X Powiatowy Konkurs Recytatorski

Szczegóły

W tym roku szkolnym odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Cieszy nas fakt, że pomimo upływu czasu, zmieniających się realiów, sposobów komunikowania się, standaryzacji zainteresowań młodych ludzi, nasz konkurs zyskuje cały czas na popularności. Od wielu lat zaprzyjaźnione szkoły odpowiadają na nasze zaproszenie. Należy powiedzieć, że konkurs ten rozszerza swój zasięg, obejmując szkoły spoza Powiatu Namysłowskiego.

Przeglądając zdjęcia archiwalne, uświadamiamy sobie, jak wiele osób zaangażowanych było w organizację tego konkursu i jak wiele osób w nim uczestniczyło. Z perspektywy czasu są to już osoby będące uczniami innych szkół, osoby dorosłe, ale ciągle wspomnieniami  powracające do tego wydarzenia.

Jako organizatorzy zawsze uzyskiwaliśmy finansowe wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Namysłowie i Dyrektora Szkoły Pana Jacka Pietroszka. W tym roku udało się nam pozyskać nowych sponsorów w osobie pana Rafała Trojanowskiego – przedstawiciela firmy PLAY.

Forma konkursu też uległa zmianie. Chcąc stworzyć szczególną atmosferę, w tym roku  zorganizowaliśmy go w formie „Kawiarenki poetyckiej”, co spotkało się z akceptacją uczestników i  ich opiekunów. Również cenne rzeczowe nagrody stały się sposobem gratyfikacji młodych recytatorów. Tegoroczne zmagania recytatorskie poświęcone były poezji miłosnej. Uczestnicy nie mieli łatwego zadania, gdyż miłość to nie tylko najczęstszy temat literatury pięknej, więc wybór utworu mógł być trudny, ale i  liczna konkurencja mogła w uczestnikach budzić „obawy”. Należy tu wspomnieć, że w tym roku gościliśmy uczestników również spoza naszego powiatu. Do konkursu zgłosili się bowiem uczniowie z Gimnazjum z Dziadowej Kłody oraz z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w  Kluczborku.

  Po wyjątkowych  zmaganiach recytatorskich jury wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi -w kategorii szkół gimnazjalnych:

Zofia Kot z Gimnazjum nr2 w Namysłowie

Weronika Pajdzik  z Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie

Klaudia Nowak z Gimnazjum w Domaszowicach

Aleksandra Kowalczyk z Gimnazjum w Pokoju

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Alicja Czyżowicz z ZSR w Namysłowie

Iwona Helwin z ZSR w Namysłowie

Jakub Gacek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kluczborku

Aleksander Biały z ZSR w Namysłowie

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które przez dziesięć lat zaangażowane były w organizację i przebieg tego konkursu. Wpisaliście się Państwo w historię naszej szkoły, tworząc jej tradycję.I już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych recytatorskich zmaganiach z pięknem języka polskiego, tym samym rozpoczynając kolejną  poetycką dekadę w Zespole Szkół Rolniczych  w Namysłowie.

                                                                                                              Małgorzata Pastucha

                                                                                                              Iwona Kaczak

 

   
© ALLROUNDER