Ogłoszenia

Harmonogram egzaminu zawodowego w sesji czerwiec-lipiec 2020 znajduje się w zakładce Egzamin zawodowy

Drodzy Uczniowie.
W związku zawieszeniem zajęć w szkołach proszę o podjęcie nauki w formie zdalnej i korzystanie z rekomendacji oraz materiałów umieszczanych przez Waszych nauczycieli na stronie internetowej szkoły zsr.namyslow.pl. Znajdziecie tam wszystkie przydatne informacje oraz pakiet zadań do wykonania. Życzę wytrwałości i … zdrowia przede wszystkim!. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel.:  77 4100 432  lub  602 510 313

Dyrektor Jacek Pietroszek

   

Wymiana uczniów z Młodzieżową Strażą Pożarną powiatu Euskirchen

Szczegóły

   W dniach 18.04.17 – 23.04.17 r. grupa piętnastu uczniów namysłowskich szkół ponadgimnazjalnych – LO, ZSM i ZSR przebywała w miejscowości Schleiden- Ettelscheid , leżącej na terenie powiatu Euskirchen (Nadrenia-Westfalia).Wyjazd do Schleiden, malowniczej miejscowości położonej na obrzeżach Parku Narodowego Eifel, związany był z zaproszeniem Młodzieżowej Straży Pożarnej powiatu Euskirchen (JugendfeuerwehrEuskirchen) skierowanym do młodych strażaków i wolontariuszy, którzy są uczniami namysłowskich szkół średnich. Warto dodać, że Euskirchenjest miejscowością,  zamieszkiwaną częściowo przez byłych mieszkańców Namysłowa i okolic, którzy trafili tu po zakończeniu II wojny światowej.

   Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy między młodymi strażakami z obu krajów, integracja młodzieży, poszerzenie kompetencji językowej i poznanie historii obu krajów z różnej perspektywy. Uczniom namysłowskich szkół zaproponowano bardzo ciekawy program pobytu, który składał się m.in. z :

  •  wizyty w parku linowym Hürtgenwald;
  •  wspólnych ćwiczeń strażackich, zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w miejsowościWeilerswist;
  •  zwiedzaniaVogelsang – kompleksu związanego w czasami nazizmu w Niemczech;
  •  wizyty w EL- DE Haus – budynku, będącym siedzibą Gestapo w czasie II wojny światowej;
  •  zwiedzania zabytków Kolonii.

Zorganizowano również wieczór polsko–niemiecki, na który zaproszono władze samorządowe powiatu Euskirchen ze starostą Guenterem Rosenke na czele. W tym dniu szczególnym powodzeniem cieszyły się pierogi ruskie wykonane przez uczennice klasy II TŻ – Klaudię Lejczak i Kasię Łuczak oraz Olę Grześniak z klasy II TA.

Oprócz wymienionych uczennic „ Rolnika” w wyjeździe do Niemiec uczestniczyli również : Mateusz Iwański i Tomasz Witek ( obaj z III TI). Rewizyta grupy niemieckiej w Namysłowie jest zaplanowana na październik b.r.

Pragniemy gorąco podziękować Starostwu Powiatowemu w Namysłowie i Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży za sfinansowanie wyjazdu do Niemiec. Opiekunem uczniów „Rolnika” był  Tomasz Soja.

https://de-de.facebook.com/Jugendfeuerwehr-im-Kreis-Euskirchen-265999280144859/

http://www.rundschau-online.de/region/kreis-euskirchen/schleiden/austausch-mit-namyslow-der-beginn-einer-freundschaft-26771724?originalReferrer=https://de-de.facebook.com/

 

 

 

   
© ALLROUNDER