Srebro Eweliny!

Szczegóły

Podczas rozegranych w dniach 19-23 lipca 2016 r. w Sztokholmie (Szwecja) Mistrzostw Europy Kadetek do lat 17 swój kolejny medal w tej grupie wiekowej zdobyła Nasza Ewelina Ciunek.

Namysłowianka w swoim dorobku ma już tytuł mistrzyni Europy w kategorii do 49 kg (2014) i vice mistrzyni w rywalizacji do 65 kg (2015). Tym razem po srebrny medal sięgnęła w kategorii wagowej do 70 kg przegrywając złoto w ostatnich sekundach walki przy swoim prowadzeniu z Białorusinką Anasasiyą Zimiankovą. Wcześniej Ewela w 1/16 miała wolny los, a w 1/8 wygrała pojedynek z inną Białorusinką Dzianą Klimets. W 1/4 finału pokonała bardzo dobrą Węgierkę Bernadettę Nagy, a w pojedynku 1/2 finału zwyciężyła przez położenie na łopatki rewelacyjną Rosjankę Evgeniię Zakharchenko. W zawodach tych po raz pierwszy krajowe federacje mogły wystawić po dwa składy i skala trudności imprezy znacząco wzrosła.

Ewelina była bardzo blisko wywalczenia złota w nowej kat. wagowej w której startuje od tego roku z małą niedowagą , ale mimo to srebrny medal to ogromny sukces naszej młodej zawodniczki trapionej od dwóch lat problemami zdrowotnymi. Nasza medalistka potwierdziła swoją ogromną klasę sportową i niespotykany talent, który zalicza ją bezsprzecznie do najlepszych zapaśniczek świata do lat 17. W tym roku jeszcze przed namysłowską zapaśniczką start w Mistrzostwach Świata we wrześniu w Gruzji, gdzie ma wielkie szanse stanąć na podium. Tymi zawodami Ewelina pożegna się z grupą kadetek i od 2017 roku będzie rywalizować z juniorkami do lat 20 i seniorkami, gdzie jej kariera powinna nabrać jeszcze większego rozmachu.

Trenerami zawodniczki w Kadrze Polski są Panowie Władysław Olejnik (Kołobrzeg)  i Wojciech Sadowski (Karlino) oraz Norbert Warchoł (Bielawa), a w LKS Orzeł Namysłów Marcin Marcinkiewicz i Krzysztof Pawlak.

Wielkie gratulacje Ewela!!!

W zawodach stylu wolnego chłopców także mieliśmy miły akcent. Reprezentujący Niemcy, a wywodzący się z Namysłowa i Naszego klubu Adrian Wolny zdobył po bardzo dobrych walkach brązowy medal w kat. wag. do 63 kg.