Wstrząśnięci – niezmieszani! Finał konkursu „Licencja na biznes” już za nami!

Szczegóły

   Dnia 11. grudnia odbył się finał konkursu „Licencja na biznes”. Konkurs tradycyjnie zorganizował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Opole, a partnerami tegorocznej edycji byli: Politechnika Opolska, Instytut Trwałego Rozwoju oraz firma EXPLOMET z Opola.

   Celem konkursu jest popularyzacja i promocja postaw przedsiębiorczych oraz tematyki unijnej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa opolskiego.  Zadaniem drużyn było stworzenie jak najbardziej racjonalnej i innowacyjnej koncepcji przedsiębiorstwa oraz wypełnienie biznesplanu. W rywalizacji wzięły udział 22 zespoły z całego województwa, jednak tylko 6 z nich dostało się do ścisłego finału. Wśród finalistów znalazły się aż dwa zespoły z naszej szkoły – swoje pomysły zaprezentowały uczennice z klasy III TOT pod opieką pani Eweliny Stopy, a także uczniowie klasy III TŻ wspierani przez panią Annę Kacałę.

 

   Przy wyborze finalistów jury brało pod uwagę realność realizacji przedsięwzięcia, szanse jego przetrwania na rynku, a także stopień innowacyjności pomysłu biznesowego oraz poprawność opracowanego wniosku. I znów Rolnik stanął na podium! Drużyna w mocnym składzie tj. Natalia Szkudlarek i Iwona Helwin z klasy III TOT zajęły zaszczytne, 3 miejsce. W sposób bardzo żywiołowy przedstawiły swój pomysł na mobilną myjnię parową, czym zaskarbiły sobie sympatię komisji.

  Zespół z klasy III TŻ zajął bardzo dobre, V miejsce, ze swoim projektem przedsiębiorstwa „Bułka i spółka” propagującego wprowadzenie do szkół pełnowartościowych śniadań i przekąsek. Uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci gadżetów takich jak: kubki, krokomierze oraz gry planszowe „Gwiezdny Express” o Unii Europejskiej. Powrócili pełni zapału i doświadczeń, a także motywacji, by w przyszłym roku zawalczyć o wyższe miejsce na podium.

Napisała: Iwona Helwin

 

   
© ALLROUNDER