu uwagę, że pojawiła się tam u niektórych informacja o zadaniu domowym na ocenę! Proszę tego nie omijać i starać się zmieścić w terminie!

Dziękuję za nadsyłanie zadań w tak szybkim tempie, również tych dodatkowych, dla chętnych. Pamiętajcie, że te akurat  zadania maja taką zaletę, że nie tylko zdobywacie wiedzę i ćwiczycie umiejętności ponad program, ale i możecie zwyczajnie zdobyć dobrą ocenę, ponieważ za tego typu prace nie otrzymacie oceny negatywnejPuszcza oczko. Weźcie to pod uwagę!

Zachęcam jak zwykle do spokojnego, ale systematycznego wysiłku.

Pozdrawiam, życząc zdrowego weekendu, IKUśmiech

 

 

2020-04-27

 

Dzień dobry wszystkim!

Mam nadzieję, że radzicie sobie z poszczególnymi tematami i przy okazji dziękuję za nadsyłane zadania domowe.

 I tu pragnę przypomnieć, że dnia 30.04.2020 r. dla klasy 1TF-5 mija termin nadsyłania poprawy pracy klasowej. Uczniowie, którzy chcieli poprawić sobie oceny niedostateczne, mają czas do czwartku! Dzisiaj też klasa 1TF-5 otrzymała informację o terminie sprawdzianu (07.05.2020 r. ) i zasadach, na których będzie pisany. Jeszcze Wam o tym przypomnę!

 Natomiast klasa 2TI, oprócz kolejnego tematu z Pana Tadeusza A. Mickiewicza, otrzymała zadanie domowe na ocenę, które należy wykonać i przesłać do 11.05.2020 r.

 Pozostałe klasy otrzymają tematy i informacje zgodnie z naszym planem lekcjiPuszcza oczko. Pilnujcie więc terminów odsyłania zadań, bo do podanych wcześniej dat dochodzą już nowe prace i terminy.

 Pozdrawiam, życząc wytrwałości, IKUśmiech.

 

2020-04-28

Dzień dobry wszystkim! Dzisiaj kolejne klasy otrzymały już tematy lekcji do realizacji. Dzisiaj również podziękuję tym z Was, którzy próbują wykonywać zadania dla chętnych i robią to całkiem dobrze!

 Korzystając z okazji pisania o zadaniach domowych, jeszcze o jednym aspekcie ich wykonywania przypomnę. UWAGA - jeśli zadanie domowe dla wszystkich na ocenę ma wyznaczony konkretny termin, to brak wykonania i dostarczenia takiego zadania w terminie skutkuje oceną niedostateczną, którą uczeń może poprawić w dodatkowym czasie wyznaczonym przeze mnie. To ważne ze względu na zbliżający się koniec roku i klasyfikację!

Pozdrawiam i zachęcam do pilnowania terminów, bo to akurat jesteście w stanie zrobić! IKUśmiech

 

2020-04-29

Dzień dobry. Dzisiejsza informacja dotyczy głównie lasy 2 TI, chociaż oczywiście mam nadzieję, że pozostałe klasy radzą sobie tematami lekcji!

Klasa 2 TI otrzymała dzisiaj temat lekcji, ale i informację dotyczącą możliwości poprawienia sprawdzianu z Dziadów A. Mickiewicza. Przesłałam Wam wzór sprawdzianu do poprawy. Proszę odesłać mi na e-maila tylko odpowiedzi. Nadsyłajcie rozwiązania do końca tygodnia, tj.03.05.2020 r., to jest ostateczny termin! Poprawa dotyczy osób, które dostały ocenę niedostateczną lub nie pisały sprawdzianu.

Pozdrawiam, IKUśmiech


2020-04-30

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj kolejne klasy otrzymały tematy lekcji, natomiast jutro jest dzień wolny od zajęć lekcyjnych, więc odpoczywajcie! Ze względu na zmiany w egzaminach maturalnych dzień 4,5,6 maja są dniami normalnych lekcji, natomiast wolne od zajęć lekcyjnych są dni 8,9,10 czerwca. Także po weekendzie wracamy do naszych "spotkań"Puszcza oczko

Przypominam też, że dzisiaj minął termin nadsyłania popraw pracy klasowej dla uczniów 1TF-5. Proszę więc nie przesyłać tych wypracowań w późniejszym terminie, ponieważ czas na napisanie poprawy wynosił miesiąc (podałam informacje o możliwości poprawy razem z tematami  lekcji z dnia 30.03. 2020 r.) !

Tak jak napisałam dzisiaj 1 klasom, trudniejsze w zrozumieniu tematy z nauki o języku powtórzymy po powrocie do szkoły. Starajcie się pracować według moich wskazówek, ale zachowajcie w tym spokój.

Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu, IKUśmiech

 

2020-05-04

Dzień dobry wszystkim! Mam nadzieję, że udało się Wam odpocząć przez ten weekend! A to informacje na dzisiejszy dzień:

-klasa 1TF i 2TI otrzymały kolejne tematy lekcji.

-przypominam, że dla klasy 2TI upłynął termin poprawy sprawdzianu z Dziadów A. Mickiewicza, więc proszę już tego nie przesyłać.  Przypominam o zadaniu z Pana Tadeusza do wykonania dla wszystkich na ocenę i przesłania do 11.05.2020 r. Dzisiaj też klasa otrzymała zadanie dla chętnych- wykonanie do 13.05.2020 r.

-dzisiaj też minął termin nadsyłania zadań przez klasę 1TA/Ż

-jutro mija termin przesyłania planów wypowiedzi dla klasy 3TA/K

-jutro, tj.05.05.2020 r., klasa 1TA-5 będzie pisała sprawdzian wg ustalonych zasad, a w czwartek, tj. 07.05.2020 r., sprawdzian napisze, wg podobnie ustalonych reguł, klasa 1TF-5. Odsyłam na grupy!

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech

 

2020-05-05

Dzień dobry!

Dzisiaj klasa 3TA/K otrzymała kolejne tematy lekcji oraz informację, że za tydzień, tj.19.05.2020 r., odbędzie się praca klasowa według podanych przeze mnie zasad. Będzie ona podlegać ocenie! Oprócz tego za 2 tygodnie zaczynamy omawiać Wesele S. Wyspiańskiego, więc proszę wziąć to pod uwagę i zmierzyć się z czytaniem lektury. Jej omawianie było zapowiadane już wcześniej, więc mam nadzieję, że teksty dramatu są dla Was do wglądu! A jeśli nie, to już polecałam dostępność tekstów literackich na stronie Wolne LekturyDzisiaj też minął termin nadsyłania Waszych planów wypowiedzi!

Chciałabym też bardzo podziękować klasie 1TA-5 za dzisiejszy sprawdzian, który odbył się bez zastrzeżeń! Współpracujecie profesjonalnie ( pewnie z jakąś lekką integracją między sobą Puszcza oczko, ale to też świadczy o Waszym zgraniu klasowym), co jest rzadkością i się chwali! Szczególnie dziękuję Monice i Zuzi za "techniczną opiekę" nad przebiegiem sprawdzianu.

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech


2020-05-06

Dzień dobry!

Dzisiaj klasa 2TI otrzymała kolejne tematy lekcji. Proszę spokojnie z nimi się zapoznać.

Jutro klasa 1 TF-5 pisze sprawdzian według ustalonych zasad. Podałam je na grupę przez Amelkę. Jeszcze raz, jutro na godzinę przed sprawdzianem, przypomnę je.

Dziękuję też tym wszystkim z Was, którzy systematycznie oddają zadania, nawet te dodatkowe, dla chętnych! Niektórzy potrafią mile zaskoczyć, jak np. Mateusz i Norbert z 2TI Puszcza oczko.

Pozdrawiam, IK Uśmiech.

 

2020-05-07

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj klasy 1TA-5 i 1TA/Ż otrzymały tematy lekcji. Mam nadzieję, że nie sprawią Wam problemów!

Dzisiaj też klasa 1TF-5 napisała sprawdzian i całkiem sprawnie Wam to poszło! Gratuluję! Myślę, że i wyników też Wam będę gratulowaćŚmiech!Cieszę się, że prawie wszyscy sobie w tych warunkach poradzili, również "wspierając" siebie nawzajem Puszcza oczko. Dziękuję Amelce za pomoc i przekazywanie wszystkich informacji.  

Już dzisiaj przekazałam klasie 3TA/K zapowiedź wtorkowej pracy klasowej. Na grupie są zasady pisania, ale jeszcze w poniedziałek, tj.11.05.2020 r., o tym przypomnę.

Pozdrawiam, życząc spokojnego dnia, IKUśmiech

 

2020-05-08

Dzień dobry! Mam nadzieję, że u wszystkich zdrowie dopisuje i cierpliwość też! Przed spokojnym, myślę, weekendem przekażę kilka informacji.

Dzisiaj klasa 1TA/Ż otrzymała temat lekcji wraz z sugestiami do jego realizacji. Jestem pewna, że sobie spokojnie poradzicie. Zwróćcie uwagę na informację o kolejnym zadaniu na ocenę! Proszę je wykonać wg podanych informacji i przesłać do 15.05.2020 r. Dodam tylko prośbę, żeby długość tej pracy nie przekraczała 2 stron formatu A4.

Przypominam też pozostałym klasom o zbliżających się ostatecznych terminach oddania zadań:

-klasa 2TI do 11.05.2020 r. ( zadanie o Jacku Soplicy) oraz zadanie dla chętnych ( tytuły honorowe i realne bohaterów epopei)

-klasa 1TF-5 do 11.05.2020 r. ( prezentacja) oraz zadanie dla chętnych ( str.148 ćw. 6)

-klasa 1TA-5 do 14.05. 2020 r. ( prezentacja) oraz zadanie dla chętnych ( str.148 ćw.6)

-klasa 1TA/Ż do 15.05.2020 r. ( referat na podany temat z podsumowania  twórczości Jana Kochanowskiego)

Natomiast klasie 3TA/K przypominam o pracy klasowej we wtorek 12.05.2020r., którą napiszemy wg ustalonych już zasad.

Pozdrawiam, życząc spokojnego weekendu, IKUśmiech

2020-05-11

Dzień dobry wszystkim w nowym tygodniu!

Mam nadzieję, jak zwykle, że poradziliście sobie z nowymi zagadnieniami. Dziękuję też za przesłane zadania, szczególnie od tych z Was, z którymi dawno nie miałam kontaktuPuszcza oczko!

Dzisiaj nowe wyzwania. I tak :

-klasa 1TF-5 otrzymała tematy lekcji i informację o przesłaniu  krótkich zadań, które były sukcesywnie wykonywane, do oceny. Proszę je przesłać do 18.05.2020 r. Wykaz tych zadań powinien być na grupie.  Przypominam, że dzisiaj też mija termin nadsyłania Waszych prezentacji.

-klasa 2TI otrzymała tematy lekcji i informację o nowym zadaniu na ocenę do 22.05.2020 r. ( informacja na grupie), a także zapowiedź sprawdzianu z Pana Tadeusza A. Mickiewicza na dzień 20.05.2020 r. Szczegóły podam w środę.

-klasa 3TA/K otrzymała zasady pisania jutrzejszej pracy klasowej z czytania ze zrozumieniem.

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokoju, IKUśmiech.

2020-05-12

Dzień dobry!

Myślę, że wszyscy radzicie sobie z bieżącymi tematami, a nawet pojawiają się już od Was pytania o sytuację z ocenami na koniec roku! Cieszę się i chcę podkreślić, że  w tej uciążliwej sytuacji epidemicznej należy przede wszystkim systematycznie przesyłać zadania domowe i wtedy nie będzie żadnych problemów z ocenami!

Dzisiaj klasa 1TA-5 otrzymała nowy temat i przypomnienie o przesłaniu krótkich zadań, które były sukcesywnie wykonywane, do oceny. Wykaz tych zadań znajdziecie na swojej grupie. Proszę pilnować terminu i odesłać je do mnie do 19.05.2020 r. Przypominam też klasie 1TA-5 o upływie terminu na prezentacje, który mija 14.05.2020 r., tj. w nadchodzący czwartek! W razie pytań, proszę o kontakt indywidualnie lub przez Monikę i Zuzię.

Dziękuję też mojej osobistej klasie 3TA/K za sprawne i "bezbolesne" napisanie dzisiejszej pracy klasowej! Oprócz jednej osoby wszyscy przesłali odpowiedzi, więc to też Wasz sukces organizacyjny!

Pozdrawiam, życząc spokojnego popołudnia, IKUśmiech.

2020-05-13

Dzień dobry!

Dzisiaj naprawdę krótko.

Klasa 2TI otrzymała tematy lekcji. Przypominam Wam, że do 22.05.2020 r. jest termin na przesyłanie zadania domowego z "Pana Tadeusza".

Sukcesywnie każda klasa otrzymuje też oceny za nadsyłane zadania. Jeśli ktoś z przyczyn obiektywnych nie może w terminie czegoś nadesłać, proszę o kontakt indywidualnie. Proszę też nie przesyłać w innych terminach, niż wyznaczone, odpowiedzi z napisanych już sprawdzianów! Czytajcie uważnie informacje na Waszych grupach, a gdyby była taka potrzeba, to proszę o kontakt ze mną!
Wytyczne co do zadań na kolejne dni wszystkie klasy mają, więc zachęcam mimo wszystko do minimalnego wysiłku!

Pozdrawiam, IKUśmiech.

2020-05-14

Dzień dobry! Mam nadzieję, że wszystkie klasy, a szczególnie pierwsze, radzą sobie z przesyłanymi przeze mnie treściami do lekcji.

Dzisiaj właśnie klasy 1TA-5, 1TF-5 i 1TA/Ż otrzymały dzienny wykaz tematów lekcji i zagadnienia do nich. Klasy pierwsze, które pisały sprawdzian, już znają wyniki. Osoby, którym z różnych przyczyn się nie powiodło, proszę o kontakt ze mną.

Do dzisiaj także klasa 1TA-5 miała czas na przesłanie swoich prezentacji.

Do jutra natomiast klasa 1TA/Ż ma termin na nadsyłanie zadań o Janie Kochanowskim. Za tydzień też zaczniemy omawiać "Makbeta" W. Szekspira, ale o tym jeszcze przypomnę Wam na grupie.

Pozdrawiam, IKUśmiech.

2020-05-18

Dzień dobry!

Mam nadzieję, że spokojnie, ale systematycznie pracujecie i dajecie  sobie radę z przesyłanymi zagadnieniami. Nieubłaganie zbliża się moment wystawiania propozycji ocen, a później już ocen na koniec roku! Proponuję więc wszystkim zainteresowanym oceną pozytywną na koniec roku uzupełnianie braków i, jeśli to możliwe, poprawianie ocen. Taka możliwość istnieje, ale dotyczy ostatniego terminu konkretnego zadania lub sprawdzianu dla konkretnej klasy. Proszę nie nadsyłać odpowiedzi do zadań z marca i kwietnia!

Dzisiaj klasy 2TI i 1TF-5 otrzymały kolejne tematy lekcji.

Dzisiaj też minął termin nadsyłania krótkich zadań dla klasy 1TF-5.

W piątek minął termin oddania referatu o Janie Kochanowskim dla klasy 1TA/Ż.

Przypominam klasie 2TI o środowym, tj.20.05.2020 r., sprawdzianie z "Pana Tadeusza". Szczegóły pisania sprawdzianu podałam dzisiaj na grupie, a jutro jeszcze przypomnę.

Pozdrawiam, życząc jak zwykle spokojnej pracy, IKUśmiech.

2020-05-20

Dzień dobry wszystkim!

Myślę, że każdy z Was radzi sobie spokojnie z lekcjami.

Wczoraj oczywiście klasy 3TA/K i 1TA-5 dostały swoje tematy i zagadnienia do nich, a dzisiaj klasa 2TI napisała zapowiadany sprawdzian. Tu chciałabym podziękować za pomoc "techniczną" Norbertowi! Formy poprawy czy napisania sprawdzianu w innym terminie z powodu usprawiedliwionej nieobecności ustalam z każdym indywidualnie.

W związku z Waszymi pytaniami o poprawę ocen informuję, że każda klasa ma wytyczne co do zadań i sposobu poprawy ocen niedostatecznych. Ale oczywiście staram się odpowiadać też na Wasze e-maile i wiadomości na WhatsAppie i z każdym indywidualnie się umawiać na uzupełnienie zaległości.

Proszę tylko o to, żeby  nie oddawać już prac z marca i kwietnia! Terminy już minęły, a nie dostawałam od Was sygnałów o jakichś obiektywnych przeszkodach w dostarczeniu odpowiedzi do zadań domowych. Martwi mnie też fakt, że są osoby, szczególnie z klas: 1TF-5, 1TA/Ż i 2TI, które nie przesłały ani jednego rozwiązanego zadania! Waszym Wychowawcom podałam już informację o zagrożeniu niektórych z Was oceną ndst na koniec roku. PROSZĘ TE OSOBY O PILNY KONTAKT ZE MNĄ !!!


Pozdrawiam, życząc zdrowia i wytrwałości, wszak koniec roku niebawemPuszcza oczko, IK.

2020-05-22

Dzień dobry! Mam nadzieję, że bez większych stresów radzicie sobie z kolejnymi tematami i zagadnieniami.

Dzisiaj klasy 1 TA-5, 1 TF-5 i 1 TA/Ż otrzymały nowy materiał i myślę, że nie będzie on dla nikogo specjalnie trudny.

Przypominam klasie 2 TI, że dzisiaj minął termin oddania zadania domowego ( plan wypowiedzi na podstawie fragmentu z "Pana Tadeusza"). Osoby, które nadeślą to zadanie jeszcze do poniedziałku, tj.25.05.2020 r., będą miały je ocenione, ale ocena będzie już o jeden stopień niższa. Mimo wszystko zachęcam do nadrobienia tej zaległości!

Pozdrawiam, życząc spokojnego weekendu, IKUśmiech.

2020-05-27

Dzień dobry wszystkim!

Mam nadzieję, że każdy z Was skutecznie realizuje kolejne tematy i zagadnienia. I tu chcę nadmienić, że poszczególne klasy dostają systematycznie informacje do kolejnych lekcji.

Dziękuję tym z Was, którzy odezwali się do mnie w ramach nadrobienia zaległości, co oczywiście nastąpiło też dzięki Waszym Wychowawcom i Rodzicom! Myślę, że każdy kto się postarał, wie, co ma do nadrobienia i dzięki temu o koniec roku szkolnego może być spokojny!

Do 05 czerwca dowiecie się, jakie propozycję ocen Wam wystawiłam. Jeśli ktoś chciałby zmienić  proponowaną ocenę, a według kryteriów oceniania byłaby taka możliwość, to wtedy proszę o bezpośredni kontakt ze mną. Ja sama również nawiążę kontakt z tymi, którym proponowałabym taką zmianę.

Proszę też spokojnie czekać na oceny z przesłanych zadań. Dam znać poszczególnym klasom, jak tylko sprawdzę Wasze prace.

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech.

2020-05-29

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj zwyczajowo przekazane zostały poszczególnym klasom tematy i zagadnienia do nich. Proszę spokojnie się z nimi zapoznać.

Do wtorku, tj,02.06.2020 r., każda klasa powinna już otrzymać ode mnie informację o ocenach za wszystkie zaległe prace i zadania. Także gdyby jeszcze ktoś miał jakieś zaległości, to proszę o przesłanie ich do mnie. 

Pozdrawiam, IK Uśmiech.

2020-06-01

Dzień dobry !

Mam nadzieję, że wszyscy radzicie sobie z przesyłanymi tematami i zagadnieniami do nich. Dzisiaj kolejne klasy otrzymały materiały na swoje grupy.

Proszę też uważnie czytać moje polecenia i uwagi, ponieważ niektórzy z Was mają problem, np. ze znalezieniem jakiegoś zaległego zadania. Po pierwsze, to niestety wynika z braku systematycznego zapoznawania się z zamieszczanymi na grupie informacjami ( chociaż wiem, że bywa ich dużo z różnych przedmiotów) oraz z braku systematyczności w czytaniu wiadomości tu na stronie. Po drugie, dobrze jest się bezpośrednio skontaktować ze mną lub przez osobę odpowiedzialną za grupę i nie czekać do ostatniej chwili. Po trzecie, w razie dalszych problemów zapraszam na konsultacje do szkoły wg podanego na stronie szkoły harmonogramu!

UWAGA! Powoli kończymy w każdej klasie materiał i w niektórych klasach pracę z konkretnymi  podręcznikami. Niebawem podam informacje o nowych podręcznikach na następny rok szkolny.

Pozdrawiam, życząc każdemu z Was wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Dziecka! IKŚmiech.

2020-06-15

Dzień dobry wszystkim!

Mam nadzieję, że zostały Wam jeszcze siły na te ostatnie dni roku szkolnego! To już naprawdę końcówka Waszej pracy. Właściwie z każdą klasą uzgodniłam ewentualne formy poprawy ocen na koniec roku, ale z całą stanowczością jeszcze raz podkreślam, że to ja kontaktuję się z daną osobą, u której widzę możliwość poprawy oceny. Przy ostatecznej ocenie na koniec roku biorę również pod uwagę wyniki z 1 semestru, oceny zdobyte do 11.03.2020 r. oraz systematyczność pracy na tzw. zdalnym nauczaniu.

W związku z tym cieszę się, że większość z Was, którym zaproponowałam taką możliwość, podjęła wyzwanie! Do dzisiaj, czyli 15.06.2020 r., był termin na wysłanie odpowiedzi do wyznaczonych zadań.

W tym tygodniu kontynuujemy tematy bieżące, więc dzisiaj klasy 1 TF-5 i 2 TI otrzymały swoją porcję zagadnień.

Niektórym klasom na grupy przesłałam informację o podręcznikach na kolejny rok szkolny, ale jeszcze wszystkim pod koniec roku szkolnego o tym przypomnę. Proszę wziąć to pod uwagę i według moich wskazówek planować zakup nowych podręczników !

Pozdrawiam, IK Uśmiech.

 

 2020-06-25

Dzień dobry wszystkim!

To już przedostatni dzień nauki, więc korzystając z tej okazji, przekażę Wam informację o podręcznikach na kolejny rok szkolny.

 

                                     INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH NA ROK SZKOLNY 2020/2021:

 

- klasa 1 TA-5 i klasa 1 TF-5 : Ponad słowami , klasa 1 część 2, autor Małgorzata Chmiel i in., wydawnictwo Nowa Era. WAŻNE!!! DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!!!

-klasa 1 TA/Ż : Ponad słowami , klasa 1 część 2 - czyli ten, na którym pracowaliśmy teraz, ponieważ mamy jeszcze z nim dwie epoki do omówienia.

- klasa 2 TI : Ponad słowami ,klasa 2 część 2, autor Małgorzata Chmiel i in., wydawnictwo Nowa Era.

- klasa 3 TA/K : Ponad słowami , klasa 2 część 2, czyli ten, na którym pracowaliśmy teraz, ponieważ mamy jeszcze z nim jedną epokę do omówienia.

O zaopatrzeniu się w kolejne części będę informować na bieżąco w przyszłym roku szkolnym.

Proszę też o zachowanie zeszytów przedmiotowych, jeśli zostało Wam w nich sporo miejsca na kolejne nowe tematy. W taki sposób dbamy też o przyrodę !

Chciałabym również w tym miejscu bardzo podziękować konkretnym osobom zaangażowanym w usprawnienie przepływu informacji między mną a klasą ! Za poświęcony swój czas i sprzęt, za bycie dostępnym 24h na dobę ! Za odpowiedzialną postawę, cierpliwość i serdeczność !

Dziękuję zatem :

- Amelce B. z klasy 1TF-5

- Monice O. i Zuzi Z. z klasy 1 TA-5

- Martynie P. z klasy 1 TA/Ż

- Mateuszowi B. i Norbertowi W. z klasy 2 TI

- Mateuszowi P. z klasy 3TA/K


Pozdrawiam i do jutra, IK Śmiech

2020-06-27

Dzień dobry!

Dzisiaj umieszczam już ostatni wpis, w którym pragnę Wam, Drodzy Uczniowie, gorąco podziękować!

Dziękuję Wam za nasze "spotkania", trochę dziwne, jak cały ten ostatni czas, ale myślę, że i owocne. Dziękuję za Waszą pracę, zaangażowanie i oczywiście cierpliwość w realizowaniu naszych lekcji. Cieszę się, że osiągnęliście wymarzony cel, czyli pozytywne zakończenie tegorocznej zdalnej edukacji i otrzymaliście świadectwa z promocją do kolejnej klasy!

Dziękuję również Waszym Rodzicom i Opiekunom za to, że mimo trudności mobilizowali Was do pracy i czuwali nad Waszą nauką on-line.

Życzę Wam również udanego wakacyjnego wypoczynku! Bawcie się, ale i uważajcie na siebie! Do zobaczenia we wrześniu!

Pozdrawiam, IK Uśmiech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
© ALLROUNDER