Laureaci VII Szkolnego Konkursu o Niepodległej

Szczegóły

13 listopada 2019 roku odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Wiedzy o Niepodległej, zorganizowany tym razem przy pomocy klasy I Technikum Reklamy.  Pytania dotyczyły zagadnień związanych z  ziemiamipolskimi z lat 1772 – 1922, zarówno z zakresu historii jak i literatury, sztuki i geografii. Szeroki wachlarz zagadnień spowodował, że w konkursie pojawiły się nie tylko pytania o rozbiory Rzeczpospolitej, okres napoleoński,  powstania narodowe czy czasy I wojny światowej ale także o postaciepisarzy , malarzy czy rzeźbiarzy, którzy swoją twórczością nawiązywali do wydarzeń XIX i początku XX wieku. Nie zabrakło też pytań związanych z Ziemią Namysłowską – której część (Ziemia Rychtalska) -  po odzyskaniu niepodległości wróciła do Polski już w 1920 roku zaś w części miejscowości na wschodzie dzisiejszego powiatu odbył się słynny plebiscyt  z 20 marca 1921 roku, poprzedzający III powstanie śląskie.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyła rekordowa liczba uczestników –19 zespołów klasowych (57 uczestników). Po dwugodzinnych zmaganiach jury w składzie: Andrzej Michta i Tomasz Soja wyłoniło zwycięzców:

I m. kl. III TI „a” –  Wiktoria Dąbek, Agata Franczyk, Kinga Pietrzykowska

II m. kl. IV TŻ    -  Zuzanna Boszkiewicz, Natalia Dyczyńska, Kordian Lesner

III m. kl. IV TI – Adam Jędros, Marek Marynowski, Błażej Stencel.

Konkurs przygotował Tomasz Soja z klasą I TR. Dziękujemy za liczne uczestnictwo i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 

   
© ALLROUNDER