8 nowel na 8 edycję narodowego czytania

Szczegóły

    18 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Bibliotece Publicznej w Namysłowie w akcji Narodowego Czytania nowel polskich. Była to już ósma odsłona akcji rozpoczętej przez Parę Prezydencką w 2012 roku.

        W tym roku wybrano „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”- czyli „teksty, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”. Utwory te reprezentują różne epoki i style, a „łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury. Uczennice II TŻ: Martyna Jany, Paulina Rogowska, Martyna Sterczewska i Weronika Wojtkowska odczytały fragmenty „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej.

        Wcześniej Emilka Cybulska z II TH przepięknie wykonała pieśni patriotyczne wprowadzając publiczność w sentymentalny nastrój. W Narodowym czytaniu wzięli udział Włodarze Namysłowa, uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz Panie z Biblioteki Publicznej. Na widowni znaleźli się uczniowie klasy I TF, którzy wysłuchali całej noweli Elizy Orzeszkowej. Po krótkiej przerwie wszyscy udali się na zwiedzanie Biblioteki Publicznej, która niedawno przeszła gruntowny remont. Chętni zapisali się do biblioteki aby wypożyczać swoje ulubione książki. 

     Nauczyciel-bibliotekarz Beata Mazepka

 

   
© ALLROUNDER