IV Międzynarodowy Memoriał Witka i Patryka - wyniki!

Szczegóły

W dniach 17-19 listopada 2017 roku w sali „Orła” w Namysłowie odbył się IV Międzynarodowy Memoriał imienia Witka Prociaka oraz Patryka Żymańczyka w zapasach stylu wolnym i zapasach kobiet.

Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Namysłów. Zawody miały na celu już po raz czwarty upamiętnienie i uhonorowanie tragicznie zmarłych w wyniku wypadku samochodowego dnia 9 grudnia 2013 roku w drodze na pokaz zapaśniczy dla młodzieży szkolnej zawodników miejscowego „Orła”.

Witek (rocznik 94) to reprezentant Polski na wielu imprezach w tym Mistrzostwach Świata, Mistrz i medalista Mistrzostw Polski, członek kadry Narodowej, ogromnie utalentowany i perspektywiczny oraz niespotykanie charyzmatyczny zawodnik. Witek był wielką nadzieja Namysłowa na medale Mistrzostw Europy, Świata oraz Igrzysk Olimpijskich.

Patryk (rocznik 95) z racji mniejszego stażu treningowego nie miał jeszcze tak wysokich wyników sportowych, ale był bardzo ambitny i zaangażowany i z czasem zapewne by osiągnął duże sukcesy. Realizował się jako sportowiec i sędzią zapaśniczy.

Obaj chłopcy byli wspaniałymi młodymi ludźmi i sportowcami, bardzo lubianymi przez kolegów i koleżanki z wielkimi perspektywami na przyszłość.

Impreza jak w poprzednich latach miała mocną obsadę, szczególnie biorąc pod uwagę że jest to turniej towarzyski. Poziom walk znacząco podnieśli zawodnicy z klubu FSK „Champion” Zbaraż z Ukrainy, którzy przyjechali w bardzo silnym składzie wsparci zapaśnikami z dalekiego Charkowa.

Po raz pierwszy w zmaganiach zaprezentowały się dziewczęta i dzieci. W zawodach startowało wielu kadrowiczów i medalistów Mistrzostw Polski, między innymi namysłowianie reprezentujący Polskę w tym roku na zawodach rangi Mistrzostw Świata czy też Europy w osobach: Pawła Malickiego, Jakuba Makucha, Mateusza Buczkowskiego, Krystiana Krupińskiego oraz Aleksandry Witoś.

Ostatecznie na starcie zmagań stanęło tym razem stu zawodników i zawodniczek z dwudziestu jeden klubów z dwóch krajów (Ukraina, Polska) oraz z dziewięciu województw (śląskiego, podkarpackiego, pomorskiego, kujawsko - pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz opolskiego).

Zawody odbywały się w jedenastu kategoriach wagowych (cztery kat. dzieci do lat 11, trzy kat. młodzików do lat 14, jedna kat. młodziczek do lat 14, dwie kat. kadetów do lat 17 oraz jedna juniorów do lat 20).

Z Polski gościliśmy następujące kluby:

- KS „Bloczek” Team Pelplin (woj. pomorskie),

- LKS „Mazowsze” Teresin (woj. mazowieckie),

- MLKS „Wisła” Świecie (woj. kujawsko -pomorskie),

- ZKS „Stal” Rzeszów (woj. Podkarpacie),

- ULKS „Bizon” Milicz (woj. dolnośląskie),

- MGLZS „Wiatr” Wołów (woj. dolnośląskie),

- KS „Budowlani” Łódź (woj. łódzkie),

- ZKS „Slavia” Ruda Śląska (woj. śląskie),

- KS „Lotnik” Wrocław (woj. dolnośląskie),

- UKS „Iron Bulls” Bielawa (woj. dolnośląskie),

- MULKS „Junior” Dzierżoniów (woj. dolnośląskie),

- UKS „Olimpia” Cieszków (woj. dolnośląskie),

- LKS „Ceramik” Krotoszyn (woj. wielkopolskie),

- UKS „Olimpijczyk” Sulmierzyce (woj. wielkopolskie),

- MKS „Suples” Krapkowice (woj. opolskie),

- UKS „Olimpik” Lubichowo (woj. pomorskie),

- ULKS „Gryf” Wojnowo (woj. kujawsko -pomorskie),

- LKS „Piast” Sieradz (woj. łódzkie).

Natomiast Namysłów reprezentowany był przez LUKS „Orły” oraz gospodarzy LKS „Orzeł”.

Sędzią głównym zawodów był Pan Dariusz Stępień z Namysłowa, a spikerem Pani Edyta Marcinkiewicz także z Namysłowa.

Same walki odbywały się dnia 18 listopada od godzin rannych do godziny 18, 30. Do południa odbywały się walki eliminacyjne i o brązowe medale, a o godzinie 16, 45 rozpoczęła się uroczysta „Gala finałowa” w przepięknej oprawie poprzedzona uroczystym otwarciem zawodów przez niezastąpionego Prezesa klubu LKS „Orzeł” Namysłów Pana Kazimierza Szelągiewicza.

Memoriał miał godną oprawę i odbywał się we wspaniałej atmosferze. Zmagania sportowców oglądała bardzo duża liczba kibiców i zaproszonych gości (w tym rodzice i rodzeństwo, rodziny, sympatie, przyjaciele Witka i Patryka).

Zawody zaszczycił swoją obecnością V-ce Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego ds. stylu wolnego Pan Ryszard Niedźwiecki oraz Poseł na Sejm RP VIII kadencji Pan Bartłomiej Stawiarski.

Rywalizację oglądali także: Burmistrz Namysłowa Pan Julian Kruszyński, Radna Sejmiku woj. opolskiego Pani Jolanta Wilczyńska, Radny Powiatu Namysłowskiego Pan Marcin Piekarek, Prezes Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Arkadiusz Bieda, Przewodniczący WZ LZS w Opolu Pan Gerard Halama, Prezes Opolskiej Federacji Sportu Pan Andrzej Walczak, Prezes LKS „Orzeł” Namysłów Pan Kazimierz Szelągiewicz, Prezes Opolskiego Związku Zapaśniczego oraz klubu LUKS „Orły” Namysłów Pan Dariusz Stępień, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie Pan Jacek Pietroszek - szkoły do której uczęszczali Witek i Patryk i w której to uczy się od lat większość namysłowskich zapaśników i zapaśniczek, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Domaszowicach Bożena Hendrysiak - placówki w której to klasy sportowe i filię zapaśniczą posiada „Nasz” klub oraz trenerzy Kadr Narodowych Polskiego Związku Zapaśniczego w osobach namysłowian Pana Marcina Marcinkiewicza i Pana Krzysztofa Pawlaka.

Zapaśników w tym roku oklaskiwała także duża grupa naszych sponsorów. Dodatkowo walki bacznie obserwowali i kibicowali swoim młodszym kolegom i koleżankom jedni z najlepszych w historii miasta sportowców, a zarazem namysłowianie i zawodnicy miejscowego „Orła” Radosław Marcinkiewicz oraz Ewelina Ciunek, która także wyprowadzała finalistów do walk podczas Gali. Oboje leczą aktualnie kontuzje i do rywalizacji wrócą w 2018 roku. Niestety z przyczyn zawodowych nie mógł w tym roku pojawić się na Memoriale najwybitniejszy zawodnik „Orła” Krystian Brzozowski, którego zastąpiła żona Karolina wraz z synem Borysem. Także, ale z przyczyn sportowych nie było podczas zawodów wybitnej namysłowskiej zapaśniczki Alicji Czyżowicz, która aktualnie szykuje się do startu w Mistrzostwach Świata U-23 w Bydgoszczy.

W przerwie zawodów delegacje klubów i zaproszonych gości udały się na cmentarz w celu złożenie wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy na grobach „Naszych” chłopców.

W kategoriach memoriałowych tj. do 63 kg - kadetów (kat. Witka) i do 74 kg - juniorów (kat. Patryka) zwycięzcy otrzymali dodatkowe pamiątkowe puchary.

Od strony sportowej zawody w punktacji drużynowej po raz kolejny zdominowali zawodnicy z „Orła” Namysłów którzy zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się bardzo dobrzy zapaśnicy FSK „Champion” Zbaraż z Ukrainy, a na trzecim także bardzo mocni goście z woj. podkarpackiego ZKS „Stal” Rzeszów. Natomiast drugi z namysłowskich klubów „Orły” zajął czwartą lokatę.

W tym roku prawie wszystkie nagrody indywidualne i dodatkowe czeki na 600 zł przypadły gospodarzom.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został uznany zwycięzca memoriałowej kat. wag. do 74 kg juniorów Paweł Malicki (Mistrz Polski juniorów do lat 20 oraz jedenasty zawodnik Mistrzostw Świata juniorów do lat 20), który po bardzo dobrym pojedynku pokonał w finale przez położenie na plecy zawodnika z Ukrainy Oleksandra Mykhalskyego (V-ce Mistrz Ukrainy i reprezentant tego kraju na Mistrzostwa Europy kadetów).

Natomiast w grupie dzieci najlepszym zawodnikiem został wybrany zwycięzca kat. wag. do 32 kg Vladyslav Kharysh ze Zbaraża, który zdecydowanie górował nad rywalami poziomem umiejętności i wyszkolenia.

W tym roku także została wprowadzona nagroda dla najlepszego zawodnika z Namysłowa, którą otrzymał zwycięzca kat. wag. do 59 kg młodzików Krystian Krupiński. Nasz Mistrz Polski młodzików, reprezentant Polski na ME U-15 i jeden z najlepszych oraz najbardziej perspektywicznych zapaśników młodego pokolenia w kraju, który wszystkie swoje walki wygrał zdecydowanie przed czasem pokazał się po raz kolejny z bardzo dobrej strony.

Także w grupie dziewcząt, które rywalizowały tylko w jednej kat. wag. do 52 kg młodziczek została wybrana najlepsza zawodniczka. A została nią Aleksandra Witoś z „Orła”, która w tym roku zdobyła już tytuł V-ce Mistrzyni Polski młodziczek oraz tak jak i Krystian reprezentowała kraj na ME U-15. Ola w finale stoczyła pasjonujący bój z aktualną mistrzynią kraju młodziczek i już zwyciężczynią jesiennego Pucharu Polski kadetek do lat 17 Mariką Trelą z ULKS „Gryf” Wojnowy zwyciężając na punkty.

Były także dodatkowe nagrody takie jak:

- dla najlepszej drużyny, którą została ekipa „Orła”;

- dla najmłodszego uczestnika imprezy, którym był zaledwie dziewięcioletni Piotr Warcholiński z namysłowskich „Orłów”;

Podczas trwania imprezy został także po raz pierwszy przeprowadzony konkurs wiedzy o klubie „Orzeł”, w którym mogli uczestniczyć wszyscy uczestnicy oraz kibice, a nagrodę wygrał Antoni Ausfeld.

Namysłowianie których prowadził podczas zawodów trener „Orła” i zarazem reprezentacji Polski juniorek do lat 20 Marcin Marcinkiewicz wraz z bratem, wybitnym zawodnikiem Radosławem Marcinkiewiczem walczyli bardzo dobrze, a poziom walk był wysoki.

Na największe słowa uznania zasłużyli wspomniani już Paweł Malicki, Krystian Krupiński, Aleksandra Witoś oraz także z dobrej strony pokazali się inni medaliści jak: Marcin Stanek, Mateusz Buczkowski, Jakub Makuch, Kacper Bieleń, Kamil Niezgoda, Agnieszka Czyżowicz, Adrian Sikora, Gracjan Matyjasek.

Dzięki pięknej oprawie i doskonałemu prowadzeniu przez Panią Edytę Marcinkiewicz „Gali finałowej” zawodnicy, zgromadzeni kibice i goście mogli poczuć atmosferę największych imprez zapaśniczych organizowanych na światowym poziomie.

Wszystkie walki były transmitowane na żywo w internecie przez portal Sport Zona i PZZ w Warszawie. Wysoki poziom organizacyjny i sportowy oraz emocjonujące pojedynki na macie sprawiły, że turniej na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonych w namysłowskiej sali „Orła” kibiców i wszystkich uczestników.

Również sponsorzy wykazali się dużą hojnością fundując dla zwycięzców każdej z kategorii wagowej od wieku młodzików nagrody pieniężne w wysokości 600 zł. W grupie dzieci przyznawane były nagrody rzeczowe.

Także nagrody finansowe od sponsorów trafiły w ręce najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju, najlepszego zawodnika w grupie dzieci, najlepszej drużyny oraz najlepszego namysłowianina. Dodatkowo zawodnicy otrzymali piękne medale i dyplomy oraz bardzo ładne nagrody rzeczowe.

Sponsorami kat. wagowych i nagród dodatkowych, którzy ufundowali nagrody finansowe w kwocie 600 zł byli:

- Przewodniczący Rady Gminy Namysłów, Pan Sylwester Zabielny (kat. wag. do 47 kg młodzików);

- Radny Powiatu Namysłowskiego, Pan Marcin Piekarek (kat. wag. do 53 kg młodzików);

- Firma ActivSport Namysłów, Pani Alicja Kowalik (kat. wag. do 59 kg młodzików);

- Firma EASY DRIVE, Państwo Monika i Adam Morawscy Alicja (kat. wag. do 52 kg młodziczek);

- Firma MEGA SPORT, Pani Grażyna Kacprzak (kat. wag. do 58 kg kadetów);

- NOSiR, Pan Prezes Arkadiusz Bieda (kat. wag. Memoriałowa do 63 kg kadetów);

- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bartłomiej Stawiarski (kat. wag. Memoriałowa do 74 kg juniorów);

- Burmistrz Namysłowa, Pan Julian Kruszyński (najlepszy Namysłowianin Memoriału);

- Firma Metal Produkt, Pan Władysław Dziedzic (najlepszy zawodnik Memoriału);

- Firma SANDETEIN BARON, Pan Zbigniew Baron (najlepsza Namysłowianka Memoriału);

- Firma KOMPLEX-DACH, Pan Grzegorz Borgulat (najlepszy zawodnik Memoriału w grupie dzieci);

- Pan Bartosz Świczewski (najlepsza drużyna Memoriału);

Pozostali nasi sponsorzy, którzy także bardzo pomogli w organizacji imprezy to:

- Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego;

- WZ LZS w Opolu;

- Opolska Federacja Sportu;

- Polski Związek Zapaśniczy;

- Opolski Związek Zapaśniczy;

- Urząd Miejski w Namysłowie;

- Starostwo Powiatowe w Namysłowie;

- Firma „Biurofin” Usługi księgowo - administracyjne w Namysłowie, Pani Wiesława Szelągiewicz;

- Firma „Auto - Perfect” w Krasowicach, Pan Sławomir Sikora;

- Tapicerstwo, Pan Robert Ostrysz z Namysłowa;

- Hotel & Restauracja Stylowa w Namysłowie;

- Firma „Fotokurier EU”, Pan Wojciech Ohlaszeny;

Oto złoci medaliści Memoriału i miejsca zawodników z Namysłowa:

DZIECI:

32 kg:

1. Kharysh Vladyslav (Zbaraż - Ukraina);

3. Sikora Adrian (LUKS „Orły” Namysłów);

7. Marcinkiewicz Maksymilian (LUKS „Orły” Namysłów);

9. Warcholiński Piotr (LUKS „Orły” Namysłów);

11. Mikuśkiewicz Lucjan (LUKS „Orły” Namysłów);

13. Balcerzak Piotr (LUKS „Orły” Namysłów);

35 kg:

1. Żyto Mikołaj (UKS Olimpia Cieszków);

7. Kuropatwa Julian (LUKS „Orły” Namysłów);

9. Denisiewicz Denis (LUKS „Orły” Namysłów);

10. Picheta Piotr (LUKS „Orły” Namysłów);

11. Mikuśkiewicz Emil (LUKS „Orły” Namysłów);

38 kg:

1. Tsar Arsen (Zbaraż - Ukraina);

2. Matyjasek Gracjan (LUKS „Orły” Namysłów);

5. Głowacki Michał (LUKS „Orły” Namysłów);

42 kg:

1. Nowakowski Bartłomiej (LKS Mazowsze Teresin);

MŁODZICY:

47 kg:

1. Tkach Andrii (Zbaraż - Ukraina);

5. Matyjasek Adrian (LKS „Orzeł” Namysłów);

9. Gąsior Paweł (LUKS „Orły” Namysłów);

10. Bender Wiktor (LKS „Orzeł” Namysłów);

12. Bratosiewicz Patryk (LKS „Orzeł” Namysłów);

13. Kozłowski Witold (LUKS „Orły” Namysłów);

53 kg:

1. Kudyba Wiktor (ZKS Stal Rzeszów);

2. Stanek Marcin (LKS „Orzeł” Namysłów);

3. Niezgoda Kamil (LKS „Orzeł” Namysłów);

9. Ausfeld Antoni (LUKS „Orły” Namysłów);

59 kg:

1. Krupiński Krystian (LKS „Orzeł” Namysłów);

5. Adamiak Kacper (LKS „Orzeł” Namysłów);

7. Sarnicki Maciej (LKS „Orzeł” Namysłów);

9. Malicki Krystian (LKS „Orzeł” Namysłów);

MŁODZICZKI:

52 kg:

1. Witoś Aleksandra (LKS „Orzeł” Namysłów);

3. Czyżowicz Agnieszka (LKS „Orzeł” Namysłów);

KADECI:

58 kg:

1. Bebko Oleksandr (Zbaraż - Ukraina);

2. Buczkowski Mateusz (LKS „Orzeł” Namysłów);

5. Kamiński Jakub (LKS „Orzeł” Namysłów);

7. Stępień Sebastian (LKS „Orzeł” Namysłów);

63 kg:

1. Yevsielenko Oleksandr (Zbaraż - Ukraina);

3. Makuch Jakub (LKS „Orzeł” Namysłów);

5. Kacprzak Patryk (LKS „Orzeł” Namysłów);

7. Stanek Tomasz (LKS „Orzeł” Namysłów);

8. Juzwiszyn Borys (LKS „Orzeł” Namysłów);

JUNIORZY:

74 kg:

1. Paweł Malicki (LKS „Orzeł” Namysłów);

3. Bieleń Kacper (LKS „Orzeł” Namysłów);

8. Drabek Szymon (LKS „Orzeł” Namysłów);

 

KLASYFIKACJA KLUBOWA (cztery najlepsze kluby):

 

1. LKS „Orzeł” Namysłów;

2. FSK „Champion” Zbaraż -Ukraina;

3. ZKS Stal Rzeszów;

4. LUKS „Orły” Namysłów;

 

Gratulacje dla wszystkich i do zobaczenia za rok!

Serdeczne podziękowania dla sponsorów i sympatyków sekcji zapasów LKS „Orzeł” Namysłów!

 

 

Więcej zdjęć  o imprezie na fb  klubu LKS ORZEŁ NAMYSŁÓW oraz także inne informacje o klubie!
 

 

 

 

   
© ALLROUNDER