Konkurs czytelniczy „Ku wartościom - Czytaj z nami”

Szczegóły

12 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już odsłonie konkursu czytelniczego „Ku wartościom ” zorganizowanego przez Zespół Szkół Mechanicznych. W tym roku konkursowi przyświecało hasło: „Czytaj z nami : Książka mój przyjaciel”. Wydarzenie to promowało czytelnictwo w ramach NPRCz. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Namysłowie. Zadaniem trzyosobowych zespołów z poszczególnych szkół było przygotowanie slajdów promujących ulubioną książkę, plakat oraz hasło.

Martyna Jany (II TŻ)  przygotowała przepiękny pokaz slajdów do książki „After- Płomień pod moją skórą” Anny Todd. Zapoznała nie tylko z bohaterami książki i jej tematyką ale również z życiorysem autorki. W pokaz wpleciony był fragment filmu jaki powstał na podstawie książki oraz muzyka z filmu. Martyna wpadła na pomysł, żeby prezentacji nie czytać, a nagrać wiadomości głosowe do slajdów.

Całością techniczną zajął się Kacper Jany z I TI. Weronika Wojtakowska (II TŻ) wykonała techniką komputerową graficzny (cudowny) plakat do filmu. Obie wymyśliły hasło do książki  „Jedna chwila zmienia wszystko”, które według nich najbardziej oddaje treść powieści. Nasi uczniowie zajęli I miejsce w kategorii slajdy, za co im serdecznie gratulujemy i dziękujemy!!!

                                                                 Nauczyciel-bibliotekarz Beata Mazepka

 

   
© ALLROUNDER