Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Szczegóły

Fragmenty przemówienia Dyrektora Szkoły Jacka Pietroszka:

Witam serdecznie po wakacyjnej przerwie zaproszonych gości, nauczycieli, a przede wszystkim Was drodzy uczniowie.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zawsze wiąże się z nowościami. W tym momencie muszę zmierzyć się z wyjątkowo trudnym momentem, zwłaszcza dla mnie, wielu moich koleżanek i kolegów.

Otóż odchodzi na emeryturę wieloletni pracownik naszej szkoły, sekretarka, pani Kinga Solanko. Wśród nas, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, nie ma nikogo, kogo pani Kinga nie witałaby w pierwszym dniu pracy. Właściwie w sekretariacie szkoły była od zawsze. Jej „dzień dobry” i „co tam słychać” to standard w szkolnym sekretariacie. Znała nas wszystkich doskonale. Nasze choroby, słabości, sukcesy, kolejno rodzące się dzieci, radości i smutki. „przerobiła”, kolokwialnie mówiąc, setki zmieniających się przepisów, ustaw, uchwał i rozporządzeń.. Zawsze była i jest uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do ludzi, niezmiennie otwarta na rozmowę, skora do żartów i wymiany zdań. To przez wiele lat było „serce naszej szkoły”. Nie boję się użyć określenia, być może nadużywanego, ale w tym przypadku nadzwyczaj uzasadnionego, że jest „ikoną” „Rolnika’. Z naszą szkołą pani Kinga jest związana „od zawsze na zawsze’’, od 1979 roku, kiedy ukończyła Policealne Studium Zawodowe w zawodzie technika rolnika, została do dziś. Zamieszkała „przez ulicę”, żeby zawsze być szybko w pracy. No i codziennie przez te wszystkie lata była na czas. Na tyle zaufała nam, że obaj synowie, Łukasz i Marek też do naszej szkoły przyszli. Skończyli technikum technologii żywności, studia, zaczęli własną ścieżkę zawodową, kibicujemy z całego serca…

Pani Kingo.

Dziękuję za wiele lat wspólnej pracy, za pozytywną energię, życzliwość, oddanie, serce i obecność. Życzę wielu lat zdrowia, spełnienia marzeń i wszystkiego dobrego.

Witam jednocześnie w naszym gronie dwóch panów:
- pana Tomasza Jańskiego, nauczyciela przedmiotów informatycznych
- ks. Sebastiana Kochera, w zastępstwie ks. Pawła Andrejczuka

Kończy się letnia, pełna słońca, beztroski i sprzyjającej aury do wypoczynku, przerwa w nauce. Pogoda w tym roku wyjątkowo służyła wszystkim rodzajom aktywności, zapisując się w statystykach jako jeden z najcieplejszych i najdłuższych tygodni lata od wielu sezonów. Mam nadzieję, że wszyscy wykorzystaliśmy ten okres na relaks, aktywność, okazję do
zawierania nowych czy podtrzymywania starych znajomości.

Spotykamy się w pierwszy poniedziałek września, aby zaplanować najbliższych 10 miesięcy pracy, realizowania planów i własnych celów. Życzyłbym wszystkim, aby bilans, który zrobimy sobie na koniec czerwca przyszłego roku był dodatni. To od każdego z nas zależy, ile wysiłku, zaangażowania, pasji i pracy włożymy, aby mieć poczucie spełnienia i radość z sukcesu.

Zanim zaczniemy nowy rok szkolny, zakończymy jeszcze poprzedni. Klasa II TOT odbywała praktykę podczas wakacji i dlatego teraz jest okazja, aby nagrodzić najlepszych uczniów. Poproszę wychowawczynię, panią Joannę Kosikowską o wręczenie nagród najlepszym uczniom……
1. Ewelina Domiter 5,12
2. Paulina Strugacz 5,12

W szczególny sposób zwracam się, jak co roku, do dwóch roczników naszych uczniów, a mianowicie do tegorocznych maturzystów oraz do uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas czwartych technikum informatycznego, obsługi turystycznej i hotelarskiego - zwracam się do was, mając w pamięci także uczniów technikum agrobiznesu i żywienia, którzy obecnie są na praktyce w Hesji, a których serdecznie pozdrawiamy, życzę Wam wiele samozaparcia, siły i wiary w sukces. To dla Was ważny rok, może decydujący o przyszłym życiu zawodowym i okres budowania poczucia, że wszystko zależy od nas samych, wewnętrznej dyscypliny i przekonania, że tak naprawdę sami od dziś czy jutra kreujemy czas przyszły. Będziemy Was wspierać w tej pracy, sprzyjać Waszym ambicjom, planom i marzeniom. Będziemy także oczekiwać, że poczujecie wyjątkowość tego roku i staniecie na wysokości zadania.

Serdecznie witam w przysłowiowych progach naszej szkoły „pierwszaków”. Udało się, dzięki Waszym wyborom, stworzyć 5 pierwszych klas technicznych. Mam teraz okazję, żeby Was przedstawić i jednocześnie powierzyć Was opiece wychowawców:
- kl. I TI – wychowawczyni p. Grażyna Golińska - Sylwestrzak (nauczycielka przedmiotów informatycznych)
- kl. I TOR – wychowawczyni p. A. Ostrowska (nauczycielka geografii)
- kl. I TF – wychowawczyni p. E. Graba (nauczycielka j. angielskiego)
- kl. I TŻ – wychowawczyni p. D. Bodzioch (nauczycielka historii i wos – u)
- kl. TAH – wychowawczyni p. A. Gawlak (nauczycielka języka niemieckiego).

Życzę Wam, kochane ‘PIERWSZAKI’, abyście jak najszybciej się zaaklimatyzowali, znaleźli kolegów, przyjaciół i oczywiście odczuli wsparcie ze strony nauczycieli, co obiecuję w imieniu swoich koleżanek i kolegów. Drodzy uczniowie, szanowni nauczyciele - życzę, aby nadchodzący rok szkolny był dla nas wszystkich łaskawy, sprzyjał rozwojowi każdego z nas, zarówno uczniów, jak też nauczycieli. Mamy możliwość czerpania z siebie nawzajem i taki rodzaj symbiozy, mam nadzieję, może przynieść efekty.

Zanim rozejdziemy się na spotkania z wychowawcami klas życzę uczniom i nauczycielom udanej współpracy, spełniania marzeń, realizowania naukowych pasji, i.. zwyczajnie .. dobrych nastrojów, pogody ducha, zdrowia i niesłabnącej energii.

Rok szkolny 2018/ 2019 uważam za otwarty!

   
© ALLROUNDER