Sukces na olimpiadzie OWIUR

Szczegóły

   W dniach 01.06 – 03.06.2017 r. Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach (woj. lubelskie)  odbył się finał centralny XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Z całego kraju zjechała najzdolniejsza młodzież ucząca się na kierunkach rolniczych, łącznie przyjechało 238 uczestników, którzy rywalizowali w 11 blokach tematycznych. Z okręgu wrocławskiego na olimpiadę zakwalifikowało się  24 uczniów.

   Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie reprezentowali Kacper Kaliniak i Wojciech Smolarczyk w Bloku Produkcji Roślinnej oraz Mateusz Jędrzejak w Bloku Mechanizacji Rolnictwa. Olimpiada składa się z 2  części, teoretycznej, gdzie uczestnicy rozwiązują test który zawiera się z 60 pytań oraz części praktycznej, gdzie uczniowie musieli  rozwiązać 3 zadania praktyczne. Poziom Olimpiady w  tym roku był nie zwykle wysoki, co świadczy o doskonałym poziomie przygotowań uczniów.

    Uczniowie ZSR w Namysłowie odnieśli ogromny sukces na olimpiadzie - Kacper Kaliniak zajął 4 miejsce i uzyskał najwyższy tytuł olimpiady – tytuł Laureata, a Wojtek i Mateusz tytuły finalisty olimpiady centralnej.   

zdj. zasięgnięte z https://www.agropolska.pl/olimpiada/

   
© ALLROUNDER