Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Szczegóły

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 ZSR Namysłów - zdjęcia

Witam serdecznie na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Witam Starostę Powiatu Namysłowskiego Pana Andrzeja Michtę, naszych gości, uczniów, wychowawców i  nauczycieli. Kolejny rok pracy, realizacji wyzwań, nowych zadań, doświadczeń, za nami. Na ten moment od jakiegoś czasu czekamy, mając świadomość, że wiele miesięcy naszej wspólnej aktywności musi być nagrodzone kilkoma tygodniami beztroski, wypoczynku i przysłowiowego „ładowania baterii”. Pora, abyśmy zobaczyli ten rok w perspektywie:

  • byliśmy jako szkoła organizatorami , a uczniowie uczestnikami ważnych konkursów – min. recytatorskiego, wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, wiedzy o historii Żydów
  • uczniowie z sukcesami uczestniczyli w konkursach organizowanych przez PODN w Kluczborku, LO i ZSM
  • nasi uczniowie zajęli I m w konkursie organizowanym przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia edukacji „Mam wizję mam plan” i w składzie Krystyna Rejak, Aleksander Biały i Bartosz Łoński zajęli I miejsce
  • wyjątkowe osiągnięcia zanotowali uczniowie technikum agrobiznesu w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, najwyższe z nich IV miejsce w Polsce w bloku produkcja roślinna zajął Kacper Kaliniak klasa III TAK  i otrzymał tytuł Laureata, finalistami tej olimpiady byli też Wojciech Smolarczyk klasa III TAK i Mateusz Jędrzejak klasa II TA.
  • bieżący rok przyniósł także nową jakość kształcenia dzięki realizacji dwóch ważnych projektów: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”,  w ramach którego oddano do użytku sprzęt o wartości 1 065 608, 04 zł oraz „Tak dla ekologii”  na kwotę 11 300 zł. Pierwszy z nich w znaczący sposób podniesie jakość kształcenia praktycznego w technikum agrobiznesu oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych.  Pracownia komputerowa wzbogaciła się o nowy sprzęt, a także specjalistyczne oprogramowanie do ewidencjonowania i planowania pracy w rolnictwie. Przyszli technicy żywienia będą pracować z wykorzystaniem profesjonalnych stołów kucharskich, zmywarki, pakowaczki próżniowej, etc. Drugi projekt, współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwolił podnieść estetykę terenu przed szkołą.
  • nie można nie wspomnieć o realizacji programu praktyk zagranicznych Erasmus +,  w tym roku uczestniczyło w 97 uczniów (Plymuth, Malaga, Rimini, Hesja – w sierpniu). Już wiadomo, że na przyszły rok szkoła otrzyma 271.000 euro na realizację kolejnych projektów.

Przejdźmy zatem do nagrodzenia tych, którzy przyczynili się do budowania dobrego wizerunku szkoły i budowania marki dobrej jakości „Rolnika”; zanim przejdziemy do tego punktu uroczystości proszę o zabranie głosu przez Pana Andrzeja Michcie Staroście Powiatu Namysłowskiego

Stypendium Starosty Namysłowskiego za szczególne osiągnięcia edukacyjne 

- nominacja do stypendium prezesa RM dla Krystyny Rejak

PRYMUS 2017

Klasa pierwsza:

  1. Krystyna Rejak       – 5,42              I TOR
  2. Paulina Strugacz     – 5,30              I TOT
  3. Adam Szymala         – 5,25              I TAK
  4. Marcelina Karczyńska – 5,24              I TAK
  5. Ewa Uruska           – 5,10              I TAK
  6. Natalia Dyczyńska    – 5,10              I TŻ
  7. Adam Jędros          – 5,05              I TI
  8. Ewelina Domiter      – 5,05              I TOT
  9. Aleksander Biały     – 5,00              I TOR
  10. Izabela Duraj        – 5,00              I TOT
  11. Amadeusz Kownacki    – 4,94              I TI
  12. Wiktoria Marcinkowska– 4,94              I TŻ
  13. Julia Cichocka       – 4,94              I TOR
  14. Roksana Pawłowska    – 4,90              I TOT
  15. Bartosz Łoński       – 4,79              I TOR
  16. Barbara Biniosek     – 4,78              I TŻ
  17. Martyna Żurawa       – 4,76              I TAK

Klasa druga:

  1. Patyk Klimek         – 5,24              II TA
  2. Mateusz Jędrzejak    – 5,18              II TA
  3. Klaudia Piwko        – 5,18              II TA
  4. Irena Tądel          – 5,13              II TI
  5. Jakub Środoń         – 5,06              II TI
  6. Szymon Litwin        – 4,88              II TA
  7. Maciej Sobolewski    – 4,88              II TI
  8. Michalia Wójcik      – 4,87              II TŻ
  9. Mateusz Kowalczyk    – 4,76              II TI
  10. Daniel Babatz        – 4,76              II TA

Klasa trzecia:

  1. Konrad Nadolski      – 5,29              III TTF
  2. Elżbieta Komarnicka  – 5,29              III TAK
  3. Alicja Czyżowicz     – 5,00              III TAK
  4. Monika Bednarska     – 5,00              III THŻ
  5. Julita Szymala       – 4,99              III TAK
  6. Wojciech Konefał     – 4,84              III TAK
  7. Kacper Kaliniak      – 4,79              III TAK

SPORTOWCY za reprezentowanie szkoły na arenach sportowych

  1. Alicja Czyżowicz     – III TAK
  2. Ewelina Ciunek       – II TŻ
  3. Paweł Malicki        – III TAK
  4. Jakub Makuch         – I TŻ
  1. Martyna Żurawka      – I TAK
  2. Roksana Draguła      – I TOR
  3. Julita Szymala       – III TAK
  4. Honorata Dumańska    – II TH
  5. Mateusz Orlikowski   – II TŻ
  6. Karolina Mazur       – III THŻ
  7. Roberta Leszczyńska  – III TTF
  8. Beata Kapuśniak      – II TŻ
  9. Weronika Paikert     – II TŻ
  10. Katarzyna Łuczak     – II TŻ

Nagrody za wybitne osiągnięcia w branży rolniczej – Pan Tomasz Wiciak Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Gminy Namysłów

Gratuluję serdecznie wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, zachęcam innych uczniów do zasilenia grona najlepszych z najlepszych. Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom udanych wakacji, wykorzystania nadchodzącego czasu na regenerację sił, radości z wolnego czasu i nabrania energii na kolejne 10 miesięcy pracy i realizacji zamierzeń. 

   
© ALLROUNDER