Hotelarz przyszłości - warsztaty we Wrocławiu

Szczegóły
Poprawiono: piątek, 27, styczeń 2017 08:16
Joanna Byrka
Odsłony: 612


Dnia 16.01.2017r. odbyła się kolejna wycieczka dydaktyczna dla młodzieży technikum hotelarskiego.

Tym razem odwiedziliśmy Hotel Novotel& ibis Wrocław Centrum. Byliśmy zaproszeni przez dyrektorów wrocławskich hoteli  działającymi w sieci ACCORHOTELS.  Obecność swą zawdzięczamy wieloletniej współpracy z tymi hotelami.

Podczas wycieczki mieliśmy okazję  zobaczyć dawny Orbis Wrocław, który przeszedł rebranding i gruntowną modernizację. Obecnie w miejscu Hotelu Wocław działają dwa hotele: Hotel Novotel**** &Ibis*** Centrum Wrocław.

Hotel oferuje 192 nowocześnie wyposażone i klimatyzowane pokoje z bezpłatnym WiFi, TV LCD, telefonem, mini-barem oraz restaurację, bar, fitness i płatny parking. A także nowoczesną przestrzeń konferencyjną. Hotel jest również bardzo przyjazny dla rodzin z dziećmi oferując wiele usług w programie Family &Novotel - dzieci są specjalnymi gośćmi, aby rodzice mogli się zrelaksować i odpocząć. Specjalnie przygotowana kącik relaksu dla dzieci w lobby hotelowym, przyciągnął uwagę również naszych uczniów – świetnie się tam bawiliJ.

Ciekawostką zawodową było wprowadzenie przez wybrane hotele sieci tzw. pokoi tematycznych. Są to pokoje aranżowane przez kreatywnych pracowników hotelu, którzy podejmują się tego wyzwania – dowiedzieliśmy się że cieszą się dużym zainteresowaniem wśród gości.

Ponadto podczas 4-godzinnego spotkania mieliśmy okazję poznać również inne marki sieci AccorHotels działające we Wrocławiu. Pracownicy tych hoteli przyjęli  nas prezentując polską gościnność w najlepszym wydaniu. I tak:

Hotel Novotel****& ibis ***Wrocław Centrum  i Ibis Budgetugościli nas częstując domową szarlotką i kompotem jak od babci, mogliśmy relaksować się na leżakach słuchając opowieści pracowników.

Hotel Novotel  -tu sam szef kuchni serwował różne pyszne specjały zarówno na słono jak i słodko a wszystko to połączone  z bardzo owocnymi prezentacjami profesjonalnych pracowników oraz bezcennymi rozmowami o możliwościach i karierze zawodowej absolwenta technikum hotelarskiego.

Hotel  Mercure Wrocław Centrum **** - pracownicy prawdziwi pasjonaci swojej pracy opowiadali nam o nowościach wprowadzonych w hotelu oraz rozbawili uczniów grą o tematyce turystycznej.

Hotel Sofitel Wrocław Old Town ***** -tu pracownicy ugościli nas serwując pyszne specjały francuskich ciasteczek, zaprezentowali odzież firmową, pokazali i opowiedzieli o swojej pracy i możliwościach zawodowych a także mieliśmy okazję sprawdzić wygodne łóżko hotelowe – było bajecznieJ.

Atrakcji było dużo więcej, ale prawdziwie bezcenne były rozmowy z pracownikami, którzy są prawdziwymi pasjonatami swojej pracy a do tego niebywałymi profesjonalistami. Uczniowie poznali ścieżki kariery zawodowej jakie daje sieć Accor. Zobaczyli również, że hotelarstwo daje bardzo duże możliwości przyszłej pracy zarówno w kraju jak i za granicą i każdy może znaleźć tu miejsce dla siebie.