Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Szczegóły

To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

18 listopada 2015r w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przy ulicy Wrocławskiej organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie  podzielili  się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Oficjalnego otwarcia  ŚTP dokonał Prezydent Miasta Opola-A.Wiśniewski.Odbyła się debata z udziałem ekspertów nt.” Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to czy potrafisz także tego dokonać”. W drugiej części opolskiego spotkania dokonano prezentacji prac laureatów w konkursach ogłoszonych przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Nic tak nie cieszy nauczycieli jak sukcesy ich podopiecznych.
Uczniowie naszej szkoły: Kamila Łataś, Anna Tomicka, Aleksandra Głąb (uczennice trzeciej kasy technikum obsługi turystycznej) wykazują się ogromnym poziomem wiedzy i umiejętności w konkursach przedmiotowych, zdobywając I miejsce w konkursie wojewódzkim „Mam wizje, mam plan” i zaprezentowali swój pomysł na biznes  podczas i Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Opolu ,który  został wysłuchany z dużym zainteresowaniem i życzliwą oceną.

Udział naszych uczniów w takim wydarzeniu  jest godny pochwały. Należy się cieszyć, że  uczniowie budują prestiż szkoły, wpływają na dobry wizerunek placówki w środowisku lokalnym i odnoszą sukcesy.

Andrzej Sobaszek

   
© ALLROUNDER