Złoto i srebro w Karlinie!

Szczegóły

W dniach 15-17 marca 2019 roku w Karlinie (woj. zachodniopomorskie) rozegrany został I Puchar Polski Kadetek do lat 17, który były zarazem pierwszą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich U-20 w zapasach kobiet (dawne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski).

Impreza zgromadziła na starcie ponad 200 uczestniczek z blisko 60 klubów w tym zapaśniczki z Czech i Węgier. Namysłowski „Orzeł” wystawił do turnieju dwie zawodniczki i obie sięgnęły po medale.

Po złoto w pięknym styl w starszej grupie wiekowej w kat. wagowej do 68 kg sięgnęła Ewelina Ciunek potwierdzając swoją dominację w kraju.

Natomiast druga z naszych reprezentantek Aleksandra Witoś po bardzo dobrych walkach w Pucharze Polski w grupie kadetek ostatecznie wywalczyła srebrny medal w najliczniejszej kat. wagowej do 57 kg (26 zawodniczek). Ola tym samym zapewniła już sobie udział w OOM.

Zaraz po zawodach reprezentacja Polski juniorek i kadetek rozpoczęła zgrupowanie, które potrwa do soboty 23 marca. Podczas  treningów Ewelina i Ola pod okiem trenera Marcina Marcinkiewicza i innych szkoleniowców kadry będą szlifować formę przed kolejnymi startami i rywalizacją o reprezentowanie kraju podczas tegorocznych najważniejszych światowych i europejskich imprez zapaśniczych w swoich kategoriach wagowych i wiekowych.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Wyjazd współfinansowany był ze środków Urzędu Miasta w Namysłowie.

 

   
© ALLROUNDER