Jański Tomasz

Szczegóły

Dla klasy 4 TI

 

 • 01.04.2020  Zadanie na ocenę "multi-form". Proszę utworzyć bazę danych i nazwać ją  "dane_programisty" a w niej tabelę "programista" z 7 kolumnami: id, imie, nazwisko, email, gender, city, program_lang. Id - Primary key(integer 20). Typ danych dla: imie, nazwisko, email, gender, city, program_lang varchar (50). Następnie stworzyć index.html z fromularzem z polami takimi jak w bazie tj. imie, nazwisko, email, płeć (radio button), miasto (select > option) i wpisać 4 duże miasta z Polski, oraz języki programowania (checkbox) i wybrać 5 różnych języków programowania. Dopisać style.css i podpiąć do indexu i pozostałych "phapowych". Stworzyć 2 pliki w "php"  np. process i show_table (nazwa dowolna). Pierwszy plik zbiera dane z formularza i przekazuje do bazy danych a drugi wyświetla tabelę z danymi pobranymi z bazy danych. Nagrałem krótki filmik z wyjaśnieniem co gdzie i jak to wygląda w folderach. Ostateczny termin przesyłania prac na mojego maila [ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ] do środy 08.04.2020. Wszystkie dokumenty (razem 4) html, css, php x2 proszę zapisać w folderze w formacie nazwisko i klas tj.  "Kowalski_4TI" spakować zipem i przesłać na maila.

 

 • Dalsza część przygotowania zadania na ocenę. Proszę utworzyć dokument index.html z formularzem danych widocznym na zrzucie ekranu. Formularz będzie przetwarzany przez dokument "process.php", pobierał dane użytkownika i zapisywał w bazie danych. 

 

 • Kto jeszcze nie zainstalował u siebie na komputerze programu do edycji kodów typu Notepad ++ lub Brackets to proszę pobrać jeden z wymienionych lub dowolny inny program do tego celu i zainstalować go wraz z serwerem XAMPP

 

 • Proszę zapoznać się z rozdziałem 27 książki "Bazy danych i systemy baz danych". W pdf jest to strona od 171 do 203.

Link do książki "BAZY DANYCH I SYSTEMY BAZ DANYCH" (Pobierajcie za darmo wybierając opcję "wolne ściąganie".)

Osoby które nie otrzymały oceny za ostatni projekt z baz danych -> połączenie się z bazą, wypisanie komunikatu na stronie o prawidłowym połączeniu się z bazą danych. Wypisanie na stronie w formie tabeli danych z kolumn w "payments". Posortowanie malejąco tabeli według `numer klienta` i ograniczenie zapytań do 20 wypisów. Wypisanie sumy i średniej dla tych 20 wpisów. Dodanie styli tabeli: wycentrowanie, dodanie "borders" w css, podświetlanie się na hoverze na danym rzędzie. Proszę przesłać do 23.03.2020. na adres [ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ]

Bazę danych na której pracujemy można pobrać TUTAJ.

---

Dla klasy 4 TOR

 • 30.03.2020  Proszę przewodniczącego klasy o przesłanie do jutra tj.31.03.2020 listy adresów email całej klasy na mój adres [ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ] w celu sprawnej komunikacji i wysyłania ważnych informacji dotyczących zadań i mojej pomocy w wykonywaniu zadań na ocenę.

 

 • Proszę zapoznać się treścią egzaminu praktycznego z 2017, przemyśleć jak wykonać zadania z egzaminu (układ, fonty, kolory, biała przestrzeń itp.)
 • Przetestować dwa darmowe programy do grafiki wektorowej VECTR oraz INKSCAPE wykonując zadanie z egzaminu.

Link do arkuszy egzaminacyjnych

 • Zadanie na ocenę. Proszę przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. pracę graficzną wyżej wymienioną (zadanie egzaminacyjne OGŁOSZENIE PRASOWE Z LOGOTYPEM) zapisaną w formacie jpg lub png według wzoru "ogłoszenie prasowe_Nowak_Anna.png" do 02.04.2020. Na egzaminie będziecie wpisywać pesel ale w tym zadaniu proszę podpisać nazwiskiem żebym wiedział czyja jest dana praca. Wszystkie kryteria podano w arkuszu egzaminacyjnym pod nagłówkiem "Wymagania dotyczące ogłoszenia prasowego".

 --- 

Dla klasy 3 TOR

 • Zadanie na ocenę. Wykorzystując jeden z darmowych programów do grafiki wektorowej (linki do programów znajdują się poniżej) proszę zaprojektować logo "Ekskluzywnej restauracji z kuchnią francuską", zapisać w formacie jpg i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 30.03.2020. Wymiary 600px x 600px. Zadanie można wykonać też w CorleDraw jeśli ktoś z Was taki posiada.

 

 • Proszę powtórzyć materiał do testu z zakresu tworzenia grafiki komputerowej programu Corel Draw oraz wiedzy ogólnej z projektowania (palety barw, formaty zapisu png a jpg, kerning, formaty arkuszy papieru, rodzaje fontów i ich zastosowanie itd. itp. to co było na zajęciach). Test odbędzie się jak tylko wrócimy do szkoły, więc lepiej już teraz się do niego dobrze przygotować :)
 • Wyszukać w internecie informację na temat "logo" oraz "logotypu" oraz zebrać ich przykłady, tak żeby umieć odróżniać te dwa elementy. Informacje mają dotyczyć tego: czym się charakteryzuje dobre logo oraz logotyp oraz zaprojektować na kartce, czyli naszkicować pomysł logo dla "Ekskluzywnej restauracji z kuchnią francuską".
 • Przetestować dwa darmowe programy do grafiki wektorowej VECTR i INKSCAPE

 

   
© ALLROUNDER