Orzeł pierwszy w kraju!

Szczegóły

W dniach 22-24.11.2019 r. w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie) odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Młodzików U-14 w zapasach w stylu wolnym, które przeszły do historii.

Była to ostatnia impreza rangi mistrzowskiej w tym roku w kalendarzu Polskiego Związku Zapaśniczego. Na stargardzkich matach ostatecznie wystąpiło 244 zawodników z 62 klubów z całego kraju i 15 województw. LKS „Orzeł” Namysłów w turnieju reprezentowało 9 młodych zapaśników, a dla sześciu z nich był to debiut w zawodach takiej rangi. Nasi chłopcy pod opieką trenerów Dariusza Stępnia i Marcina Marcinkiewicza spisali się na medal i wygrali klasyfikację drużynowej imprezy przed klubami ZKS Stal Rzeszów i LKS Mazowsze Teresin co jest wielkim osiągnięciem.

Indywidualnie po złoty krążek i tytuł Mistrza Polski sięgnął Adrian Sikora w nowej dla siebie w kat. wag. do 44 kg, w której to wystąpił po raz pierwszy. Nasz zawodnik obronił złoto z przed roku, gdzie zwyciężył w limicie do 38 kg.

Duży sukces zanotował robiący systematyczne postępy Patryk Bratosiewicz zdobywając brązowy medal w kat. wag. do 52 kg. Blisko pozycji na podium znaleźli się Maksymilian Marcinkiewicz (35 kg) oraz Piotr Balcerzak (44 kg), którzy zajęli piąte pozycje i tym razem jeszcze przegrali swoje pojedynki o brąz. Na wysokim siódmym miejscu uplasował się Gracjan Matyjasek (44 kg), a na ósmym najlżejszy w zespole Przemysław Asztemborski (35 kg).

Kolejni „Nasi” zawodnicy mimo ambitnej postawy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce rankingu i tak: Wiktor Bender (15 miejsce, kat. wag. do 48 kg), Witold Kozłowski (15 miejsce, kat. wag. do 57 kg), Paweł Gąsior (19 miejsce, kat. wag. do 62 kg).

Gratulacje za dobre walki i wielkie zaangażowanie oraz godne reprezentowanie klubu, Namysłowa i Opolszczyzny.

Powodzenia w kolejnych turniejach i w dalszym rozwoju kariery!