Centralne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Szczegóły

Po sukcesie uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie na eliminacjach okręgowych, nadszedł czas na finał XLIII Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do Hańczowej w Małopolsce 6 czerwca 2019 r. przyjechało ponad 200 najlepszych uczniów z całej Polski, a wśród nich piątka uczniów z naszej szkoły:

  • W bloku produkcji roślinnej - Patryk Klimek i Łukasz Borek
  • W bloku gastronomia - Michalina Wójcik
  • W bloku mechanizacji rolnictwa - Mateusz Jędrzejak
  • W bloku produkcji zwierzęcej - Adam Szymala

W pierwszej części zmagań uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 60 pytań, a dopiero później przystępowali do część praktycznej, w której należało wykonać trzy zadania. Uroczyste zakończenie zmagań połączone było z wręczeniem dyplomów i nagród. Wszyscy uczniowie zdobyli tytuł finalisty olimpiady i zgodnie z rozporządzeniem MEN są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z części testowej z 100 punktowym wynikiem. Ponadto udział w olimpiadzie na tym etapie zapewnił uczniom indeks na wybranej uczelni rolniczej z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego zgodnie z zakresem bloków tematycznych ustalonym przez Senaty Uczelni.

Uczniowie poświęcili sporo czasu i wysiłku i można śmiało powiedzieć, że odnieśli duży sukces. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji marzeń i dalszych sukcesów.


Andrzej Sobaszek

 

   
© ALLROUNDER