Rozpoczęcie praktyki zagranicznej w Maladze

Szczegóły

 

Od 2maja 2018 r. rozpoczęła się 4-tygodniowa praktyka 24 uczniów w południowej Hiszpanii w Maladze. W praktyce uczestniczą uczniowie klasy  III  Technikum Hotelarskiego oraz  klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczniowie odbywają praktykę w różnych działach w 8 tutejszych hotelach.  W hiszpańskich rodzinach w których mieszkają czują się bardzo dobrze, bez trudu porozumiewają się zarówno w pracy jak i w miejscu zamieszkania. W wolnych chwilach zwiedzają piękną Malagę.

 

W pierwszych dniach pobytu uczestniczyliśmy w wycieczce zorganizowanej przez hiszpańską organizację goszczącą Tribeka, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze zabytki historycznego centrum Malagi oraz wysłuchać opowieści na ich temat.

W wolnym czasie zwiedziliśmy Museo Picasso. Ten słynny malarz urodził się w tym mieście i spędził tu całe swoje dzieciństwo. Uznany została za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Obecnie w Maladze znajduje się fundacja imienia artysty. Muzeum Pablo Picasso prezentuje kolekcję jego dzieł a także dom w którym urodził się artysta.

Zwiedziliśmy również przepiękną tutejszą Katedrę przedstawiającą renesansowy styl. Katedra jest częścią zespołu architektonicznego z pobliską Alcazabą i zamkiem Gibralfaro.

Czas mija tu bardzo szybko i przyjemnie, przepełniony jest różnymi atrakcjami w tym również uroczym plażowaniem.

Opiekunowie:  Joanna Byrka, Marta Huck

 

   
© ALLROUNDER