Zdobyte doświadczenia przez uczniów technikum informatycznego i fototechnicznego na praktyce w Plymouth w 2017

Szczegóły

   W Wielkiej Brytanii w Plymouth przez cztery tygodnie maja 2017 roku młodzież z  technikum informatycznego i fototechnicznego odbywała praktykę zawodową. Uczniowie pracowali w centrum szkoleniowym oraz w przedsiębiorstwach angielskich, gdzie nabywali umiejętności związanych z montażem i naprawą sprzętu komputerowego, tworzeniem lokalnych sieci, instalowaniem systemów operacyjnych i oprogramowania, tworzeniem bazy danych i stron internetowych oraz wykonywali i obrabiali zdjęcia, a także nagrywali krótkie filmy. Jedna z uczennic pracowała na sesjach  zdjęciowych różnych marek samochodów m.in. BMW i  MiniCooper. Po zajęciach uczniowie poznawali kulturę i obyczaje Anglików oraz uczestniczyli w wycieczkach, m.in. do Exeter.

  Oprócz nabytych umiejętności zawodowych i językowych uczestnicy praktyk zwiększyli swoje kompetencje w zakresie pracy w grupie, pewności siebie, odpowiedzialności i samodzielności.

  Praktyka została zorganizowana w ramach projektu pod tytułem: „Zagraniczne praktyki zawodowe szansą lepszej pracy” realizowanego w programie Unii Europejskiej Erasmus +

Koordynator Projektu Adam Hubicki

Przy pracy:  

Zdjęcia grupowe:

 

   
© ALLROUNDER