Praca i wypoczynek uczniów na praktyce w Hesji

Szczegóły

W ramach projektu Erasmus + o nazwie „Zagraniczne praktyki zawodowe szansą lepszej pracy” trwa praktyka w Hesji  12 uczniów 3 i 4 klasy technikum agrobiznesu. 

 

Praktykantki 4 klasy technikum agrobiznesu Katarzyna Biniosek i Kornelia Kałuża pracują w firmie nasienniczej Appels Wilde Samen w Darmstadt (Południowa Hesja), która od kilkudziesięciu lat pozyskuje nasiona dziko rosnących roślin sporządzając mieszanki np. karmy dla hodowców koni, dla pszczelarzy, owadów użytkowych (trzmiele, pasikoniki), dla motyli, larw, dla potrzeb ogrodników, architektów krajobrazu, ekologów i dostawców. W certyfikowanym laboratorium sprawdza się jakość nasion (wilgotność, siłę kiełkowania, czystość genetyczną) i tworzy się w ramach projektów naukowych, polegających na współpracy uczelni z instytucjami ekologicznymi, listy gatunków roślin zarówno dziko rosnących jak też użytkowych. Przeprowadza się również badania na zlecenia przez rolników, leśników, ogrodników. Praktykantki zapoznają się przez 4 tygodnie na różnych stanowiskach pracy z funkcjonowaniem firmy i zdobędą cenne doświadczenie w niszowej branży.

Pobyt na praktyce to nie tylko praca.  W minioną niedzielę uczniowie spotkali się na zasłużonym odpoczynku w aquaparku MIRAMAR w Weinheim, gdzie skorzystali z bogatej oferty tego miejsca. Uczniowie mogli wymienić się wrażeniami po pierwszym tygodniu praktyki w gospodarstwach rolnych, porozmawiać z opiekunami i oddać się wodnym szaleństwom w strefie rekreacyjnej jak też ochłonąć w strefie gastronomicznej.

W planach jest kolejna atrakcja - w drugi weekend pobytu uczniowie pojadą do Strasbourga, zwiedzą miasto, które jest siedzibą parlamentu europejskiego.

   
© ALLROUNDER