Wizyta na Ukrainie z okazji 120 – lecia Koledżu Agrarnegow Zaleszczykach

Szczegóły

W ubiegłym tygodniu (16 – 20 maja 2018r.) delegacja naszej szkoły wraz z przedstawicielką Starostwa Powiatowego w Namysłowie, panią Alina Białas oraz zaprzyjaźnionymi z ukraińską szkołą Jarosławem Iwanyszczukiem i Arkadiuszem Oleksakiem miała okazję uczestniczyć w niezwykłym jubileuszu 120 – lecia powstania szkoły rolniczej w Zaleszczykach. Od 2012 roku Zespół Szkół Rolniczych i koledż na Ukrainie współpracują ze sobą dzięki oficjalnie podpisanej umowie partnerskiej pod honorowym patronatem starosty powiatowego w Namysłowie.

 

Koledż Agrarny w Zaleszczykach kształci na poziomie technikum oraz szkoły licencjackiej ponad 600 osób. Podobnie jak w naszej szkole oprócz kierunków rolniczych są inne, min. ekonomiczne, ubezpieczeniowe. Szkoła powstała w 1898 roku i funkcjonuje nieprzerwanie 120 lat, działała także podczas I i II wojny światowej. Zajęcia odbywają się w gmachu głównym oraz budynku przedwojennej polskiej szkoły ogrodniczej.Szkoła posiada bardzo duże zaplecze do praktycznego kształcenia, w każdymz kierunków, a szczególnie rolniczego,ogrodniczego i sadowniczego.

Obchody tej wyjątkowej uroczystości rozpoczęły się 17 maja 2018 roku o godz. 11.30 modlitwą przed figurą Najświętszej Marii Panny, następnie delegacje z kraju i zagranicy, uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci uczestniczyli w gali jubileuszowej w Domu Kultury.

Dyrektor szkoły Wołodymyr Głowa wyraził ogromną radość z tego, że tak wielu zaproszonych gości odpowiedziało na zaproszenie, aby dzielić radość razem z całą społecznością szkolną oraz liczną grupą absolwentów. Warty podkreślenia jest niezwykle wysoki poziom występów zespołów artystycznych, tak wokalnych, muzycznych, jak też tanecznych.

Uroczystość zakończyła zabawa taneczna, która dawała okazję nie tylko do tańca, ale przede wszystkim do rozmów, wymiany poglądów, wspomnień czy też snucia planów na kolejne spotkania.

Dziękujemy za zaproszenie i życzymy następnych 120 lat!

 

 

   
© ALLROUNDER