Praktyka zawodowa w Rimini

Szczegóły

 

 Od 13.05 do 10.06.2018r. 19 uczniów III klasy technikum obsługi turystycznej odbywało praktykę zawodową w Rimini w ramach projektu pod tytułem: „Zagraniczne praktyki zawodowe szansą lepszej pracy” realizowanego w programie Unii Europejskiej Erasmus+.

Podczas miesięcznego pobytu pracowaliśmy w kilku hotelach jako kelnerki, pomoc kucharza oraz w housekeepingu. Podczas pracy mieliśmy możliwość skosztować tamtejszych potraw, poznać sekretne przepisy na najpopularniejsze dania i zasmakować aromatycznej kawy, którą Włosi piją w każdej wolnej chwili. Każdego dnia poznawaliśmy organizację i funkcjonowanie hoteli od tak zwanej "kuchni". W miłej atmosferze spędzaliśmy czas z pracownikami, pamiętając o naszych obowiązkach. Lokalizacja naszego hotelu ułatwiała nam poruszanie się wzdłuż wybrzeża. Mieliśmy okazję brać udział w dwóch zorganizowanych wycieczkach, zwiedzić malowniczą Wenecję oraz przespacerować się kamiennymi uliczkami San Marino. Podczas wolnego czasu szukaliśmy interesujących miejsc w Rimini. Korzystaliśmy ze słońca i uroków tamtejszych plaż, restauracji, pubów, pizzernii, w których zajadaliśmy się przepyszną pizzą. Nauczyliśmy się punktualności, odpowiedzialności i współpracy. Niezapomniane są również włoskie lody w zaskakującej ilości smaków. W czasie praktyki szkoliliśmy język angielski i włoski. Mieliśmy okazję poznać samych siebie, a to dodało nam wiary we własne umiejętności. Udało nam się zawierać nowe znajomości, które trwają do dziś. Mogliśmy poznać różnorodność kulturową i żyć przez ten miesiąc w najpiękniejszym zakątku Włoch.

Po praktyce zawodowej, wyjeżdżając jesteś bogatszy o nowe doświadczenia i umiejętności, zabierasz ze sobą garść wspaniałych wspomnień, mnóstwo zdjęć w telefonie oraz nowe znajomości. Wyjazd na taką praktykę pomaga przygotować fundament pod dorosłe życie, do którego jest nam coraz bliżej. Te cztery tygodnie na pewno będziemy wspominać jeszcze przez długi czas, opowiadając innym o przeżytych przygodach i doświadczeniach. Każdy, kto ma okazję jechać na zagraniczną praktykę zawodową, zachęcamy, by to zrobił, by przeżyć jedną z niesamowitych przygód w swoim życiu.

Zredagowała

Izabela Cichecka i Izabela Paruch

 

   
© ALLROUNDER