Praktyka klasy III TOT w Rimini 13.05-10.06.2018 r.

Szczegóły

Już ponad tydzień uczniowie klasy Technikum Obsługi Turystycznej wraz z opiekunami przebywają na praktyce zawodowej we Włoszech, w mieście znanym ze względu na wysoko rozwiniętą sieć hoteli oraz biur turystycznych, doskonałą infrastrukturę turystyczną, oferującą bogaty program atrakcji turystycznych przez cały rok. Rimini, miasto nazwane perełką Adriatyku, słynie z pięknych plaż, które rok w rok odwiedza rzesza turystów z całego świata.

 

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli praktykę od spotkania z przedstawicielami biura SistemaTurismo, które zorganizowało pobyt w tym mieście. Atmosfera powitalna była bardzo serdeczna, nasi uczniowie poznali plan przebiegu praktyki, następnie zwiedzali starówkę Rimini wraz z przewodnikiem, który opowiadał  ciekawą historię miasta.

Młodzież klasy turystycznej pracuje w znanych hotelach, jak: Genty, Accademia, Terminal czy Waldorf. Zdobywają tam wiedzę nt. organizacji pracy hotelarskiej, obsługi gości, funkcjonowania zapleczy w hotelu, restauracji czy barów. W pracy uczniowie wykazują się dużym zaangażowaniem, są doceniani przez tutorów i nawiązują nowe przyjaźnie. Pobyt w Rimini połączony jest ze zwiedzaniem ciekawych i znanych miejsc. Wkrótce wyjeżdżamy na wycieczkę do Wenecji oraz do urokliwego San Marino.

Praktyka w Rimini jest  dla wszystkich uczniów okazją do rozwijania umiejętności językowych, szlifowania języka angielskiego i włoskiego, ale przede wszystkim zdobywania doświadczenia i wiedzy zawodowej z dziedziny turystyki i hotelarstwa.

Przesyłamy pozdrowienia z Rimini.

 

Uczniowie klasy III TOT wraz z opiekunami

   
© ALLROUNDER