Trzy medale na Mistrzostwach Polski do lat 20!

Szczegóły
Poprawiono: środa, 20, czerwiec 2018 09:22
Jacek Pietroszek
Odsłony: 293

W dalekiej Włodawie w dniach 15-17 czerwca 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. LKS „Orzeł” Namysłów podczas tej imprezy reprezentowała skromna czteroosobowa ekipa (dwie zawodniczki i dwóch zawodników) będąca jedynym przedstawicielem województwa opolskiego. Zawody sędziował jeszcze aktywny namysłowski zapaśnik Przemysław Komsa. Pod czujnym okiem Prezesa „Orła” Pana Kazimierza Szelągiewicza i trenera klubu i kadry PZZ juniorek Pana Marcina Marcinkiewicza wywalczyliśmy trzy medale i piąte miejsce.

Alicja Czyżowicz w kat. wag. do 55 kg i Ewelina Ciunek w kat. wag. do 68 kg były faworytkami swoich kat. wagowych i nie zawiodły zdobywając pewnie i w bardzo dobrym stylu złote medale, broniąc pierwszych miejsc wywalczonych także w 2017 roku.

Dla Ali był to kolejny już bardzo dobry tegoroczny występ, a na swoim koncie z poprzednich lat ma już tytuły Mistrzyni kraju w młodziczkach, juniorkach młodszych i juniorkach, zwycięstwa w grupie do lat 23 oraz medale w seniorkach. 20 - letnia Ala potwierdziła, że jest bezapelacyjnie poza konkurencją krajową w swojej kat. wagowej.

Dla 19 - letniej Eweliny był to już siódmy złoty medal wywalczony podczas Mistrzostw Polski (pierwszy w 2012 roku - I MP młodziczek w Siedlcach). Ewelina wystąpiła w turnieju krajowym po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją i pokazała po raz kolejny swój ogromny talent, potencjał  i całkowitą dominację nad krajowymi rywalkami.

Obie młode, ale bardzo już utytułowane namysłowianki są w praktyce bardzo blisko nominacji na Mistrzostwa Europy i Świata 2018 roku w tej grupie wiekowej. Tak Ala jak i  Ewelina zdobywały już medale podczas imprez światowych i teraz czekają „Nasze” zapaśniczki intensywne przygotowania z trenerem Marcinem, a my liczymy na „Ich” sukcesy.

W punktacji drużynowej juniorek „Orzeł” zajął 7 miejsce z 30 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Nasi juniorzy na tle dziewcząt wypadli tym razem nieco słabiej.

Nasz kandydat do złota i obrońca tytułu z poprzedniego roku dwudziestoletni Paweł Malicki wywalczył trzecie miejsce w kat. wag. do 74 kg. Paweł w ostatnim czasie notują lekka obniżkę formy i „zawalił” walkę 1/2 finału z zawodnikiem z Brzeźnicy który ostatecznie sięgnął po złoty medal. Teraz przed Pawłem dalszy trening, poprawa błędów i rywalizacja o nominację na tegoroczne Mistrzostwa Świata juniorów. W zeszłorocznych MŚJ „Nasz” zapaśnik wywalczył jedenastą lokatę.

Drugi z walczących podczas turnieju namysłowian Jakub Makuch startujący w limicie do 70 kg uplasował się na piątym miejscu. Dla 18 - letniego Kuby, który w 2017 roku wygrał MP do lat 17 (OOM) i reprezentował kraj podczas Mistrzostwa Europy kadetów, ale w kat. wag. do 58 kg był to debiut podczas mistrzostw kraju w tej grupie wiekowej. Nasz zawodnik zaprezentował się z dość dobrej strony, ale szkoda niewykorzystanej szansy na zwycięstwo w walce o brązowy medal z rywalem z Ceramika Krotoszyn. Przed Jakubem „masę” mozolnego i systematycznego treningu  by wdrapać się na podium w następnym roku.

W punktacji drużynowej juniorów zajęliśmy  15 miejsce z 17 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Wielkie brawa i gratulacje!!!

Powodzenia w dalszych startach i ciężkiej pracy treningowej.                                                                                                                             Podziękowania dla sponsorów i sympatyków LKS "Orzeł" Namysłów!