Dzień chłopaka z książką

Szczegóły

W poniedziałek 30 września  klasa III TIa wyruszyła (z okazji Dnia Chłopaka) do kina do Wrocławia. Wyjazd do kina łączył się z realizowanym przez szkołę projektem Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z tego powodu uczniowie wcześniej wypożyczyli w bibliotece szkolnej swoje ulubione książki, aby czytać je przy każdej okazji podczas wycieczki (Panią z biblioteki też zabraliśmy).

Zbiorowe czytanie rozpoczęło się już w pociągu. W Galerii Wroclavia szukaliśmy ciekawych miejsc gdzie można poczytać. I oto okazało się, że miejsc takich jest wiele. Czytaliśmy przy stoliczkach na wygodnych fotelach; w księgarniach, gdzie można było kupić wiele ciekawych książek w promocyjnych cenach; na drewnianych schodach znajdujących się na ostatnim piętrze galerii oraz w specjalnie przygotowanej na świeżym powietrzu zielonej strefie wypoczynku - zewnętrznych tarasach (znajdujących się również na ostatnim piętrze-gdyby ktoś szukał). Jeśli komuś przeszkadzał silnie wiejący wiatr na tarasach, mógł zalec na skórzanych kanapach i czytać w pozycji horyzontalnej.

A jeśli i tego komuś było mało mógł udać się do kawiarenki  Green Caffè Nero, gdzie mógł czytać nie tylko swoje książki, ale również te znajdujące się w kawiarni, a jest ich tam  naprawdę dużo. Czytanie zakończyliśmy na peronie czekając na pociąg do domu. A tym, którym ciągle było mało, wracając, resztami sił czytali w pociągu zatopieni we własnych myślach.

A wszystkie te wyjątkowe miejsca uwieczniliśmy na zdjęciach  Uśmiech                                      Wychowawca klasy III TIa - Dariusz Świątek

 

 

   
© ALLROUNDER