Święto Szkoły 2019 - uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych

Szczegóły

Fragmenty przemówienia Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie Jacka Pietroszka na uroczystości Święta Szkoły 2019

Dzień dobry.

Witam serdecznie na uroczystości „Święta Szkoły”, czyli dnia, w którym wręczamy świadectwa tegorocznym maturzystom.

Witam w szczególny sposób władze starostwa powiatowego w Namysłowie w osobach: Pana Wicestarostę Powiatu Namysłowskiego Tomasza Wiciaka i Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Sławomira Hinborcha.

Witam wychowawców klas maturalnych, wszystkich nauczycieli, zaproszonych rodziców, uczniów młodszych klas i oczywiście abiturientów rocznika 2019, do których zwracam się w szczególny sposób, ciesząc się z Waszych sukcesów szkolnych, wyników uzyskanych w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych. Wielu z was uzyskiwało świadectwa z wyróżnieniem, dołączając do licznego grona prymusów, są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści Starosty Powiatu Namysłowskiego, finaliści i laureaci olimpiad i konkursów na szczeblu krajowym, wybitni sportowcy reprezentujący szkołę oraz klub sportowy „Orzeł”.

Warto dziś uświadomić sobie wagę tej chwili i nadchodzących dni egzaminów maturalnych. Przed Wami poważna próba, od której może decydować wybór dalszej drogi życiowej. Życzę, aby była pomyślna, adekwatna do włożonego wysiłku i odpowiadała Waszym planom i ambicjom. Trzymamy za Was kciuki i przesyłamy pozytywną energię, bo to przecież to także sprawdzian naszej pracy i skuteczności. Wszystkiego dobrego!

A teraz najprzyjemniejsza część uroczystości – pochwały, nagrody, gratulacje.

Poproszę w związku z tym o zabranie głosu przez pana starostę i wręczenie pierwszych wyróżnień – stypendiów Starosty Powiatu Namysłowskiego

- prymusi
- sportowcy
- SU

Dziękując za dzisiejsze szczególne spotkanie życzę wszystkim zgromadzonym udanej „majówki”, absolwentom nabrania pełni sił, a pozostałym uczniom oddechu przed wypracowaniem dobrego finału tego roku szkolnego.

„Prymus Rolnika 2019”

IV TŻ
1. Michalina Wójcik – 5,18
2. Mateusz Orlikowski – 4,75

IV TI
1. Jakub Środoń – 5,23
2. Irena Tądel – 5,00
3. Maciej Sobolewski – 4,83

IV TOT
1. Weronika Huk – 5,33
2. Katarzyna Gulbińska – 5,00
3. Katarzyna Sarniak – 4,96
4. Ewa Holc – 4,78

IV TH
1. Ewelina Szołdra – 5,37
2. Ewelina Kopeć – 5,07
3. Natalia Olejnik – 5,04
4. Agata Kazimierczak – 4,96
5. Sandra Gregorczyk – 4,89

IV TA
1. Patryk Klimek – 5,26
2. Mateusz Jędrzejak – 5,18
3. Klaudia Piwko – 5,09
4. Daniel Babatz – 4,91
5. Szymon Litwin – 4,91
6. Michał Wyrobek – 4,85

 

Stypendia Starosty Namysłowskiego 2019
Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie

1. Patryk Klimek klasa IV technikum agrobiznesu
- najlepszy absolwent technikum agrobiznesu
- średnia 5,26
- laureat 42 OOWiUR blok produkcja roślinna, etap krajowy
- finalista 43 OOWiUR blok produkcja roślinna, etap krajowy
- III miejsce na Konkursie „Młody Agroprzedsiębiorca” , etap krajowy

2. Mateusz Jędrzejak klasa IV technikum agrobiznes
- średnia 5,18
- finalista 41 OOWiUR blok mechanizacja rolnictwa, etap krajowy
- finalista 43 OWiUR blok mechanizacja rolnictwa, etap krajowy
- III miejsce na XXXVII Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych , etap wojewódzki
- III miejsce na Konkursie „Młody Agroprzedsiębiorca” , etap krajowy

3. Klaudia Piwko klasa IV technikum agrobiznesu
- średnia 5,09
- III miejsce na Konkursie „Młody Agroprzedsiębiorca” , etap krajowy

4. Michał Wyrobek klasa IV technikum agrobiznesu
- średnia 4,85
- finalista 40 OOWiUR blok produkcja zwierzęca, etap krajowy

5. Daniel Babatz klasa IV technikum agrobiznesu
- średnia 4,91
- III miejsce na Konkursie „Młody Agroprzedsiębiorca” , etap krajowy

6. Michalina Wójcik klasa IV technikum żywienia i usług gastronomicznych
- najlepsza absolwentka technikum żywienia i usług gastronomicznych
- średnia 5,18
- finalistka 42 OWiUR blok gastronomia, etap krajowy
- finalistka 43 OWiUR blok gastronomia, etap krajowy

7. Ewelina Szołdra klasa IV technikum hotelarstwa
- najlepsza absolwentka technikum hotelarskiego
- średnia 5,38
- I miejsce w Polsce w Ogólnopolskim konkursie wiedzy „Austria kraj i mieszkańcy”

8. Weronika Huk klasa IV technikum obsługi turystycznej
- najlepsza absolwentka technikum obsługi turystycznej
- średnia 5,33
- praca na rzecz szkoły i klasy, organizacja imprez szkolnych

9. Jakub Środoń klasa IV technikum informatyczne
- najlepszy absolwent technikum informatycznego
- średnia 5,23
- wzorowy uczeń pilnie wywiązujący się z powierzonych zadań i obowiązków
- wzorowa frekwencja

 

SPORTOWCY – NAGRODY

1. EWELINA CIUNEK - IV TŻ
2. MATEUSZ JĘDRZEJAK - IV TA
3. PATRYK KLIMEK - IV TA
4. MATEUSZ ORLIKOWSKI - IV TŻ
5. KAMIL SAPIEJA - IV TI
6. DAWID STAJSZCZYK - IV TI
7. MATEUSZ KOWALCZYK - IV TI
8. MACIEJ SOBOLEWSKI - IV TI
9. JAKUB ŚRODOŃ - IV TI
10. HONORATA DUMAŃSKA - IV TH
11. OLIWIA MAZUR - IV TH
12. ZUZANNA CISZEK - IV TOT
13. KATARZYNA SARNIAK - IV TOT
14. IZABELA PARUCH - IV TOT
15. KATARZYNA LEJCZAK - IV TŻ
16. KATARZYNA ŁUCZAK - IV TŻ
17. WERONIKA PEIKERT - IV TŻ

   
© ALLROUNDER