Kaczak Iwona

Szczegóły

Dzień dobry wszystkim! Drodzy Uczniowie, dzisiaj krótko z podziękowaniami za Waszą pracę w domach i zrozumienie sytuacji oraz za napływające do mnie wykonane już prace Uśmiech. Spokojnie czekajcie na wyniki, będę je wg wcześniejszych ustaleń przesyłać.

Jeszcze jedna moja prośba co do terminów, a mianowicie klasy maturalne prosiłabym o dostarczenie mi prac do 06 .04.2020 r., bo nie wiem, jak z zakończeniem roku szkolnego maturzystów, a oceny będzie trzeba wystawić pewnie wcześniej. Osoby, które nie zdają egzaminu proszone są , wg ustaleń jeszcze w szkole, o dostarczenie mi prac z odpowiedzią na pytanie z rozprawki, ale tylko z jednym argumentem.

Pozostałe klasy systematycznie niech dostarczają mi zadania i na bieżąco będę wszystkich informować co dalej.

No i już naprawdę na koniecPuszcza oczko , polecam tym z Was, którzy uwielbiają YouTube' aŚmiech , zerknięcie na dwa kanały: Mówiąc Inaczej i Wiedza z Wami. Trochę inaczej o języku polskim, ale i dla Maturzystów porcja powtórek, omówienia lektur itp.( na Wiedza z Wami).

Pozdrawiam, cały czas życząc zdrowia, IK.

 

 Jeszcze jedna informacja, niestety niechcący usunęłam wcześniejsze zapisy, ale mam nadzieję, że wszyscy byli z nimi na bieżąco. Gdyby coś komuś umknęło, proszę się ze mną kontaktować. IK.

 

2020-03-20

Dzień dobry wszystkim! Dzisiaj tylko jedna informacja dotyczącą klasy I TA/Ż- kontakt z Wami mam już przez Martynę, której za to dziękuję!

Pozdrawiam, życząc zdrowia. IK.

 

2020-03-23

Dzień dobry wszystkim!

Kolejna porcja informacji dotyczy głównie Maturzystów. Przesłałam przez Wiktorię ( 4TAK ) i Martynę ( 4 TOR ) wytyczne na najbliższy czas i tydzień. Mam nadzieję, że  będziecie mieć zapał do pracy, mimo niesprzyjających do końca warunków zewnętrznychDezaprobata. Oczywiście cały czas pamiętajcie o możliwości kontaktu ze mną! Pamiętajcie również o zdrowym podejściu do  przygotowań przedmaturalnych, żebyście nie siedzieli po kilkanaście godzin przed komputerem!

Pozostałe klasy dzisiaj lub jutro otrzymają ode mnie, przez wyznaczone w klasach osoby, wytyczne  do realizacji od 25.03.2020 r. Przy tej okazji przypomnę osobom objętym pomocą psychologiczno-pedagogiczną, że ocena ich zadań czy prac odbywa się tak, jak w szkole, zgodnie z ustalonymi zasadami, także bez obaw!

Mojej osobistej klasiePuszcza oczko przypominam, że gdyby coś się działo ważnego, to macie do mnie kontakt, więc dzwońcie! No i ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Kończąc, zwracam się jeszcze do Rodziców wszystkich klas, które uczę. Szanowni Państwo, gdybyście mieli jakieś pytania czy wątpliwości, to również zachęcam do kontaktu , np. e-mailowego lub przez Wychowawcę klasy, ze mną. Proszę też w miarę możliwości zachować we wszystkim, czego dostarcza nam ta epidemiologiczna sytuacja, rozsądek i spokój. To, Wam i dzieciom, jest najbardziej teraz potrzebne. I proszę pamiętać, że zdrowie i życie, szczególnie teraz, są najważniejsze !

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IK.

 

2020-03-24

Dzień dobry wszystkim!

Wiem, że macie teraz dużo stresów, sporo pracy, może niektórzy robią sobie w ogóle wolne od szkołyDezaprobata  , ale na pewno większości z Was nie jest łatwo! Postaram się nie dokładać do Waszych stresów, ale parę spraw muszę podać:

- pracujcie sobie wg własnego tempa , ale pamiętajcie, że do końca nikt nie wie, kiedy wrócimy do szkoły. Od 25.03.2020 r. tematy muszą być realizowane wg programu nauczania i po powrocie do szkoły będą uznane jako zrealizowane.

- będę podawała Wam tematy z datami na każdy tydzień i wskazówki, na co powinniście zwrócić szczególną uwagę. Notatki, jeśli nie zaznaczę inaczej, proszę robić w zeszycie wg własnego uznania ( tzn. może to być krótki tekst, tabela, myślniki itp.), korzystając przede wszystkim z podręcznika. Na ten tydzień wytyczne już podałam.

- o jakiekolwiek zadania na ocenę będę wyraźnie prosić i podam formę ich realizacji. Szczególnie proszę osoby z oceną niedostateczną na 1 semestr o poważne podejście do tego ! Proszę też o cierpliwość w czekaniu na oceny.

Mam nadzieję, że uda Wam się spokojnie nad wszystkim zapanować. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, to macie kontakt przez wyznaczone osoby w każdej klasie lub możecie je kierować na mój adres e-mailowy.

 

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech

 

 

2020-03-25

Dzień dobry wszystkim!

Bardzo dziękuję za Wasze dotychczasowe zaangażowanie i przesyłane zadania. Cieszy mnie, że staracie się pracować systematycznie. Niektórzy nawet potrafią mnie zaskoczyć tempem wykonywania tych zadań, czego w normalnych warunkach szkolnych mogłabym nie zauważyćPuszcza oczko, tu pozdrawiam 1 TA/ŻUśmiech.

Jedna uwaga do wszystkich klas, ponieważ pojawiają się pytania odnośnie przesyłania do mnie notatek robionych  pod nowymi tematami lekcji - jeśli wyraźnie nie poproszę o to, żeby coś do mnie przesłać, jakieś zadanie do oceny, to nie macie obowiązku dostarczania mi jakichkolwiek Waszych zapisów do tematów lekcji. Moje wskazówki i sugestie do każdej jednostki lekcyjnej są obowiązkowe do realizacji, czyli  m.in. zapis pod tematem powinien się wg nich pojawić, ale nie podlega on ocenie bieżącej! Także spokojnie!

Oczywiście, jeśli ktoś z Was chce dowiedzieć się, czy prawidłowo opracował taką notatkę, odpowiedzi na pytania itp., to oczywiście jestem do dyspozycji. Jednak oceny z takiej konsultacji nie będzie.

Pozdrawiam, życząc zdrowia i wytrwałości w pracy! IKUśmiech

 

2020-03-26

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj jedna informacja odnośnie terminów omawiania zadanych do przeczytania lektur szkolnych.

Dla tych klas, które maja wyznaczone lektury ( bez klas maturalnych ), podam konkretne terminy po świętach. Będzie wtedy wiadomo, tak myślę, kiedy wracamy do szkoły, a to ułatwi nam organizację tematów z  lektur ( teksty obowiązkowe wolałabym z Wami omówić wspólnie!). Klasom pierwszym po szkole podstawowej podam po świętach tytuł lektury do przeczytania.

Przypominam, że możecie do czytania wykorzystywać zasoby online za darmo ( linki m.in. w zakładce p. B. Mazepki - Biblioteka szkolna Puszcza oczko).

Pozdrawiam, życząc zdrowia, IKUśmiech

 

2020-03-27

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj krótkie przypomnienie. Skończył się tydzień nauki w takiej formie, więc podam niebawem tematy i zakres wiedzy na kolejny tydzień. Podam też dla  poszczególnych klas propozycje na poprawę ocen z prac, szczególnie tych pisanych jeszcze  w szkole. Bardzo mocno zachęcam do skorzystania z takiej możliwości poprawy i uzupełnienia zaległości i jak zwykle kieruję ten apel do tych z Was, którzy mieli na 1 semestr ocenę niedostateczną! Postaram się też ustalić z Wami, w jaki sposób chcecie mieć przekazywane informacje o zdobytych ocenach .

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokojnego weekendu, IK Uśmiech

 

2020-03-30

Dzień dobry!

Dzisiaj, jak zwykle, krótka informacja. Dziękuję za nadsyłane prace i proszę o cierpliwość w czekaniu na oceny. Podałam na nowy tydzień  tematy dla klasy 2TI i 1TF-5, jutro kolejna porcja. Wysyłając zagadnienia do poszczególnych tematów, podaję konkretne wytyczne i tego starajcie się trzymać. Oczywiście można poszerzać swoją wiedzęPuszcza oczko, ale moje uwagi też wystarczą.

Klasy pierwsze po szkole podstawowej informuję, że kolejną omawianą lekturą będzie Odprawa posłów greckich Jana Kochanowskiego. Nie podaję konkretnego terminu ze względu na rozwój sytuacji epidemicznej, ale zachęcam do korzystania z teksów literackich dostępnych w Internecie.

Pozdrawiam, życząc zdrowia i spokojnej pracy, IKUśmiech

 

2020-03-31

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiaj przekazuję krótką informację: kolejne klasy otrzymały tematy na ten tydzień, tj. 1TA-5 i 3TA/K. Zachęcam do systematycznej pracy, ale proszę pamiętać, żeby nie odpuszczać, ale pracować w swoim tempie!

Pozdrawiam, życząc zdrowia,IKUśmiech

                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
© ALLROUNDER