Ogłoszenia

Harmonogram egzaminu zawodowego w sesji czerwiec-lipiec 2020 znajduje się w zakładce Egzamin zawodowy

Drodzy Uczniowie.
W związku zawieszeniem zajęć w szkołach proszę o podjęcie nauki w formie zdalnej i korzystanie z rekomendacji oraz materiałów umieszczanych przez Waszych nauczycieli na stronie internetowej szkoły zsr.namyslow.pl. Znajdziecie tam wszystkie przydatne informacje oraz pakiet zadań do wykonania. Życzę wytrwałości i … zdrowia przede wszystkim!. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel.:  77 4100 432  lub  602 510 313

Dyrektor Jacek Pietroszek

   

Praktyka Zawodowa uczniów technikum żywienia w Hiszpanii

Szczegóły

 

W sobotę 4.05.2019 18 uczniów technikum żywienia wraz z dwoma nauczycielami wyjechało na 4- tygodniową praktykę zawodową do Malagi- jednego z największych miast Andaluzji, która położona jest nad morzem śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich, portu handlowego i rybackiego, kąpieliska na Costa del Sol.

Wyjazd zorganizowano w ramach projektu programu Unii Europejskiej „Erasmus+”. Uczniowie goszczą u rodzin hiszpańskich, rozwijając umiejętności interpersonalne, poznając lokalne obyczaje, kuchnię i tradycje.

Przede wszystkim jednak zgłębiają wiedzę i zdobywają doświadczenie w zakresie sporządzania potraw, napojów, deserów i zakąsek, obsługi urządzeń do obróbki wstępnej, produkcji i przechowywania potraw i napojów, dekoracji potraw, napojów, zakąsek i deserów, dobierania zastawy i sztućców do ekspedycji potraw oraz komunikacji i stosowania słownictwa zawodowego w języku hiszpańskim i angielskim.

W wolnym czasie zaplanowano również wycieczki kulturowe, m.in. na Gibraltar aby przybliżyć uczniom historię i atrakcje regionu.

Koordynator Projektu
Adam Hubicki

   
© ALLROUNDER