Kończąca odsłona warsztatów Comeniusa za nami

Szczegóły

W ramach edycji programu PPS Comenius zakończyło się kolejne spotkanie, tym razem zorganizowane przez turecką szkołę Bostancı Atatürk Ortaokulu w Stambule– mieście, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto świata.

Wszystkie grupy uczestników z poszczególnych szkół partnerskich (Turcja, Włochy, Niemcy, Finlandia, Sardynia, Hiszpania i oczywiście Polska), zaprezentowały efekty swojej kilkumiesięcznej pracy- gry edukacyjne oraz podsumowano całość projektu.

Prezentacja drużyny z Polski została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Nasze dziewczyny – Iwona Helwin z klasy 2TOT, Karolina Kaluza z klasy 2TH i Natalia Kubowicz z klasy 2TF- pokazały m.in. grę terenową Wroclaw Dwarves Hunting, która wiąże się z promocją Wrocławia- Europejskiej Stolicy Kultury 2016; grę planszową Across Europe, która zawierała pytania z dziedzin geografii  oraz TRUE or FALSE – grę, która obalała mity stworzone na temat zwierząt. Oprócz prezentacji gier wzięliśmy  udział w zajęciach tanecznych, zwiedzaliśmy największe zabytki Stambułu, m.in. Hagię Sophię i Pałac Topkapi, płynęliśmy statkiem po Cieśninie Bosfordzkiej, zdobyliśmy szczyt jednej z Wysp Książecych – Büyükady oraz próbowaliśmy specjałów kuchni tureckiej.

Mało tego! Nasze uczennice, z pomocą Pani Aleksandry Bieleń, przygotowały oraz zaprezentowały w Turcji polski taniec – krakowiak (oczywiście w tradycyjnych strojach), czym podbiły serca uczniów i nauczycieli innych państw partnerskich.

Magiczna przygoda z Turcją dobiegła końca. Do portu, z którego odpływaliśmy odprowadziły nas rodziny goszczące uczniów. Nie zabrakło zapewnień o wzajemnej pamięci, ciepłych gestów, a nawet łez. Dziękujemy za ogromną życzliwość i gościnność, okazane naszym uczniom podczas ich pobytu w Stambule.

Była to ostatnia odsłona warsztatów Comeniusa, spotkanie oficjalnie kończące projekt, którego tematyką były gry edukacyjne. Ogromne podziękowania należą się zwłaszcza koordynatorce projektu, Pani Grażynie Golińskiej-Sylwestrzak, a także nauczycielom ją wspierającym, zwłaszcza Pani Joannie Cichosz-Juskowiak-  naszej anglistce, Pani Honoracie Pietroszek , Pani Alicji Adamczyk oraz Panu Andrzejowi Kazimierczykowi za przygotowywanie pamiątkowych gadżetów i pomoc w konstruowaniu gier. Gorące podziękowania przekazujemy Dyrekcji szkoły za wyrozumiałość i wsparcie w realizacji projektu. Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

 

   
© ALLROUNDER