Międzynarodowe Warsztaty Comeniusa w ZSR Namysłów

Szczegóły

W dniach 26VI- 01VII w naszej szkole odbywały się międzynarodowe warsztaty szkolne w ramach realizacji projektu nt. gier edukacyjnych, gdzie językiem projektu jest język angielski.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z partnerskiej szkoły włoskiej w Benevento oraz z „Rolnika”. Uczennice z Włoch mieszkały w domu naszych uczennic, gdzie poznawały zwyczaje i kuchnie polską.

Pobyt gości rozpoczął się od powitania na uroczystym apelu zakończenia roku szkolnego. Po spotkaniu młodzieży z polskimi rówieśnikami w klasach a nauczycieli z gronem pedagogicznym, dokonano prezentacji przygotowanych gier edukacyjnych i materiałów. Włochom podobała się nasza szkoła- atmosfera w niej panująca, wyposażenie oraz usytuowanie szkoły skąpanej w zieleni. https://www.youtube.com/watch?v=tlKMm-jqKq0

Następnie wzięliśmy wspólnie udział w spotkaniu z Starostą p. Michałem Ilnickim oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty p. Sławomirem Hinborchem, w trakcie którego przedstawiliśmy rezultaty dotychczasowej międzynarodowej  współpracy również z innymi szkołami partnerskimi biorącymi udział w projekcie z Niemiec, Francji, Sardynii, Hiszpanii, Finlandii, Turcji. Uczestnicy otrzymali pamiątki z Namysłowa, które pokazali w swojej szkole we Włoszech.

Po spotkaniu zwiedziliśmy z p. Jadwigą Kawecką Namysłów, który bardzo spodobał się naszym gościom, zachwyconych urokiem naszego grodu oraz wszechobecną w nim zielenią. Kolejne dni spędziliśmy we Wrocławiu i Opolu, zwiedzając ciekawe zakątki, a jednocześnie realizując przygotowane gry edukacyjne, tj. quizy na temat roślinności w ogrodzie japońskim, z wiedzy na temat Wrocławia oraz gry miejskie we Wrocławiu i Opolu. Iwona i Natalia- uczennice klasy technikum obsługi turystycznej przygotowały trasy wycieczek, oprowadzały nas i opowiadały po angielsku o zwiedzanych atrakcjach.

Nasi goście wylatywali z lotniska z Krakowie- w związku z tym postanowiliśmy pokazać im dawną stolicę Polski, przybliżyć historię i legendy z nią związane. Włosi opuszczali Polskę zachwyceni naszym krajem, przygotowanymi warsztatami oraz naszą staropolską gościnnością- dziewczyny ze łzami w oczach żegnały się z rodziną goszczącą, zapowiadając swój powrót.

Gorąco dziękuję za przychylną atmosferę Panu dyrektorowi Jackowi Pietroszkowi oraz za pomoc w przygotowaniu i organizacji warsztatów, poświęcając swój wolny czas Paniom Joannie Cichosz-Juskowiak, Alicji Adamczyk oraz Honoracie Pietroszek. Zapraszamy do obejrzenia filmików!

https://www.youtube.com/watch?t=51&v=qFairt6F_RQ

Koordynator projektu: Grażyna Golińska-Sylwestrzak

 

   
© ALLROUNDER