Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

Szczegóły

Przemówienie Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Jacka Piertoszka na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020:

Witam serdecznie po wakacyjnej przerwie zaproszonych gości, nauczycieli, a przede wszystkim Was drodzy uczniowie. Witam w naszym gronie przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Namysłowie Wicestarostę Powiatu Namysłowskiego Pana Tomasza Wiciaka.

Za nami ponad dwa miesiące letniej przerwy. Pogoda w tym roku wyjątkowo służyła wszystkim rodzajom aktywności, pozwoliła, mam nadzieję zarówno uczniom, jak też nauczycielom na pełną regenerację sił i usprawiedliwionego lenistwa.

Spotykamy się w pierwszy poniedziałek września, aby zaplanować najbliższych 10 miesięcy pracy, realizowania planów i własnych celów. Życzyłbym wszystkim, aby bilans, który zrobimy sobie na koniec czerwca przyszłego roku był dodatni. To od każdego z nas zależy, ile wysiłku, zaangażowania, pasji i pracy włożymy, aby mieć poczucie spełnienia i radość z sukcesu.

 

Witam serdecznie w naszym gronie nowych nauczycieli:

- panią Małgorzatę Nowak, nauczycielkę języka angielskiego

- panią Wiolettę Gwiazdę, nauczycielkę języka angielskiego

- pana Piotra Leszczyńskiego, nauczyciela przedmiotów informatycznych

- ks. Piotra Mazura, który zastąpi ks. Krzysztofa Wojtasia.

Po kilku latach przerwy wraca do nas pani Ewelina Babik, nauczycielka przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu – witamy ponownie w naszym gronie. Każdemu z państwa serdecznie życzę, aby adaptacja przebiegła sprawnie i bezboleśnie. Życzę także satysfakcji z pracy i sukcesów zawodowych.

W szczególny sposób zwracam się, jak co roku, do dwóch roczników naszych uczniów, a mianowicie do tegorocznych maturzystów oraz do uczniów klas pierwszych.

Uczniom klas czwartych życzę samozaparcia, siły i wiary w sukces. Wiemy, że to dla Was ważny rok, w dużej mierze decydujący o przyszłym życiu zawodowym, dlatego warto zmobilizować się, narzucić wewnętrzną dyscyplinę i każdego dnia pracować na wyniki, których miarą będzie maturalne świadectwo. Będziemy Was wspierać w tej pracy, sprzyjać Waszym ambicjom, planom i marzeniom. Będziemy także oczekiwać, że poczujecie wyjątkowość tego roku i staniecie na wysokości zadania. Pozdrawiamy także nieobecną dziś klasę IV TAK, która obecnie przebywa na praktyce zawodowej w Niemczech.

Serdecznie witam w przysłowiowych progach naszej szkoły „pierwszaków”. Udało się, dzięki Waszym wyborom, stworzyć aż 9 pierwszych klas technicznych – 5 dla absolwentów szkól podstawowych i 4 dla absolwentów gimnazjów. Mam teraz okazję, żeby Was przedstawić i jednocześnie powierzyć opiece wychowawców. Najpierw 5 – letnie technika po szkole podstawowej:

  1. I TIa (technikum informatyczne) – pani Dorota Lis, nauczycielka chemii
  2. I TA (technikum agrobiznesu)         – pan Andrzej Sobaszek, nauczyciel przedmiotów rolniczych i ekonomicznych
  3. I TK (technikum architektury krajobrazu) – pani Aleksandra Zalewska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu
  4. I TR (technikum reklamy) – pan Tomasz Soja, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
  5. I TFa (technikum fotografii i multimediów) – pani Gabriela Pogodzińska, nauczycielka matematyki

Teraz technika 4 – letnie po gimnazjum:

  1. I TI (technikum informatyczne) – pani Małgorzata Pastucha , nauczycielka języka polskiego
  2. I TF (technikum fotografii i multimediów) – pani Joanna Cichosz - Juskowiak, nauczycielka języka angielskiego
  3. I TH (technikum hotelarstwa) – pani Joanna Byrka, nauczycielka przedmiotów zawodowych w branży hotelarskiej
  4. I TAŻ (technikum agrobiznesu oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych; klasa łączona) – pani Grażyna Serafin, nauczycielka przedmiotów zawodowych w branży gastronomicznej i chemii.

Życzę Wam, kochane „PIERWSZAKI”, abyście jak najszybciej się zaaklimatyzowali, znaleźli kolegów, przyjaciół i oczywiście odczuli wsparcie ze strony nauczycieli, co obiecuję w imieniu swoich koleżanek i kolegów.

Drodzy uczniowie, szanowni nauczyciele - życzę, aby nadchodzący rok szkolny był dla nas wszystkich łaskawy, sprzyjał rozwojowi każdego z nas, zarówno uczniów, jak też nauczycieli. Mam nadzieję, że każdy z nas będzie mógł w odległej perspektywie 26 czerwca przyszłego roku stworzyć dodatni bilans sukcesów i pozytywnych doświadczeń.

Zanim rozejdziemy się na spotkania z wychowawcami klas życzę uczniom i nauczycielom udanej współpracy, spełniania marzeń, realizowania naukowych pasji, i.. zwyczajnie..   dobrych nastrojów, pogody ducha, zdrowia i niesłabnącej energii.

Rok szkolny 2019/ 2020 uważam za otwarty!

 

   
© ALLROUNDER