Kacała Anna

Szczegóły

 


MAŁA AKTUALIZACJA NA 01 KWIETNIA - zajrzyjcie (reszta klas jutro)

INSTRUKCJA KORESPONDENCJI ELEKTRONICZNEJ - proszę wszystkie klasy o zapoznanie się.  instrukcja

Klasa 3 TOR - aktualizacja na dzień 26 marca - proszę się zapoznać.

Kochani aktualizacja na dzień 24 marca - proszę się zapoznać. A.Kacała

 

 


 


 

Klasa 3  TA

1. Proszę powtórzyć klasyfikację aktywów i pasywów oraz naliczanie amortyzacji liniowej.

2. Bardzo proszę zrobić bilans majątkowy do zadania egzaminacyjnego z roku 2019 (R.06-01-19.06) - Jan Nowak, handel kurzymi jajami. W tym zadaniu możecie zrobić także plan amortyzacji. 

3. Bardzo proszę zrobić także bilans do następującego zadania.

 AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 24 MARCA

1.Rozwiązanie zadania INDPOL proszę przesłać na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

2. Dzisiaj o godzinie 19stej zrobimy próbę videokonferencji , omówię z Wami zadanie oraz przerobimy jeszcze raz lekcję o kosztach i przychodach, zyskach i stratach nadzwyczajnych, więc moja prośba, by na tą konferencję mieć wydrukowane zadanie i rozwiązanie oraz lekcję o kosztach, przychodach, zyskach i stratach nadzwyczajnych (omawiałam przy lekcji o kontach wynikowych).

3. Bardzo proszę o wydrukowanie zadania ze strony www.arkusze.pl (kwalifikacja R06) ze stycznia 2019 roku - praktyka. Omówimy je i bilans oraz amortyzację oraz brudnopis do zadania robicie sami. Do piątku czas na przesłanie rozwiązań na e-maila.

4. Małe ćwiczenie na koszty ZAŁĄCZNIK

5. Kolejne ćwiczenie na miks aktywów, pasywów, przychodów i kosztów. TUTAJ

AKTUALIZACJA NA 1 KWIETNIA 

1. Robimy wideokonferencję w czwartek o godzinie 19 stej (WASZA PROPOZYCJA), na której omówię zadanie egzaminacyjne praktyczne ze stycznia 2019 roku oraz sprawdzę jak tam Wasza wiedza odnośnie aktywów, pasywów, kosztów, przychodów, zysków i strat nadzwyczajnych. Proszę aby każdy w miarę możliwości miał przed oczami treść zadania egzaminacyjnego.

2. W ramach powtórki wysyłam Wam kolejne ćwiczenie tzw. MIKS. Bardzo proszę o dosłanie mi jeszcze zaległych zadań. Zawsze to szansa na dobrą ocenę :). MIKS2

3. Kochani, w ramach powtórki o księgowaniu proponuję rozwiązać NA OCENĘ!!! parę pytań egzaminacyjnych. W związku z tym, że pytania wrzuciłam do prezentacji, nie umieszczę jej tutaj, gdyż ma za duży rozmiar. Wyślę ją Mateuszowi P. a on się zajmie dalszą dystrybucją. Dałam czas na odpowiedzi do 6 kwietnia (poniedziałek). Liczę na poprawne odpowiedzi. :)

 

 


 


 

Klasa 4 TA

 

1. Proszę powtórzyć informacje o kontach księgowych bilansowych, wynikowych, wyniku finansowego. W jaki sposób księgujemy operacje bilansowe, wynikowe i w jaki sposób obliczamy wynik finansowy na kontach księgowych. Bardzo proszę rozwiązywać egzaminy pisemne ze stron: www.arkusze.pl, www.kwalifikacjewzawodzie.pl, www.egzaminzawodowy.info. Rozwiązujcie testy (jak najwięcej).

 

2. Proszę o rozwiązanie zadania egzaminacyjnego ZADANIE 

AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 24 MARCA

1. Kochani zadanie z Lasoniem proszę przysłać na mój e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Najlepiej je wypełnić na komputerze, tylko proszę o pliki doc lub docx gdyż innego typu mój system operacyjny nie obsługuje. 

2. W związku z tym, że miał się odbyć jeszcze jeden egzamin próbny proponuję w następnym tygodniu dzień dogodny dla nas wszystkich przeznaczyć na rozwiązanie egzaminu pisemnego i praktycznego. Wyglądałoby to tak, że ja np. o godź 13.00 dołączam tutaj egzamin pisemny i Wy macie godzinę na przesłanie mi rozwiązania na e-mail. Taka sama zasada z egzaminem praktycznym. Proszę dać mi znać który dzień Wam pasuje. Ja się dostosuję.

AKTUALIZACJA NA 1 KWIETNIA

1. Kochani, egzaminy sprawdzone, oceny wysłałam do Wiktorii. Chciałabym, żeby każdy z Was kto miał błędy zrobił to zadanie jeszcze raz tylko tym razem bezbłędnie, będzie to dobra forma utrwalenia wiadomości. Jeśli ktoś chce rozwiązanie proszę do mnie napisać maila lub zwrócić się do Wiktorii, gdyż ona miała zadanie wykonane bezbłędnie. Jeszcze uwaga do analizy SWOT - czynnik 3 w tym zadaniu to była SZANSA. 

2. Przed przymusowym wolnym czasem miałam Wam zrobić powtórkę z księgowania (operacje bilansowe, wynikowe). W związku z tym, że się nie widzimy bardzo proszę o samodzielną powtórkę. W ramach sprawdzenia Waszej wiedzy z tego zakresu wysyłam WAM na wasze e-maile prezentację z pytaniami. Bardzo proszę odesłać mi prawidłowe odp. do 6 kwietnia. To jest zadanie na ocenkę. Powodzenia. 

 Klasa 2 TŻ

1. Bardzo proszę z załączonej prezentacji nauczyć się informacji  o formach opodatkowania: Karcie podatkowej, ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. Prezentacja.

 AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 24 MARCA

1. Bardzo proszę zapoznać się z tematem o BIZNESPLANIE, tu podaję link do strony na ten temat (https://www.infakt.pl/blog/struktura-biznesplanu/). Oczywiście możecie skorzystać z dowolnie wybranych przez siebie źródeł informacji. Notatka powinna obejmować informacje o:

1. Co to jest biznesplan.

2. Cel biznesplanu.

3. Struktura biznesplanu.

4. Zalety i wady biznesplanu.

5. Odbiorcy biznesplanu.

2. Proszę przygotować bardzo prosty biznesplan własnego przedsięwzięcia gospodarczego oczywiście związanego z branżą gastronomiczną. Proszę by zakład/firma był umieszczony w Namysłowie i by był w postaci jednoosobowego przedsiębiorstwa osoby fizycznej.Czyli taka forma jaka jest już Wam znana. Biznesplan ma zawierać co najmniej te elementy które są podane na stronie internetowej powyżej zaproponowanej. Napisane na komputerze, strona tytułowa powinna zawierać nazwę przedsiębiorstwa ii jego rodzaj, Wasze dane jako właścicieli. Potem treść właściwa -max 10 stron, czcionka 12. Proszę mi nie przysyłać biznesplanów z internetu, gdyż automatycznie będę je dyskwalifikować. Biznesplany podlegają ocenie. Proszę przysłać mi je na mój e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do końca następnego tygodnia czyli do piątku (3 kwiecień). W tytule proszę napisać imię i nazwisko oraz klasa. Praca indywidualna.

 

 


 


 

Klasa 4 TOR


Bardzo proszę opanować materiał z 2 tematów: Celebryci w przekazie reklamowym. Dziecko w przekazie reklamowym. Notatka do zeszytu w wybranej formie. Materiały załączam w dokumencie. Celebryci Dzieci 1 Dzieci 2

AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 24 MARCA

1. Zadanie dla Was na ocenkę (mam nadzieję, że bardzo dobrą :)). Proszę by każdy z Was wybrał sobie reklamę, w której wziął udział celebryta i reklamę z udziałem dziecka -ci. Na podstawie tych 2 reklam napisał jaką rolę odgrywał celebryta w danej reklamie, jakie funkcje w tej reklamie spełniał, jakie cechy miał. Wszystkie informacje w kontekście materiałów, które Wam wysłałam w tamtym tygodniu. Z dziećmi w reklamie tak samo. Proszę to zrobić w programie WORD i potraktować to jako analizę materiału na podstawie przykładu. Proszę również napisać na jakich reklamach zrobiliście analizę. Maksymalnie 1 strona A4 na każdą analizę. Zadanie proszę mi przesłać na mój e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Do 27 marca. 

  

Klasa 3 TOR


Bardzo proszę o analizę 2 tematów:

I. Regulacje prawne reklamy napojów alkoholowych.

Link do tematu: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20070700473/U/D20070473Lj.pdf

Pytania do tego tematu:

1. Co oznacza wg ustawy promocja napojów alkoholowych.

2. Co oznacza wg ustawy reklama napojów alkoholowych.

3. Co można reklamować w zakresie napojów alkoholowych.

4. Warunki reklamy piwa. (jakie należy spełnić aby móc reklamować piwo).

5. W jakich mediach jest zakaz reklamy napojów alkoholowych.

6. W jakich mediach można reklamować piwo.

7. Producenci jakich wyrobów alkoholi mogą sponsorować imprezy masowe.

8. Co grozi za nieprzestrzeganie przepisów art.13 tej ustawy.

ps. Cały artykuł 13!!! 

 

II. Regulacje prawne dotyczące reklamy i promocji wyrobów tytoniowych.

Link do ustawy https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2018.145.0001446,ustawa-o-ochronie-zdrowia-przed-nastepstwami-uzywania-tytoniu-i-wyrobow-tytoniowych.html

Pytania do tematu:

1. Co mówi art.8 ustawy.

2. W jakich mediach nie wolno reklamować wyrobów tytoniowych.

3. Jakich imprez masowych producenci wyrobów tytoniowych nie mogą sponsorować.

4. Co z obowiązkiem umieszczania na wyrobach tytoniowych ostrzeżeń zdrowotnych - jak ustawa to reguluje.

5. Co to jest Dobrowolny kodeks etyki marketingowej i kto go uchwalił.

PS. Art. 7,8,9 !!!

KOCHANI ZADANIA NA OCENĘ:

1.Proszę napisać krótką odpowiedź na pytanie "W jaki sposób można zareklamować wyroby tytoniowe nie łamiąc prawa". 1 strona A4 na komputerze w programie WORD.

2. Proszę dokonać analizy reklamy piwa Namysłów w aspekcie prawa reklamy. Czyli sprawdzacie gdzie jest piwo reklamowane (proszę wypisać wszystkie Wam znane formy reklamy), w jakich godzinach, w jakich mediach, czy naruszane są przepisy prawa w aspekcie reklamy wyrobów alkoholowych. 1 strona A4 w programie WORD.

Praca samodzielna!!!! Prace proszę wysłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do wtorku następnego tygodnia (31 marzec). Zadanie proszę napisać w 1 pliku czyli nie róbcie 2 osobnych plików. W nazwie Wasze imię i nazwisko, ewentualnie klasa.

 

 


 


 

 Klasa 2 TOR

 Bardzo proszę powtórzyć wszystkie zadania egzaminacyjne jakie robiliśmy na lekcjach pracowni z naciskiem na : cennik, kalkulacje kosztów, ofertę handlową, prezentację, wykresy, brief, wstawianie obiektów graficznych, stopki, nagłówka, tebelek, itp. Zadania dodatkowe znajdziecie na stronie internetowej : www.arkusze.pl. Pamiętajcie o symbolu Waszej kwalifikacji A26. 

Chciałabym abyście zrobili zadanie praktyczne z września 2015. Macie dołączony arkusz zadania, załączniki i rozwiązanie. W razie problemów i pytań proszę o kontakt. Telefon ma Emilia.

W ramach powtórek z teorii proszę o powtórzenie siatki FCB, rodzajów sloganów, technik prezentacji w przekazie reklamowym, AIDA, wszystkich!!!!!!! rodzajów reklamy, marży w stu i od sta oraz rabatów.

AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 24 MARCA 

1. Bardzo proszę przysłać mi rozwiązanie powyższego zadania na mój e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do końca tego tygodnia czyli do 27 marca. 

2. W następnym tygodniu proszę się przygotować na sprawdzenie wiedzy z pracowni i sprzedaży. Będzie wyglądało to tak, że o godzinie np. 13 stej umieszczę tutaj zadanie a Wy od momentu umieszczenia będziecie mieć 120 minut na rozwiązanie i przesłanie na mojego e-maila. Ocenię jak sprawdzian. Proszę zaproponować dzień i godzinę.

 

 AKTUALIZACJA NA 1 KWIETNIA 

Kochani w związku z tym, że są problemy z Internetem przez ogólnopolskie egzaminy próbne on line ósmoklasistów przenosimy egzamin próbny na poniedziałek 06 kwietnia na godzinę 17 stą. Przypominam, że najpierw wysyłam Wam egzamin pisemny a potem praktyczny. Przygotujcie się przede wszystkim z zadań: powtórzcie ofertę, kalkulacje, cenniki, umowy, brief i wykresy. I proszę zaktualizować konta e-mail. Bo zadania wysyłam na skrzynkę. Mam prośbę, by każdy z Was sprawdził czy ma odpowiednie programy na komputerze: WORD, EXCEL ORAZ POWERPOINT. Standardowo jak na lekcji. W razie braku komputera proszę dać znać wychowawcy.

 


 


 

Klasa 1 TR


1. Bardzo proszę powtórzyć reklamę prasową - a dokładnie jej analizę czyli ostatnia kartkówka. 

2. Proszę również dokończyć notatkę z reklamy internetowej. materiały w załączniku poniżej.

 załacznik 

AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 24 MARCA

1. Bardzo proszę dopracować wizytówki.

2. Bardzo proszę przysłać na mój e-mail ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) rozwiązania do ćwiczeń z zielonego podręcznika (u mnie strony 82-83), po reklamie internetowej. ĆWICZENIA : 1,2,3,4,10,14. Rozwiązania proszę zrobić w programie WORD i mi wysłać do końca tygodnia (27 marzec). Rozwiązania podlegają ocenie. Proszę o prace indywidualną i na własnych przykładach gdyż podobne odpowiedzi będę dyskwalifikować. 

W razie pytań, wątpliwości czy problemów proszę o kontakt najlepiej przez osoby w klasach mające do mnie namiary.

Pozdrawiam Was serdecznie, dbajcie o siebie.

Do zobaczenia wkrótce.

   
© ALLROUNDER