Konkurs informatyczny pt. "Moja strona firmowa"

Szczegóły
5 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs informatyczny pt. "Moja strona firmowa". To pierwsza edycja tego typu konkursu w którym największy nacisk kładzie się na praktyczne wykorzystanie wiedzy informatycznej. W zmaganiach wzięło udział 6 uczniów z kierunku Technik Informatyk. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć od podstaw stronę internetową z wylosowanej przez siebie branży np. stronę "Osobisty trener" oraz wybranym układem. Mogli korzystać z zasobów internetu żeby pobrać potrzebne biblioteki CSS lub Java script oraz zdjęcia do wykorzystania w swojej pracy.
Gotowe strony www były ocenianie wizualnie oraz od strony kodowej przez uczniów klasy IV TOR oraz nauczycieli uczących informatyki, przyznając za pracę punkty od 1 do 6. I tak wyłoniono zwycięzców:
1. Sebastian Szyja IV TI, stworzył ładną i nowoczesną - tak zwaną responsywną stronę - wizytówkę "Fotografa", zdobywając 121 punktów.
2. Seweryn Pokutycki II TIb, wykonał stronę "Tłumacz języka japońskiego" z animacjami w technologii CSS3 kolorystyce kwitnącej wiśni, zdobywając 76 punktów.
3. Maciej Pregiel I TI, zrobił stronę "Firmy sprzątającej" czystą i przejrzystą ;) zdobywając 70 punktów.
 
Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje dla zwycięzców i pozostałych uczestników za odwagę przystąpienia do rywalizacji.
 
Konkurs przygotował Tomasz Jański
 
 
Zwycięzcy z organizatorem konkursu 
 
   
© ALLROUNDER