COMENIUS GAMES - gry jako strategie motywujące w edukacji

Szczegóły

                

W latach 2013-2015 w naszej szkole są realizowane działania w ramach międzynarodowego projektu Partnerskie Projekty Szkół Comenius. Działania mają na celu wdrożenie i popularyzację gier dydaktycznych w szkołach uczestniczących w projekcie, a tym samym zmotywowanie uczniów do osiągnięcia lepszych wyników w nauce.

   Uczniowie jak i nauczyciele będą wspólnie tworzyć a następnie testować skonstruowane gry w klasie. Uczestnictwo młodzieży z różnych szkół w realizacji wspólnych zadań z wykorzystaniem technik multimedialnych oraz w czasie warsztatów szkolnych w szkołach partnerskich, pozwoli na wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie poczucia europejskiej integracji. Stosowanie, zamiast tradycyjnych metod aktywizujących, metody gry dydaktycznej wzbogaci warsztat pracy nauczycieli, zachęci uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności w ich ulubiony sposób, umocni pozytywne relacje społecznościowe, a tym samym pokaże jak można wytworzyć sprzyjającą nauce atmosferę w klasie.

Nauczyciele wiedzą najlepiej, jak trudno dzisiaj zmotywować młodego człowieka do nauki…

 I ten nierzadki widok, kiedy nauczyciel prowadząc lekcje widzi czasami uczniów w błogim letargu, udających zainteresowanie, gdzie nawet najmniejszy wysiłek intelektualny jest dla nich nie lada wyzwaniem. Cóż się jednak dzieje, gdy trafią ci sami uczniowie na  swoje ulubione gry? Uruchamiają swoje umiejętności i zdolności intelektualne nie szczędząc przy tym ani wysiłku ani czasu! Dlatego grupa projektowa Comeniusa podjęła się tworzenia i testowania gier edukacyjnych; mogą to być zarówno gry tradycyjne np. zgadywanki, z wykorzystaniem kart, jak również interaktywne gry komputerowe. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć wrażeń i dobrej zabawy, zdobyć nową wiedzę,  do współpracy w zakresie  kilku bloków tematycznych gier:

  • rozwijających umiejętności społecznościowe i uczenia się,
  • poszerzających wiedzę z zakresu kulturowej i historycznej spuścizny danego regionu, kraju,
  • wspomagających realizację tematyki na zajęciach lekcyjnych z nauk przyrodniczych lub ścisłych.      

Adres strony projektu: http://www.comenius-games.eu/

Szkolny koordynator projektu: Grażyna Golińska-Sylwestrzak


Konkurs na logo projektu PPS Comenius

nt. gier edukacyjnych w szkole

Zaprojektuj logo dla realizowanego projektu w postaci elektronicznej lub papierowej.

Podpisane prace proszę przesyłać na adres szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub

składać u p. Grażyny Golińskiej- Sylwestrzak (sala nr 36)

do 30 października 2013 roku.

 

   
© ALLROUNDER