Wycieczka edukacyjna klasy III Technikum Obsługi Turystycznej

Szczegóły

  27.11.2015r. uczniowie III klasy Technikum Obsługi Turystycznej pod opieką Pani Grażyny Golińskiej-Sylwestrzak oraz Pani Joanny Maryniak, wybrali się na wycieczkę przedmiotową do stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia, aby przyjrzeć się jak funkcjonują centra informacji turystycznej.

   Pierwszym punktem na trasie młodych organizatorów turystyki było Centrum  Informacji Turystycznej na Dworcu Głównym PKP,  gdzie z zainteresowaniem wysłuchali krótkiego wykładu wieloletniej pracownicy centrum. Następnie udali się do serca miasta - Rynku, aby tam odwiedzić dwa kolejne obiekty - Krasnalową Informację Turystyczną oraz Centrum Informacji Turystycznej. Tam również spotkali się ze wspaniałym przyjęciem ze strony osób na co dzień związanych z branżą turystyczną. Nie zabrakło pytań dotyczących specyfiki działania centrum, sposobów finansowania podobnych jednostek, metod ich klasyfikacji, wymagań stawianych pracownikom IT a także opowieści o najciekawszych klientach, z jakimi pracownicy mieli do czynienia podczas swojej kariery zawodowej.

  Miłym akcentem dopełniającym dzień pełen wrażeń, była możliwość odwiedzenia Jarmarku Bożonarodzeniowego i posmakowania atmosfery nadchodzących świąt. Uczniowie wrócili do domów z bagażem zdobytej wiedzy i miłych wspomnień.

napisała: Iwona Helwin


   
© ALLROUNDER