Baw się i ucz! Wycieczka dydaktyczna Comeniusa!

Szczegóły

W ramach realizacji projektu PPS Comenius na temat gier edukacyjnych, uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Borowic- Karpacza- Szklarskiej Poręby i Pragi. Przed wyjazdem uczniowie przygotowali liczne materiały dydaktyczne i informacyjne dotyczące realizowanej tematyki.

Celem wycieczki było przygotowanie i przeprowadzenie gier terenowych na szlakach turystycznych, położonych w dolnej partii Sudetów. Istotnym zadaniem przedsięwzięcia było poszerzenie wiadomości z zakresu bezpiecznego poruszania się po górach. Uczniowie nauczyli się przygotowywać i opracowywać materiały przy tworzeniu i przeprowadzeniu gier terenowych. Rezultatem przeprowadzonych gier było opracowanie multimedialnych prezentacji tematycznych umieszczonych na stronie szkoły min. Podchody w Dolinie Pięciu Potoków, Quiz  oraz wspaniała zabawa w trakcie gier.

Jednym z punktów wycieczki była Praga- jej historia i zabytki, które zostały wykorzystane jako materiał do przygotowania terenowej gry miejskiej pt. Praga i jej skarby.

   
© ALLROUNDER