Wycieczka do Wenecji i San Marino

Szczegóły

Praktyka zawodowa klasy III TOT w Rimini 13.05-10.06.2018r.

WYCIECZKA do WENECJI i SAN MARINO

Pobyt na praktyce zawodowej wiąże się nie tylko z pracą oraz nabywaniem doświadczenia zawodowego, poznaniem organizacji pracy w sektorze hotelarsko-turystyczno-gastronomicznym, lecz połączony jest ze zwiedzaniem znanych i urokliwych miejsc półwyspu apenińskiego.

 

 

W sobotę 26.05.2018 r. uczniowie klasy III TOT wraz z opiekunami i innymi grupami młodzieży z Polski i Hiszpanii udali się autokarem w kierunku Wenecji, by móc podziwiać to ważne i przepiękne miasto. Nasza podróż rozpoczęła się w godzinach porannych, autokary dowiozły nas do miejsca, z którego płynęliśmy weneckim środkiem transportu, stateczekiem do centrum historycznego Wenecji, jej serca, jakim jest Plac św. Marka. Wędrówka po starówce rozpoczęła się właśnie od tego miejsca wraz z angielskojęzycznym przewodnikiem, który zaznajomił nas z historią budynków,oraz opowiadał o ciekawych i niezwykle pięknych miejscach. Maszerowaliśmy wśród wąskich uliczek przeplecionych kanałami, powiązanych sznurem mostów i przeuroczych zaułków, placyków, kolorowych sklepików czy kawiarenek, restauracji, pizzerii, a do tego słoneczna pogoda rozświetlała nam panoramę Serenessimej czyli jasnej i pogodnej Wenecji, bo właśnie ta nazwa najpełniej oddaje atmosferę i urok miasta.

Kolejna wycieczka odbyła się do Republiki San Marino, które jest niezależnym małym państewkiem, położonym niedaleko Rimini. San Marino, najstarsza część republiki, położona jest na górze Titano, skąd można podziwiać malownicze widoki. Piękna starówka księstwa,zamki średniowieczne, zabytki oraz gościnność mieszkańców tworzą niezapomniany nastrój.

Oto kilka zdjęć z naszych pięknych miejsc. Pozdrawiamy serdecznie Klasa III TOT wraz z opiekunkami.

   
© ALLROUNDER