Praktyka zawodowa TA i TK w Hesji 2019

Szczegóły

W tym roku na 4-tygodniowa praktykę zawodową do Hesji pojechało 6 uczniów z technikum agrobiznesu oraz (pierwszy raz do Hesji) 10 uczniów z technikum architektury krajobrazu.

O ile miejsca praktyk dla TA były już znane z wcześniejszych praktyk w Hesji, to cała grupa TK trafiła do nowych miejsc pracy w różnych przedsiębiorstwach i firmach ogrodniczych.

W holdingu August Fichter GmbH zatrudniającym ponad 100 pracowników praktykę odbywa Ewa Uruska, Olga Łyskawa, Martyna Żurawa oraz Karol Malczewski. Ewa i Martyna pracują przy wykonywaniu infrastruktury terenu przy nowo wybudowanych halach przemysłowych. Praca tam polegała na kształtowaniu terenu, montażu instalacji odprowadzającej wodę, budowie chodników i  dróg dojazdowych itp. Następna dwójka praktykantów – Ola i Karol brała udział przy budowie i urządzaniu nowego placu zabaw dla dzieci. Praca tam polega na przygotowaniu zróżnicowanego terenu dokładnie wg projektu, zasiewie i obsadzaniu terenów zielonych i montażu huśtawek, zjeżdżalni, siatek na placu zabaw.

Pozostali praktykanci z TK pracują w małych rodzinnych firmach zajmujących się pielęgnacją prywatnych ogrodów przydomowych. Praca tam polegała na wykonywaniu typowych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, modernizacji i wymiany niektórych elementów ogrodu. Zdarzało się, że nasi praktykanci projektowali układ rabat w ogrodzie.

Praktykanci są bardzo chwaleni przez pracodawców, co potwierdza ich trafny wybór zawodu.

 

 

   
© ALLROUNDER