FROM SAINT NICHOLAS TO SANTA CLAUS – wykład w IFA

Szczegóły

   W ramach współpracy z uczelniami wyższymi Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego zorganizował kolejny wyjazd do Instytutu Filologii Angielskiej we Wrocławiu. Tym razem dnia 4 XII 2015 uczniowie ZSR wraz z opiekunami wzięli udział w otwartym wykładzie prof. dr hab Leszka Berezowskiego pt „From Saint Nicholas to Santa Claus”.

   W czasie zajęć młodzież poznała mnóstwo ciekawostek historycznych, językowych i geograficznych dotyczących postaci Świętego Mikołaja. Profesor, prezentując wiele odniesień, map, zdjęć i tekstów źródłowych, przedstawił historię biskupa w tradycji i kulturze od początków wierzeń po nawiązania w filmie, mediach i reklamie. Dzięki temu poznaliśmy ewolucję symboliki i nazewnictwa związanego z tym bardzo popularnym świętym. Wykład był bardzo interesującą lekcją języka angielskiego, kulturoznawstwa i wspaniałym wprowadzeniem w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

   Poza wizytą na Uniwersytecie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym a nawet w przysiędze wojskowej z udziałem szefa MON na wrocławskim Rynku. 

 

 

 

   
© ALLROUNDER