Złoto, srebro i brąz na Mistrzostwach Polski!

Szczegóły

W dniach 26-28 kwietnia 2019 roku w Bydgoszczy (woj. kujawsko - pomorskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek. W zapasach w stylu wolnym impreza odbyła się już po raz LXXII, natomiast w zapasach kobiet była to XXVII edycja krajowego czempionatu.

W ekipie LKS „Orzeł” Namysłów, która była jedynym przedstawicielem naszego województwa podczas turnieju tym razem znalazło się trzech zawodników i dwie zawodniczki. Mimo bardzo dużych osłabień kadrowych w składzie mistrzostwa możemy uznać za udane.

Wielki sukces zanotowała Alicja Czyżowicz wygrywając rywalizację w kat. wag. do 55 kg. Jest to pierwszy i historyczny złoty medal wywalczony podczas krajowych mistrzostw w grupie seniorów w zapasach kobiet dla „Orla”, Namysłowa i Opolszczyzny.

Srebro zdobył w limicie do 61 kg Szymon Makuch, a o brązowy krążek postarała się Aleksandra Ciunek startująca w kat. wag. do 68 kg.

Na piątych miejscach po dobrych walkach zawody ukończyli Mariusz Sajdak w kat. wag do 74 kg oraz Paweł Malicki w nowej dla siebie kat. wag. do 79 kg. Dla Pawła był to pierwszy start po blisko pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i mimo to był bardzo blisko wywalczenia trzeciej pozycji.

W punktacji drużynowej „Orzeł” został sklasyfikowany na ósmym miejscu w kraju w zapasach kobiet,