Fototechnicy na praktyce w Plymouth +

Szczegóły

   W bieżącym roku w ramach projektu realizowanego w nowym programie Unii Europejskiej Erasmus+ 16 uczniów naszej szkoły z trzeciej i drugiej klasy fototechników przebywało na praktyce zagranicznej w Plymouth w Wielkiej Brytanii.

  Uczniowie zdobywali praktyczne umiejętności w zakresie wykonywania i obróbki cyfrowej zdjęć z wykorzystaniem profesjonalnych programów komputerowych. Praktykanci nauczyli się wykonywać fotografię studyjną i w plenerze, przekształcać obrazy rastrowe na wektorowe, samodzielnie tworzyć prezentacje multimedialne. Uczniowie mieszkali w rodzinach angielskich, poznali kulturę i obyczaje panujące w Anglii, a także podnieśli swoje umiejętności w porozumiewaniu się w języku angielskim. W czasie pobytu w Anglii młodzież zwiedzała urocze miejsca okolic Plymouth oraz uczestniczyła w wycieczkach po pięknej Kornwalii.

  Oprócz nowych kompetencji zawodowych uczniowie pogłębili również swoje umiejętności językowe oraz rozwinęli swoją wrażliwość w zakresie tolerancji wobec innych kultur, nauczyli się samodzielności, nabrali większej pewności siebie i  podnieśli poczucie własnej wartości. Nabyte umiejętności zostaną wykorzystane w dalszej nauce i przyszłej pracy zawodowej.

 

   
© ALLROUNDER