Młodzieżowe Wybory Parlamentarne w "Rolniku"

Szczegóły

W poniedziałek 19.10.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, już po raz drugi w tym roku, uczestniczyli w programie edukacyjnym "Młodzi głosują", zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Po Młodzieżowych Wyborach Prezydenckich w kwietniu b.r. uczniowie wzięli udział w Młodzieżowych Wyborach Parlamentarnych i mieli okazję do zagłosowania na jeden z jedenastu Komitetów Wyborczych, które wystawiły swoich kandydatów na Opolszczyźnie. W ogólnopolskiej akcji uczestniczyło prawie 1500 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Program jest realizowany przez CEO od 1995 roku.

Na początku października uczniowie z klasy II TAK wzięli udział w akcji profrekwencyjnej na ulicach Namysłowa. Za pomocą ulotek młodzież zachęcała mieszkańców miasta do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozwieszała też plakaty, zachęcające do głosowania. 

Uczniowie informowali przechodniów o zasadach głosowania poza miejscem stałego zamieszkania oraz o wprowadzonej niedawno możliwości głosowania korespondencyjnego.

W poniedziałkowej akcji "Młodzi głosują" wzięło udział 392 uczniów" Rolnika (wyniki ogólnopolskie głosowania młodzieży zostaną opublikowane przez CEO 26 października. Celem programu jest zachęcanie młodzieży do postaw obywatelskich, wyrabianie nawyku głosowania oraz ułatwianie świadomego wyboru przy urnie.

W programie edukacyjnym uczestniczyli uczniowie klasy II TAK: Elżbieta Komarnicka, Natalia Mularczyk, Kacper Kaliniak, Wojciech Smolarczyk, Zbigniew Smolarczyk i Jarosław Wojciechowski, pracę uczniów koordynował Tomasz Soja

   
© ALLROUNDER