Konkurs "Czas na rybę - junior"

Szczegóły

W dniu 05.10.2019 uczniowie klasy III Technikum Żywienia z Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie wzięli udział w konkursie gastronomicznym "Czas Na Rybę –Junior " w Niemodlinie. Organizatorem była Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna".

Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces. Ich przygoda z konkursem zaczęła się jednak wcześniej – już we wrześniu. Wtedy do eliminacji przystąpiły dwa zespoły z naszej szkoły: Joanna Czubkowska i Miłosz Mikołajczyk oraz Weronika Biała i Wiktoria Duszyńska.

Konkurencja była duża, a temat trudny. Do finału zakwalifikowało się pięć drużyn (w tym dwie z naszej szkoły). W czasie konkursu, w ciągu dwóch godzin grupy musiały przygotować sześć porcji autorskich dań z karpia i maślanki.

 

Po ciężkiej pracy i wielu emocjonujących chwilach, Jury oceniło naszą młodzież bardzo dobrze. Weronika Biała i Wiktoria Duszyńska zajęły III miejsce. Dziewczyny otrzymały cenne nagrody i czek o wartości 500 zł oraz dwa zestawy firmowych garnków. Drugi zespół według Jury zasłużył na szczególne wyróżnienie i w ramach nagrody ufundowano im dwutygodniowy wyjazd szkoleniowy w Hotelu  nad morzem (Asia i Miłosz pojadą tam w czasie ferii zimowych). Konkurs okazał się wielkim wyzwaniem, a nasi uczniowie poradzili sobie z nim doskonale.

Pogratulować można organizatorom świetnej imprezy, a wszystkim finalistom wspaniałych osiągnięć. Dziękujemy sponsorom za cenne nagrody (wyjazd szkoleniowy kosztuje niemalże 5 tyś złotych za osobę ). To prawdziwa gratka dla młodych kucharzy. Sądzę, że takie trofea zachęcą kolejnych uczniów do brania udziału w następnych konkursach . Chciałabym również szczególnie podziękować osobom, które poświeciły swój wolny czas i zawiozły uczniów do Niemodlina. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.

Katarzyna Brzozowska (nauczyciel przygotowujący młodzież do konkursu)

   
© ALLROUNDER