Sewilla – jeszcze jeden punkt na mapie zagranicznych praktyk uczniów „Rolnika”

Szczegóły

W ramach projektu „OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY” prowadzonego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu troje uczniów naszej szkoły brało udział w miesięcznej praktyce zawodowej organizowanej w Sewilli (Hiszpania). Natalia Szkudlarek (kl. III TOT) i Daniel Załuski (kl. III TOT)  odbyli praktykę w sierpniu, natomiast Elwira Gładun (kl. IV TOT) w lipcu bieżącego roku. Mieliśmy okazję pracować w dwóch 4-gwiazdkowych hotelach: Hilton Garden Inn Sevilla i Hotel Catalonia Giralda. Zostaliśmy miło przyjęci przez ich pracowników, którzy podzielili się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem zdobytym w pracy w restauracji, recepcji oraz w kuchni. Nasz angielski otrzymał solidny trening, a atrakcją była nauka języka hiszpańskiego, który był dla nas zupełną nowością. Wszyscy służyli nam pomocą. Sami klienci okazali się bardzo serdeczni, zawsze ktoś przyszedł porozmawiać o tym co u nas słychać czy poopowiadać o sobie.

 

 

Warto też wspomnieć o samej Sewilli. Cała nasza trójka jednogłośnie stwierdziła, że jest to najpiękniejsze miejsce, w jakim jak dotąd byliśmy. I przed pracą i podczas godzin odpoczynku  Sewilla stała dla nas otworem. Miasto jest pełne zabytków, parków, masy magicznych miejsc i unikalnej atmosfery. Ludzie są tam zawsze uśmiechnięci, mający na wszystko czas – po prostu umieją  korzystać z życia.

Dzięki tej praktyce nauczyliśmy się od najlepszych, jak wygląda praca w hotelu, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy sprawiali, że aż chciało się rano wstawać i mieliśmy niepowtarzalną okazję mieszkać w tak cudownym mieście, jakim jest Sewilla. Mamy nadzieję, że pewnego dnia tam wrócimy.     

Natalia Szkudlarek, kl. III TOT  

   
© ALLROUNDER