Uczniowie namysłowskiego "Rolnika" najlepsi w kraju

Szczegóły

 

W dniach 6-8 czerwca 2018 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył XLII finał krajowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie reprezentowali byli przez Kacpra Kalinika, Patryka Klimka, Wojciecha Smolarczyka (cała 3 blok Produkcja Roślina ) oraz Michalinę Wójcik ( blok Gastronomia).

Uczniowie Namysłowskiego Rolnika odnieśli ogromny sukces.

Kacper Kaliniak uczeń IV klasy Technikum Agrobiznesu zajął I miejsce w kraju w bloku Produkcja Roślina jest to pierwszy uczeń w historii szkoły, który zajął najwyższe miejsce na tej olimpiadzie.

Ponadto Patryk i Wojciech zajęli kolejno 6 i 7 miejsce. Cała trójka uzyskała najwyższy tytuł olimpiady centralnej - tytuł LAUREATA. Michalina Wójcik uzyskała tytuł finalisty. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest jedną z najstarszych olimpiad w kraju, która składa się z kilku bloków tematycznych. Każdy blok zaś składa się z z testu, który zawiera 60 pytań, oraz etapu praktycznego który zawiera 3 pytania praktyczne. Opiekunem Kacpra, Patryka, Wojciecha był Tomasz Wiciak, zaś Michaliny Pani Grażyna Serafin.

   
© ALLROUNDER