Nasze praktyki zagraniczne 2018 - Technicy obsługi turystycznej we Włoszech

Szczegóły
Poprawiono: czwartek, 16, maj 2019 11:29
Adam Hubicki
Odsłony: 418

Osiemnastu uczniów III klasy technikum obsługi turystycznej przebywało przez 4 tygodnie maja 2018 roku we Włoszech, w położonym nad Adriatykiem Rimini, mieście znanym z wysoko rozwiniętej sieci hoteli oraz biur turystycznych. Młodzież pracowała w popularnych hotelach, takich jak: Genty, Accademia, Terminal czy Waldorf. Praktykanci nabyli tam umiejętności kelnera, cook asystenta oraz wiedzę na temat organizacji pracy hotelarskiej, obsługi turystów, funkcjonowania zapleczy w hotelu, restauracji czy barów. Uczniowie mieszkali w bardzo wygodnym i nowocześnie wyposażonym hotelu Angeli.

Po pracy młodzież korzystała z uroków nadadriatyckiego kurortu kąpiąc się w morzu i opalając się na plaży. Uczniowie poznali zabytki Rimini oraz uczestniczyli w ciekawych wycieczkach do urokliwej Wenecji oraz do San Marino.

Praktyka w Rimini była  dla wszystkich uczniów okazją do rozwijania umiejętności językowych, szlifowania języka angielskiego i włoskiego, ale przede wszystkim zdobywania doświadczenia i wiedzy zawodowej z dziedziny turystyki i hotelarstwa. Praktykanci zdobyli kompetencje społeczne i personalne, poznali nowych ludzi oraz nawiązali bliskie przyjaźnie z pracownikami przedsiębiorstw, w których odbywali praktykę.

Pobyt uczniów został sfinansowany z programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Koordynator Projektu
Adam Hubicki