Ogłoszenia

Harmonogram egzaminu zawodowego w sesji czerwiec-lipiec 2020 znajduje się w zakładce Egzamin zawodowy

Drodzy Uczniowie.
W związku zawieszeniem zajęć w szkołach proszę o podjęcie nauki w formie zdalnej i korzystanie z rekomendacji oraz materiałów umieszczanych przez Waszych nauczycieli na stronie internetowej szkoły zsr.namyslow.pl. Znajdziecie tam wszystkie przydatne informacje oraz pakiet zadań do wykonania. Życzę wytrwałości i … zdrowia przede wszystkim!. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel.:  77 4100 432  lub  602 510 313

Dyrektor Jacek Pietroszek

   

Praktykanci technikum architektury krajobrazu na targach BUGA w Niemczech

Szczegóły

W niedzielę 8 września grupa uczniów przebywających na praktyce zagranicznej w Hesji w ramach programu Erasmus+ pojechała na wycieczkę zawodową na ogólnoniemieckie targi ogrodnicze Bundesgartenschau BUGA w Heilbronn w Badenii-Wirtembergii.

Ponieważ w grupie praktykantów jest 10 uczniów technikum architektury krajobrazu Peter Gheorgean z Regionalnego Związku Rolników Południowej Hesji zorganizował po raz pierwszy wyjazd młodzieży na targi ogrodów. Były tam zaprezentowane gotowe i kompletne ogrody w ofercie kupna w cenie np. 350000 € za ogród z regionu Enz.

Ogrody przedstawiał i omawiał po niemiecku przewodnik Gerhard Wierzbicki. Uczniowie poznawali techniki budowania i urządzania ogrodów. Wszystkie prezentowane ogrody powstały w niespełna  kilka tygodni i po zakończeniu targów zostaną całkowicie zlikwidowane lub przeniesione do nowego właściciela. Uczniowie architektury zadawali wiele pytań technicznych dotyczących etapów  tworzenia  ogrodów. Wyjazd był bardzo udany ale trochę przeszkadzał deszcz.

 

   
© ALLROUNDER