Spotkanie młodzieżowe uczniów z Zaleszczyckiego Agrarnego Koledżu im. E. Chrapliwego i Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie

Szczegóły

Od niedzieli 15.09.2019 r. w naszej szkole odbywa się spotkanie uczniów z Zaleszczyk z  Agrarnego Koledżu im. E. Chrapliwego (Заліщицький аграрний коледж ім. Є. Храпливого; https://zkol.org.ua/) i uczniów naszej szkoły w ramach   projektu pt. „Poznajemy - rozumiemy. Polskie i ukraińskie szlaki tożsamości”. Cele projektu zakładają wzajemne zrozumienie młodych ludzi, zwiększenie tolerancji i otwartości poprzez poznanie tożsamości narodowej partnerów.

W pierwszych dniach spotkania uczniowie obu szkół nawiązali bliskie znajomości,  dokonali autoprezentacji, brali udział w warsztatach multimedialnych, odbyli  spotkanie w Starostwie Powiatowym oraz zwiedzali Namysłów. Uczniowie z naszej szkoły przedstawili kolegom z Ukrainy najważniejsze miejsca w naszym mieście, które kształtują tożsamość naszej młodzieży.

W kolejnych dniach uczestnicy będą uczestniczyć w wycieczkach do Krakowa, Wrocławia, po najbliższych miejscowościach oraz warsztatach: historycznych, językowych,  muzycznych i w debatach nt. znaczenie nowych mediów w komunikacji, człowiek a środowisko, znaczenie tożsamości narodowej.  

Od pierwszych chwil spotkania uczniowie obu szkół bardzo się polubili i aktywnie uczestniczą w realizacji programu wizyty gości z Ukrainy.

Bieżące informacje i zdjęcia (filmiki) z pobytu ukraińskiej delegacji można śledzić w zakładce "Polsko-ukraińska wymiana młodzieży" i na stronach: wymianazsr.pl i  https://zkol.org.ua.

    Koordynator Projektu Adam Hubicki

   
© ALLROUNDER